Ana səhifə

Ungava (Quebec) 66. 1N 73. 6W n30e re 10 p 1 8 Lac Turquoise Adams et al 91


Yüklə 100.93 Kb.
tarix11.06.2016
ölçüsü100.93 Kb.




19891225 6.3 Ungava (Quebec) 66.1N 73.6W N30E RE 10 P 0.1 1.8 Lac Turquoise Adams et al 91


19120706 7.2 Delta River 63.4N 145.9W WNW RL 60-84? 2.1 Denali Carver et al. 04

19580710 7.9 Lituya Bay 58.6N 137.5W NW RL 95-280P 3.5-6.5 Fairweather Plafker et al 78

19640327 9.2w Prince William Sd. 59.8N 147.6W N37E RE 57 6-7 Patton Bay, Plafker 67, 69,

Hanning Bay Malloy 64

20021103 7.3w Susitna Glacier 63.4N 147.3W N60E RE 48P 6.7 Susitna Gl. Crone et al. 04

20021103 7.9w Denali 63.6N 147.0W N80W RL 292P 8.8 Denali,Totschunda Haeussler et al. 04


19010302 6.4 Parkfield 36.2N 120.7W NW RL? 13? 0.3? San Andreas Toppozada et al. 02

19060418 7.9 San Francisco 37.8N 122.6W NW RL 432P 6.1 San Andreas Lawson 08, Thatcher 75, Prentice & Schwartz 91

19100515 6 Temescal Valley 33.7N 117.5W NW RL 15P 0.35 Elsinore Toppozada & Parke 82, Rockwell 89

19161022 5.6 Tejon Pass 34.8N 119.0W NE ? ? ? Lockwood Valley Meltzner & Rockwell 04

19220310 6.3 Parkfield 36.2N 120.7W NW RL? 0.4 ? San Andreas Toppozada et al. 02

19340607 6.0 Parkfield 35.8N 120.4W NW RL >3.2 ? San Andreas Byerly & Wilson 35; Brown et al 67

19400519 7.2 Imperial Valley 32.8N 115.5W NW RL 60P 4.5 Imperial Ulrich 41

19470410 6.4 Manix, Mojave 35.0N 116.5W ENE LL 2 0.08 Manix Richter 58

19501214 5.6 Fort Sage Mts. 40.1N 120.1W N NN 9.5P 0.6 Fort Sage Mts. Gianella 57

19510123 5.6 Superstition Hills 33.0N 115.7W NW RL 3 Superstition Hills Allen et al 65

19520721 7.7 Kern County 35.3N 118.7W NE LR 57P 3 White Wolf Buwalda & St. Amand 55, Stein & Thatcher 81

19660628 6.4 Parkfield 35.8N 120.4N NW RL 37.8P 0.2 San Andreas Brown et al 67; Lienkaemper & Prescott 89

19680409 6.8 Borrego Mountain 33.2N 116.1W NW RL 31P 0.38 S. Jacinto (Coyote Cr.) Clark 72

19710209 6.5 San Fernando 34.3N 118.4W WNW RE 16P 2.5 San Fernando Sharp 75

19750123 4.6 Brawley 32.9N 115.6W N NN 10.4 0.2 Brawley Sharp 76

19750531 5.2 Galway Lake 34.5N 116.5W N-N25W RL 6.8 0.02 Galway Lake Hill & Beeby 77

19750801 5.7 Oroville 39.4N 121.7W N NN 3.5P 0.06 Oroville Clark et al 76, Lahr et al 76

19780813 4.6 Stephens Pass 41.5N 121.9W N NN 2.0P 0.3 Stephens Pass Bennett et al 79

19790315 5.2 Homestead Valley 34.3N 116.4W NNW RL 3.9 0.1 0.06 Homestead Valley, Stein & Lisowski 83, Hill et al. 80 Joshua Valley

19790806 5.7 Coyote Lake 37.0N 121.5W NNW RL 15P 0.05 Calaveras Reasenberg & Ellsworth 82; Herd et al 82

19790315 6.7 Imperial Valley 32.8N 115.4W NW RL 30.5P 0.8 Imperial Sharp 82

19800124 5.9 Livermore Valley 37.7N 121.7W NW RL 6.2 0.03 Greenville Bonilla 80, Bolt et al 81

19800525 6.1 Mammoth Lakes 37.6N 118.8W NNW NN 20P 0.25 Hilton Creek Taylor & Bryant 80, Clark et al 82

19810426 5.6 Westmorland 33.0N 115.6W NW RL 17,16 0.08,0.14 Imperial, Superstition Hills Sharp et al 86a

19810407 2.5 Lompoc 34.6N 120.4W N84E RR 0.6 0.1 0.2 unnamed Yerkes et al. 83

19821001 5.2 Little Lake 35.7N 117.7W N, NNE RL 6 ~0 Little Lake Roquemore & Zellmer 83

19830611 5.4 Coalinga 36.3N 120.5W N RE 3.3 0.64P Nuñez Rymer et al 90

19860708 6.0 N. Palm Springs 33.9N 116.6W WNW RR 9 <0.01 Banning Sharp et al 86b

19860721 6.2 Chalfant Valley 37.4N 118.3W NNW RL 15.5 0.05 White Mts.,Tableland Kahle et al 86, dePolo et al 87, Lienkaemper et al 87

19871124 6.2 Elmore Ranch 33.1N 115.8W NE LL 9.0P 0.28 (sum) 0.03 Elmore Ranch Kahle et al 88, Sharp et al 89

