Ana səhifə

Tanitim desteğİ başvuru biLGİ ve belgeleri


Yüklə 11.02 Kb.
tarix09.06.2016
ölçüsü11.02 Kb.

EK-4TANITIM DESTEĞİ BAŞVURU BİLGİ ve BELGELERİ
 1. Başvuru dilekçesi
 1. Başvuru formu
 1. Taahhütname (EK-6)
 1. İmza sirkülerinin aslı veya noter ya da İhracatçı Birliklerinin aslını görerek onayladığı örneği
 1. Kuruluş ve son sermaye yapısını gösterir ticaret sicili gazetelerinin aslı veya noter ya da İhracatçı Birliklerinin aslını görerek onayladığı örneği (Ticaret sicili gazetesinin ibraz edilemediği durumda Ticaret Sicil Memurluğundan alınmış, kuruluşu gösteren veya mevcut sermaye yapısını başlangıç tarihi ile gösteren yazı ibraz edilebilir.)
 1. Tanıtım sözleşmesinin Ticaret Müşavirlikleri/Ataşeliklerinin aslını görerek onayladığı örneği ve yeminli tercümanlara yaptırılmış tercümesi (Tek bir tanıtım faaliyeti kapsamında 10.000 ABD Doları’nın altında gerçekleştirilen faaliyetler için sözleşme aranmaz.)
 1. Faturaların Ticaret Müşavirlikleri/Ataşeliklerinin aslını görerek onayladığı örneği ve yeminli tercümanlara yaptırılmış tercümesi
 1. Tanıtım ödemelerine ilişkin banka dekontu, kredi kartı ekstresi, hesap dökümü vb. belgelerin Ticaret Müşavirlikleri/Ataşeliklerinin aslını görerek onayladığı örneği ve yeminli tercümanlara yaptırılmış tercümesi. Ödemenin çek ile yapılması halinde, banka hesap dökümü yanında Ticaret Müşavirlikleri/Ataşeliklerinin onayladığı çek fotokopisi ve yeminli tercümanlara yaptırılmış tercümesi.
 1. Medya planı ile Medya gerçekleştirme raporunun (Televizyon ve radyo reklamları için