19871124 6.6 Superstition Hills 33.0N 115.8W NW RL 27.0P 0.92 0.25 Superstition Hills, Wienert Kahle et al 88, Sharp et al 89

19891017 7.1w Loma Prieta 37.2N 121.9W NW RR 2.7 0.1 0.2 San Andreas, Sargent Aydin et al 92, Johnson & Fleming 93

19920628 7.3w Landers 34.2N 116.4W NNW RL 85P 6 >1 Johnson Valley, Homestead Valley,

Emerson, Camp Rock Sieh et al 93

19930517 6.2 Eureka Valley 37.2N 117.6W N10E NN >4 0.02 unnamed Hecker 93

19991016 7.1 Hector Mine 34.6N 116.3W N28W RL 48P 5.5 0.9 Lavic L., Treiman et al 02

Bullion

20040928 6.0 Parkfield 35.8N 120.3W NW RL 32P 0.04 0.01 San Andreas Rymer et al. 06


19741130 5.5 Mauna Loa SE 19.4N 155.4W NE RL 2.2 0.5 Kaoiki Jackson et al 92

19831116 6.6 Mauna Loa SE 19.5N 155.4W N56E RL 7 0.25 Kaoiki Jackson et al 92


19831028 7.3 Borah Peak 44.2N 113.8W NNW NN 34P 0.7 2.7 Lost River Crone et al 87
19590818 7.6 Hebgen Lake 44.8N 111.2W N60W NN 26.5P 5.5 Red Cyn., Hebgen Myers & Hamilton 64; Witkind et al 62
19030903 6.0 Wonder 39.4N 118.1W N5E NN? 5.0 0.3? Gold King Slemmons et al 59

19151003 7.6 Pleasant Valley 40.3N 117.6W NNE NN 59P 5.8 Tobin, Pearce, etc. Wallace 84

19321221 7.2 Cedar Mountain 38.8N 118.0W NNW RL 61P 2.7 Stewart-Monte Gianella & Callaghan 34, dePolo et al 91 Cristo Valley

19340130 6.3 Excelsior Mts. 38.3N 118.4W N65E NN 1.4 0.13 unnamed Callaghan & Gianella 35

19540706 6.3 Rainbow Mtn. 39.4N 118.5W NNE NN 18.0 0.9 0.30 Rainbow Mtn. Tocher 56, dePolo et al 91, J.Caskey, unpub.

19540824 6.9 Stillwater 39.6N 118.5W NNE NN 34 0.76 Rainbow Mtn. Tocher 56, dePolo et al 91

19541216 7.2 Fairview Peak 39.2N 118.2W N5E RN 67P 3.7 3.8 Fairview Peak Slemmons 57; J.Caskey, unpub.

19541216 6.8 Dixie Valley 39.6N 118.2W N RN 45P 2.8 Dixie Valley Slemmons 57; J.Caskey, unpub.


19340312 6.6 Hansel Valley 41.7N 112.5W N5E NN 11.5P 0.5 unnamed Richter 58,Doser 89, McCalpin et al 87
México
19121119 6.9 Acambay 19.9N 99.8W WNW NN 41P 0.5 Acambay-Tixmadejé Suter et al. 95

19341231 7.0 Cerro Prieto 32.2N 115.0W NW RL 100P 3-4 Cerro Prieto Allen et al 65, Anderson & Bodin 87; Doser 94

19560209 6.9 San Miguel 31.7N 115.9W NW RL 20P 1.15 San Miguel Shor & Roberts 58; Hirabayashi et al. 93

20060524 5.4 Cerro Prieto 32.4N 115.3W N35E NN 2 0.3 Morelia Suárez-Vidal et al. 07



Costa Rica

19340718 7.6 Puerto Armuelles 8.5N 82.9W N5E RL 20 ? ? Canoas Montero et al. 98

19910421 7.7 Limón 10.0N 83.1W N60E LN 7.2 1.4 1.5 Río Blanco, Valle la Estrella Denyer 94


Guatemala

19760204 7.5 Motagua 15.3N 89.1W ENE-E LL 230P 3 0.2 Motagua Bucknam et al. 78, Plafker et al 76

19760204 5.8 Motagua 14.7N 90.6W NNE RN >10P 0.05 0.12 Mixco Plafker et al., 1976

19820929 5.1 Chanmagua NN 9 0.1 Wells & Coppersmith 94


Nicaragua

19310331 >6 Managua 12.2N 86.3E NNE LL >2 ? 0.01 Estadio (E) Brown et al 73, Sultan 31

19721223 6.2 Managua 12.1N 86.3E N11E LL >5.9 0.38 A, B, C, D Brown et al 73

Argentina

19440115 7.4 San Juan 31.6S 68,5W N54E RE 6 0.6 La Laja Castellanos 45, Groeber 55, Smalley et al 93, Costa et al 00

19491217 7.8 Tierra del Fuego 54.6S 67.3W WNW LL 100? 6 1 Magallanes-Fagnano Costa et al. 06; Klepeis 94

19771123 7.4 Caucete 31.5S 67.9W N21E RE 10 1.2 Ampacama-Niquizanga Bastias 85; Volponi et al. 79



Chile


19950730 8.0 Antofagasta 24.2S 70.3W N NN 110 0.2 Atacama DeLouis et al. 97
Colombia

19700926 6.5 Bahía Solano 6.2N 77.4W NNW RE >1 0.07 Bahía Solano Ramirez 71a,b, Restrepo 71; Paris et al. 00

19830331 5.5 Popayán 2.5N 76.7W NNE RR 2.5 0.01 Romeral Lomnitz & Hashizuma 85; Paris et al. 00
Perú

19370408 ? Chaquilbamba 7.5S 78.1W NW NN 1.5 ? Chaquilbamba Macharé et al. 03

19461110 7.3 Ancash 8.4S 77.5W NW NN 20P 3.5 Quiches Sébrier et al 88, Bellier et al 91

Silgado 51; Doser 87

19690724 5.7 Huaytapallana 11.9S 75.1W NW LR 5.5 0.7 0.4 Huaytapallana S Philip & Mégard 77, Sébrier et al 88

19691001 6.2 Huaytapallana 11.9S 75.1W NW LR 9.5 2 Huaytapallana N Philip & Mégard 77, Sébrier et al 88

19650508 ? Cuzco 13.6S 71.6W NW NN? ? ? Urcos Macharé et al. 03

19860405 5.4 Cuzco 13.5S 71.9W N50W NN 6.5 0.1 Chincheros, Qoricocha Mercier et al 92



Venezuela

19290117 6.3 Cumaná 10.4N 64.0W W RL 4-30P El Pilar Paige 30;Mocquet et al. 96

19740612 6.1 Casanay 10.5N 63.4W WSW RL? 10-15P El Pilar Audemard 06b

19970709 6.9w Cariaco 10.5N 63.5W W RL > 37.5P 0.4 El Pilar Audemard 06a


Algeria

19801010 7.3 El Asnam 36.2N 1.5E ENE RE 31.2 6.5 El Asnam Philip & Meghraoui 83, Yielding et al 81

19851027 5.9 Constantine 36.4N 6.8E N55E LL 3.8 0.11 0.04 Ain Smara Bounif et al 87

19891029 6.1 Tipaza 36.6N 2.3E W RE 4.0 0.12 Mt. Chenoua Meghraoui 91


Djibouti

19781107 5.3 Asal 11.6N 43.5E NW NN 14.8 0.5 unnamed Abdallah et al 79, Lépine et al 80, Stein et al 91



Ethiopia


19610602 6.4 Kara Kore 10.5N 39.9E N NN 20 2.0 Borkenna graben Gouin 79

19690405 6.1 Serdo 12.0 41.3E N40W LN 37 0.65 0.95 unnamed Gouin 79

20050926 4.4-5.2 Afar-Dabbahu 12.6N 40.5E N5-10E NN 0.4 1 Da’Ure Yirgu et al.06
Ghana

19390622 6.4 Accra 5.5N 0.4W NE LN 20.0 0.4 Akwapim Junner 41, Yarwood & Doser 90, (zone) Ambraseys & Adams 86


Guinea

19831222 6.2 Koumbia 11.9N 13.4W WNW RN 9.4 0.13 0.06 unnamed Langer et al 87



Kenya

19280106 6.9 Subukia 0.2N 36.2E NNW NN 38 2.4 Laikipia escarpment Ambraseys 91



Mozambique

20060223 7.0 Machaze 21.2S 33.4E N10-20W LN >15 0.7 2.05 Machaze Fenton & Bommer 06


Sudan

19661009 5.6 Jebel Dumbeir 12.6N 30.8E N LL 6.0 small 0 unnamed Qureshi & Sadig 67


Democratic Republic of the Congo

19660320 6.6 Toro 0.6N 30.2E NNE NN 40 2.5 Kitimba-Semliki Loupekine 66, Maasha & Molnar 72



Albania

19050601 6.3 Shkodra 41.9N 19.4E NE NN 10 1 Trush Koçiaj & Sulstarova 80

19671130 6.6 Dibra 41.4N 20.4E N40E LN 10 0.5 Elbasan Sulstarova & Koçiaj 80
Armenia

19881207 6.8 Spitak 40.8N 44.2E WNW RR 33 1.5 0.5 Pambak-Sevan Philip et al 92; Ambraseys & Jackson 98



Bulgaria

19040404 7.1 Kresna (Struma) 41.8N 23.2E NE NN 20 1.5-2 Krupnik Meyer et al. 06

19280414 6.8 Chirpan 42.1N 25.2E N70-80W NN 40-50 0.5 Chirpan Bonchev & Bakalov 28, Jankov 45, Vanneste et al. 06

19280418 7.1 Popovitsa 42.2N 24.9E WNW RN 53 3.5 Maritsa Bonchev & Bakalov 28, Jankov 45, Vanneste et al. 06


Greece

19320926 7.0 Ierissos 40.5N 23.9E W-WNW NN 15 0.25 1.8-2.0 Stratoni Pavlides & Tranos 91

19530905 5.7 Corinth 37.9N 23.1E N30W NN 2.5 0.08 Sousaki Stiros 95

19540430 6.7 Sophades 39.2N 22.2E N60W NN 30 0.2 0.9 Domokos Ambraseys & Jackson 90, Papastamatiou & Mouyaris 86

19570308 6.5 Velestino 39.4N 22.7E E NN 1 0.2 0.2 Righeo Ambraseys & Jackson 90, 98, Papastamatiou 57

19660901 5.6 Megalopolis 37.4N 22.1E N25W NN 20 0.04 ? Ambraseys & Jackson 98, Pavlides & Caputo 04

19680219 7.1 Agios Efstratios 39.5N 24.9E NE RN 3 0.5 unnamed Pavlides & Tranos 91

19700220 4.6 Yali 36.6N 27.1E NW NN 0.6 0.01 unnamed Stiros & Vougioukalakis 96

19780620 6.4 Thessaloniki 40.6N 23.2E W,WNW NN 11 0.2 Mygdonia Mercier et al 79, Papazachos et al 79

19800709 6.4 Almyros (Volos) 39.3N 22.8E W NN 8 0.05 0.2 Nea Anchialos Ambraseys & Jackson 90

19810224 6.7 Gulf of Corinth 38.0N 23.0E ENE NN 15.3 1.5 Perachora,Pisia Jackson et al 82 , Taymaz et al 91

19810304 6.4 Gulf of Corinth 38.2N 23.2E ENE NN 11 1.0 Kaparelli Jackson et al 82

19860913 5.8 Kalamata 37.0N 22.2E N15E NN 6.3 0.18 Kalamata Lyon-Caen et al 88

19950513 6.6 Kozani-Grevena 40.0N 21.7E N60E NN 8-12 .2 Paleochori Meyer et al. 96, Pavlides et al. 95

19950615 6.4 Egion 38.4N 22.3E W NN 7? 0.07 Egion Koukouvelas 98, Koukouvelas& Doutsos 96

19990907 5.9 Athens 38.2N 23.6E WNW NN 8 0.06 Fili Papadopoulos et al. 00

20080608 6.4 Movri Mt. 38.0N 21.5E N20W RN 6 0.25 Nisi,Michoi,Vithoulkas Koukouvelas et al. 08; Chatzipetros et al. 08
Iceland

18960826 Skeid, Land 64.0N 20.2W N RL 9 0.8 S. Iceland Seis.Z. Einarsson et al. 81; Einarsson & Eiríksson 82

1912 7.0 Land 64.0N 20.0W N RL 20 3 S. Iceland Seis.Z. Bjarnason et al 93
Italy

19150113 7.0 Avezzano 42.0N 13.9E NW NN 24 0.9 Fucino Serva et al 86, Ward & Valensise 89, Galadino & Galli 99

19801123 6.9 Irpinia 40.8N 15.2E N52W NN 36 1.0 Irpinia Westaway & Jackson 84, Pantosti & Valensise 90, 93
Macedonia

19630726 6.1 Skopje 42.3N 21.6E ? NN? 6? 0.1? ? Pavlides & Caputo 04


Iran

19090123 7.4 Silakhur 33.4N 49.3E NW RL 4 5 2.5 Main Recent Tchalenko et al 74, Ambraseys & Melville 82

19110418 6.2 Ravar 31.3N 57.1E NNW RR 18 0.5 Lakar Kuh Berberian 81, Ambraseys & Melville 82

19290501 7.3 Kopeh Dagh 37.6N 57.8E N30W RR 70 2.1 Tchalenko et al 74, Berberian 81, Ambraseys & Melville 82

19300506 7.4 Salmas 38.1N 44.7E NW RL 31 4 5 Salmas Tchalenko & Berberian 74, Berberian & Tchalenko 76, Ambraseys & Melville 82

19331128 6.2 North Behabad 32.0N 55.9E NW RE 5 0.5 Kuh Banan Berberian et al 79, Berberian 81, Ambraseys & Melville 82

19360630 6.0 Abiz 33.6N 59.9E NNW RL 12 ? Abiz Berberian et al. 99

19410216 6.1 Muhammadabad 33.5N 58.9E N RR 12 0.5 Ambraseys & Melville 82

19470923 6.8 Dustabad 33.6N 58.7E N10W RR 20 1 0.8 Berberian 79, Ambraseys & Melville 82

19530212 6.5 Torud 35.4 54.9E ENE RE 8 1.4 Torud Abdalian 53, Berberian 76, Ambraseys & Moinfar 77

19571213 6.7 Farsinaj 34.6N 47.8E N60W RL 20 1 Main Recent Ambraseys et al 73, Tchalenko & Braud 74

19580816 6.6 Firuzabad 34.3N 48.1E N50W RL 20 1.5 Main Recent Ambraseys & Moinfar 74; Tchalenko & Braud 74

19620901 7.2 Bo’in-Zahra 35.6N 50.0E N85W LR 95 0.6 0.8 Ipak Berberian & Yeats 01

19680831 7.4 Dasht-e Bayaz 34.0N 59.0E W LL 80 4.5 2.5 Dasht-e Bayaz Ambraseys & Tchalenko 69, Tchalenko & Ambraseys 70, Tchalenko & Berberian 75

19771219 5.8 Bob-Tangol 30.9N 56.6E NW RL 19.5 0.2 0.07 Kuh Banan Berberian et al 79

19780916 7.5 Tabas-e-Golshan 33.3N 57.1E NW RE 85 2.6 1.8 Tabas Berberian 79, 82

19791114 6.6 Korizan 33.9N 59.8E NNW RR 20 1 0.6 Abiz (Korizan) Nowroozi & Mohajer-Ashjai 80, 85; Berberian et al. 99

19791127 7.1 Koli 34.1N 59.7E W LR 65 2.6 2.5 Dasht-e Bayaz Nowroozi & Mohajer-Ashjai 80,

19791207 5.9 Kalat-e Shur 34.0N 59.6E N RL 15 ? ? N. Abiz Berberian et al. 99

19810611 6.7 Golbaf 29.9N 57.7E N RR 15 0.03 0.05 Gowk Berberian et al 84, 01 Nowroozi & Mohajer- Ashjai 85

19810728 7.1 Sirch 30.3N 57.6E NNW RR 65 0.4 0.4 Gowk Berberian et al 84; Nowroozi & Mohajer-Ashjai 85

19891120 5.7 South Golbaf 29.8N 57.7E NNW RR 1 0.03 0.05 Gowk Berberian & Qorashi 94; Berberian et al. 01

19900620 7.3 Rudbar-Tarom (Manjil) 36.8N 49.5E N80W LR 84 0.6 0.9 Baklor, Kabateh, Zard Geli Berberian et al 92

19901106 6.4 Furg 28.2N 55.5E W RE 15 1 High Zagros Walker et al. 05

19940223 6.0 Lut 30.9N 60.6E NW RE 4 0.3 Sefidabeh Berberian et al. 00

19970510 7.2 Zirkuh (Qa’enat) 33.5N 60.1E NNW RL 125 2.3 0.9 Abiz Berberian et al. 99

19980314 6.6 Fandoqa 30.1N 57.6E NNW RR 23.5 3 0.7 Gowk Berberian et al. 01

19981118 5.4 Chahar Farsakh 30.4N 57.6E NNW RL 4 <0.1 Gowk Berberian et al. 01

20020622 6.5 Avaj-Changureh 36.8N 49.0E N70W RR 9 0.5 Abdarreh Ramazi & Hagani 06

20031226 6.6 Bam 29.1N 58.4E N RL 24 0.2 Bam-Baravat Berberian 05



Iraq

19170715 5.6 Tursaq 33.5N 45.8E N40W RE 2 ? ? Ambraseys & Jackson 98

19460727 5.5 Penjwin 35.6N 45.8E N35W RE 2 ? ? Ambraseys & Jackson 98
Saudi Arabia

19951122 7.3 Gulf of Aqaba 28.6N 34.7E N20E LL ? ? ? Dead Sea Angelier et al. 96; Klinger et al. 99


Turkey

18990920 6.9 Menderes Valley 37.9N 28.8E W NN 40 1 Menderes graben Ambraseys & Finkel 87a

19051204 6.8 Malatya 38.1N 38.6E N60E LL ? ? EAF Ambraseys & Finkel 87a; Ambraseys & Jackson 98

19090209 6.3 Enderes 40.1N 37.9E N80W RL 15 ? NAF Ambraseys & Finkel 87a

19120809 7.4 Saros-Marmara 40.8N 27.2E N65E RN 50 3 ? NAF N.Str. Ambraseys & Finkel 87a, b, Ambraseys 88

19141003 7.1 Burdur 37,6N 30.1E NE RN 23 1.5 Ambraseys & Finkel 87a

19160124 7.2 Samsun 40.8N 37.5E N70W RL ? ? ? Ambraseys & Jackson 98

19380419 6.8 Kirsehir 39.5N 34.0E N60W RL 15 1 0.6 ? Ambraseys 70, Barka 92

19391226 7.8 Erzincan 39.7N 39.7E N70W RL 340 6.5 2.5 NAF Barka 92, Barka & Kadinsky-Cade 88; Ambraseys & Jackson 98

19421220 7.2 Erbaa-Niksar 40.7N 36.5E N60W RL 47 1.8 NAF Ambraseys 70, Barka 92; Ambraseys & Jackson 98

19431126 7.4 Ladik (Tosya) 41.0N 35.5E N85W RL 270 2 1 NAF Ambraseys 70, Barka 92

19440201 7.3 Bolu -Gerede 40.9N 32.6E N65E RL 160 3.7 NAF Ambraseys 70, Barka 92

19440625 6.0 Saphane (Uçak) 39.0N 29.4E N50W RN 20 0.3 ? Ambraseys 88

19460531 5.7 Üstükran 39.3N 41.2E N60W RL 10 0.3 0.3 NAF Ambraseys 88; Barka 92

19490817 6.9 Elmalidere 39.4N 40.7E N80W RL 38 1.5 0.3 NAF Ambraseys 75, 88, Barka & Kadinsky Cade 88; Ambraseys & Jackson 98

19510813 6.9 Kursunlu 40.7N 33.3E ENE RL 32 0.6 0.3 NAF .Pinar 53, Barka & Kadinsky-Cade 88; Ambraseys & Jackson 98

19530318 7.3 Yenice-Gönen 39.9N 27.4E N60E RL 58 4.3 0.5 NAF S.Str. Ketin & Roesli 54

19570526 7.0 Abant 40.6N 31.0E N80E RL 40 1.6 0.45 N.AF Ambraseys 70, Barka 92

19641006 6.8 Manyas 40.0N 28.0E N80W R N 40 0.1 NAF S. Str. Ketin 66, 69, Öcal et al 68, Erentöz & Kurtman 64

19660819 6.8 Varto 39.2N 41.4E N60W RN 34 0.3 0.25 NAF Ambraseys & Zátopek 68, Wallace 68; Ambraseys 88; Ambraseys & Jackson 98

19660820 6.2 Varto 39.3N 41.2E N70W RN 7 0.05 0.2 NAF Ambraseys 88; Ambraseys & Jackson 98

19670722 7.1 Mudurnu Valley 40.7N 30.7 N80W RL 80 1.9 1.3 NAF Ambraseys & Zátopek 69

19670726 6.0 Tunceli 39.5N 40.3E N60W RL 4 0.2 0.1 NAF Ambraseys 88; Ambraseys & Jackson 98

19670730 5.5 Mudurnu Valley 40.7N 30.4E N60W RL 3 0.2 0.4 NAF Ambraseys & Jackson 98

19680924 5.1 Kigi 39.2N 40.2E NNW ? 6? 0.25? Ambraseys 75; 88

19690328 6.5 Alasehir 38.3N 28.5E N70W LN 35 0.2 0.8 Alasehir Ketin & Abdüsselamoglu 69; Eyidogan & Jackon 85; Ambraseys & Jackson 98

19700328 7.1 Gediz 39.1N 29.4E N50W LN 45 0.3 2.8 Erdogmus-Hamamlar Ambraseys & Tchalenko 72

19710512 6.2 Burdur 37.6N 30.1E N50E NN 4 0.3 ? Keightly 75; Ambraseys 88; Ambraseys & Jackson 98

19710522 6.8 Bingöl 39.0N 40.7E N50E LL 38 0.6 0.1 EAF Taymaz et al 91, Seymen & Aydin 72; Ambraseys & Jackson 98

19750906 6.7 Lice 38.4N 40.4E W, RE 20 0.63 Bitlis Arpat 77, Taymaz et al 91

19761124 7.3 Çaldiran 39.1N 43.9E N70W RL 48 3.5 0.5 Çaldiran Arpat et al 77; Ambraseys & Jackson 98

19831030 6.8 Pasinler 40.4N 42.3E N50E LL 10 1.0 0.6 Horasan-Narman Barka & Kadinsky-Cade 88; Eyidogan et al. 99

19920313 6.8 Erzincan 39.6N 39.5E N60W RN 62 0.1 0.2 NAF Barka & Eyidogan 93, Trifonov et al 93

19951001 6.1 Dinar 38.2N 30.1E N40W NN 10 0.3 0.3 Dinar Pinar 98; Ambraseys & Jackson 98

19990817 7.4 Izmit (Kocaeli) 40.7N 30.0E W RL 145 5.2 2.3 NAF (N.Str.) Barka et al. 02

19991112 7.1 Düzce 40.8N 31.2E W RL 40 5 3.5 NAF (N.Str.) Akyüz et al. 02


North Yemen

19820929 6.0 Dhamer 14.7N 44.4E NNW NN 15 <0.05 Plafker et al 87


India

19671210 6.5 Koyna 17.6N 73.8E N LL >5 0.5 unnamed Cluff 77; Allen 93

19930929 6.4 Latur 18.0N 76.4E WNW RE 3 1 unnamed Seeber et al 93; Gupta 93
Myanmar (Burma)

19300505 7.4 Pegu (Bago) 17.1N 96.6E N RL ≥120 ≥3 Sagaing Tsutsumi & Sato unpub.


Pakistan

19751003 6.4 Spinatizha 30.3N 66.3E NNE LL 5 0.04 Chaman Farah 76


Kyrgyzstan

19110103 7.8 Chon-Kemin 42.8N 77.3E W RE 200 4 Chon-Kemin Bogdanovich et al 14, , Kuchai 69, Tapponnier & Molnar 79

19380621 6.9 Kemino-Chuiskoe 32 Vilgelmzon 47

19920819 7.4 Suusamyr 42.2N 73.6N N80E RE 0.4 2.7 unnamed Ghose et al 93


Russia-Siberia

19570627 7.9 Muya 56.2N 116.5E NE LN 35 1.5 5 Muya Solonenko 65, Solonenko et al 66

19590829 6.8 Srednebaikalskoe NN 10 Solonenko& Treskov 60

20030927 7.2 Gorny-Altay 50.0N 87.8E N50W RL 60 2.0 0.7 North Chuya

Dorbath et al. 08
Tajikistan
19890122 5.6 Gissar 1.4 0.07 0.1 Zerkal & Vinnichenko 90

Turkmenistan

19481005 7.3 >12 3 0.5 Tchalenko 75

19830314 5.7 Kumdag 17.5 0.05 0.38 Trifonov et al 86

19840222 6.0 10.3 0.08 0.08 Trifonov et al 86


Mongolia

19030201 7.5 Üneyt 43.3N 104.5E NE,ESE VV 10,20 0,2 unnamed Khil'ko et al 85

19050709 7.8 Tsetserleg 49.5N 97.0E N60E LR 130 2.5 2.5 Tsetserleg Molnar & Deng 84

19050723 8.2 Bulnay 49.2N 96.0E W ,N,NW LL,RL,RR 375 11 3 Bulnay,Düngen, Florensov & Solonenko 65, Teregtiyn Khil'ko et al 85, Trifonov 88 19571204 8.3 Gobi-Altay 45.1N 100.1E N80W LR 250 8 9 Bogd. Toromhon Florensov & Solonenko 65

19580407 6.9 Bayan Tsagaan 45.1N 98.7E W LL 15 >1 1 unnamed Florensov & Solonenko 65; Khil'ko et al 85

19601203 7.0 Buuryn Hyar 43.1N 104.5E NW RL 18 0.1 0.2 unnamed Natsag-Yüm et al 71; Khil'ko et al 85

19670105 7.8 Mogod 48.2N 102.9E N RL 36 3.2 3.5 Mogod,Gurvan-Bulag Natsag-Yüm et al 71;Khil'ko et al 85

19670120 6.7 Mogod 48.1N 103.0E NW RE 9 <0.5 3.5 Tüleet Uul Natsag-Yüm et al 71; Khil'ko et al 85

19700515 7 Üüreg Nuur 50.1N 91.3E W RL 8 2 unnamed Khil'ko et al 85

19740704 7 Tahiynshar 45.1N 94.0E ENE LL 17 0.4 unnamed Khil'ko et al 85



China-Xinjiang

19061223 8 Manas 43.5N 85.0E N85W RE 146 0.58 Tugulu-Dushanzi Avouac et al 93; Zhang et al 93

19310810 8 Fuyun 46.9N 90.1E NNW RL 180 14.6 3.6 Keketuohai-Ertai Ding 85, Deng & Zhang 84; Baljinnyam et al 93
China-Tibet-Qinghai

19040830 7 Daofu 31.0N 101.2E NW LL Xianshuihe Allen et al 91

19201216 8.6 Haiyuan 36.7N 104.9E WNW LR 237 10-11 4.7 Haiyuan Deng et al 86

19230324 7.25 Daofu (Renda) 31.5N 101.0E N45W LL >60 3 Xianshuihe Qian 84, Allen et al 91; Tang et al 84

1927 8 Gulang 37.6N 102.6E NNW RE.NN 25 7.4 Huangcheng-Shuanta Jia et al 94

19321225 7.6 Changma 39.7N 96.7E N80W LR 148.5 6.2 1 Changma Meyer 91, Meyer et al 91, Hou 92, Peltzer et al 88

19341215 7.0 Gyaring Co 31.0N 89.0E N55W RN >35 5 1.5 Gyaring Co Armijo et al 89

19370107 7.5 Tuosuo Lake 35.5N 97.6E N65W LR 150 7 6 Kunlun Jia et al 88, Guo et al. 07

19470317 7.7 Dari 33.3N 99.5E N50W LR 90 5 5-6 Richa-Keshoutan Dai 83

19511118 7.3 Danxiong 31.1N 91.1E N55W RL 81 7.3 1.5 Bengco Tapponnier et al 81; Armijo et al, 89, Wu and Deng 89

19520818 7.5 Naqu (Gulu) 31.3N 91.5E NNE LN 57.7 5 5-5. 5 Gulu Armijo et al 86, 89, Wu et al 90b

19540211 7.25 Shandan 39.0N 101.3E NW RN 18 2.9 0.95 Baodehe Guo et al 92

19550414 7.5 Kangding 30.0N 101.8E N40W LL 30 3.1 1 Zheduotang Allen et al 91; Li 79; Li et al 92

19630419 7.0 Alake Lake N80W LL 20-40 1-2 Kunlun Guo et al. 07

19700105 7.7 Tonghai 24.1N 102.6E N60W RL 60 2.7 0.5 Qujiang Zhang 88

19730206 7.6 Luhuo 31.3N 100.7E N55W LL 90 3.6 0.5 Xianshuihe Tang et al 76, Deng & Zhang 84, Allen et al 91

19770102 6.5 Mangya 38.2N 91.2E WNW RE 21 0.3 Mangya-Youkuangshan Zhu 88

19800222 6.8 Gyaring Co 30.8N 88.7E N55W RL 10 <1 Gyaring Co Armijo et al. 89, RSBX 80

19810124 6.9 Daofu 31.0N 101.2E N55W LL 44 0.24 Xianshuihe Qian 84, Deng & Zhang 84,Allen et al 91

19850823 7.4 Wuqia 39.4N 75.6E W-NW RE 15 1.55 1.7 Kazikeaerte Feng et al. 88; Feng 94

19881105 6.8 Tanggula 34.4N 91.9E W LL >9 4 Wulanwulahu-Gangqiqu Wu et al 94

19881106 7.6 Langcang 22.9N 99.8E NW RL 50 2.2 0.3 Muga, Datangxi Yu et al 91

19881106 7.2 Gengma 23.1N 99.4E NNW RN 14 0.98 0.9 Hangmuba Zhou et al 90

19971108 7.6 Manyi Kunlun Peltzer et al. 99

20011114 7.8 Kokoxili Kunlun

20080512 8.0 Wenchuan 31.0N 103.5E NE RR 240 4.8 6.2 Beichuan,Pengguan Xu et al.08




Eastern China

19750204 7.3 Haicheng 40.7N 112.7E NW LL 28 0.55 0.2 Dayanghe Deng et al 76

19760728 7.8 Tangshan 39.4N 118.0E NNE RN 10 1.53 0.7 Tangshan Guo et al 77
Taiwan

19060317 7.1 Chiayi 23.6N 120.5E ENE RR 13 2.4 1.2 Meishan Shieh 87; Omori 07

19350421 7.1 Taichung-Miaoli 24.3N 120.8E NE RR 53 1.5 3 Tuntzuchiao,Shin- ERI 36; Bonilla 77;Hsu & Chang

tsoshan, Shihtan 79, Shieh 87

19461205 6. 7 Tainan 23.1N 120.3E ENE RR 12 2 0.76 Hsinhua Bonilla 77; Chang et al 47 "

19511022 7.1 Hualien 23.9N 121.7E NNE LR >7 2 1.2 Meilun Bonilla 77; Hsu 62 "

19511125 7.3 Longitudinal Valley 23.4N 121.4E NE LL 40 1.63 1.3 Yuli Bonilla 77; Hsu 62

19720424 6.9 Juishui (Hualien) 23.5N 121.5E N25E 2.5 ? 0.7 Hsu 76

19901213 6.2 Hualien 23.8N 121.6E NNE LR Person 91
Japan

18960831 7.2 Rikuu 39.5N 140.7E NNE RE 36 2-3.5 Senya Yamasaki1896; Matsuda et al 80

19181111 6.5 Omachi 36.5N 137.9E N30E ? 1.1 0.15 SW of Omachi Omori 22; Tsuboi 22

19230901 7.9 Kanto 35.1N 139.5E N70W RE 130 1.2-6 0.65-3 Sagami (submarine), Shitaura Imamura 24; 30; Yamasaki 25

19250523 6.8 Tajima 35.6N 134.8E N30E LV 1.6 1 Tai Imamura 28; Yamasaki 27

19270307 7.3 Kita-Tango 35.5N 135.2E NW LL 18 3 1.2 Gomura Yamasaki & Tada 28; N65E RR 8 0.8 0.7 Yamada Watanabe & Sato 28

19301126 7.3 Kita-Izu 35.1N 139.1E NNE LL 25.5 3.5 2.4 Tanna Ihara & Ishii 32; TFTRG 83

N70W RL 6 1.2 0.8 Himenoyu

19380529 6.1 Kussharo 43.6N 144.5E N40W LV 20 2.6 0.85 S. of L. Kussharo Matumoto 59; Tsuya 38

19430910 7.2 Tottori 35.5N 134.1E N80E RL 45.5 2.5 1.1 Shikano Tsuya 43; Kanamori 72; Okada et al. 81

19450113 6.8 Mikawa 34.7N 137.1E N, E RV,LV 21 1.5 2 Fukozu Ando 74

19480628 7.1 Fukui 36.2N 136.2E N10W LR 25 2 0.7 NE of Fukui Tsuya et al 50; Kanamori 73

19590131 6.2 Tesikaga 43.4N 144.4E WNW ? 2 0.1 unnamed Matumoto 59

19640616 7.5 Niigata 38.4N 139.2E NNE RE 20+ 6 Awashima uplift Abe 75; Kamata et al. 66;Okamura et al 94

1965(1966) 5.4 Matsushiro swarm 36.5N 138.2E N55W RL 4 0.57 0.15 Matsushiro Matsuda 67; Tsuneishi &

Nakamura 70

19740509 6.9 Izu-Hanto-oki 34.6N 138.8E NW RL >6 0.45 0.25 Irozaki Kinugasa 76; Kakimi et al 77

19780114 7.0 Izu-Oshima-kinkai 34.8N 139.3E W RL 21 1.83 0.35 Neginota Tsuneishi et al 78; Yamazaki et al 79

19950117 6.9 Hyogo-ken Nambu 34.6N 35.0E NE RL 9.5 1.9 1.2 Nojima Yomogida & Nakata 95
Indonesia

19430609 7.6 Padang Highlands 0.7S 100.7E NNW RL 60 3 Great Sumatran Untung et al. 85
Philippines

19730317 7.0 Ragay Gulf 13.5N 122.8E N40W LL >30 3.2 0.21 Philippine Allen 75, Morante & Allen 74

19900716 7.8 Central Luzon 15.7N 121.1E N25W LL 125 6.2 2.0 Philippine-Digdig Nakata et al 90

19941115 7.0 Mindoro 13.5N 121.1E N20W RL >15 3.0 1 unnamed PHIVOLCS
Australia

19681014 6.8 Meckering 31.6S 117.0E NNE RR 37 1.5 2 Meckering Gordon & Lewis 80

19700311 5.7 Calingiri 31.1S 116.5E N08E LR 3 0.14 <0.4 Calingiri Gordon & Lewis 80

19790606 6.4 Cadoux 30.8S 117.2E N20E RR 28 0.7 <1.4 Robb Lewis et al 81

19860330 5.8 Marryat Creek 26.2S 132.8E N, W RR, LR 13 0.8 0.9 Marryat Creek Machette et al 93

19880122 6.3 Tennant Creek 19.8S 133.9E WNW RE 10.2 0.25 0.1-0.2 Kunayungku Crone et al 92

19880122 6.4 Tennant Creek 19.8S 133.9E ENE RE 6.7 0.1 1.1 W. Lake Surprise Crone et al 92

19880122 6.7 Tennant Creek 19.8S 134.0E WNW RE 16 0.4 1.7 E. Lake Surprise Crone et al 92

New Zealand

19220610 6 Kaiapo 38.6S 175.9E NNE NN 12 3 Kaiapo, Whakapo, Grange 32, Sissons 79, Whangamata Grindley & Hull 86

19290617 7.6 Murchison 41.8S 172.2E NNE LR >8 2.5 4.9 White Creek Henderson 37, Berryman 80

19310203 7.8 Hawke's Bay 39.2S 176.7E NE RR 15 1.8 4.6 Poukawa, Bridge Pa Henderson 33, Marshall 33, Hull 90

19320916 7 Wairoa RR 1 0.5 Wairoa Ongley 37

19680524 7.1 Inangahua 41.9S 172.0E NNE LR >2 0.2 0.4 Inangahua (Glasgow) Lenson & Suggate 68, Lenson & Otway 71

198307 3.4 Kaiapo 38.6S 175.9E NNE NN 1.2 0.05 Kaiapo Hull & Grindley 83, Grindley & Hull 88

19870302 6.3 Edgecumbe 38.0S 176.5E NE NN 18 2.5 Edgecumbe Beanland et al 90






Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©kagiz.org 2016
rəhbərliyinə müraciət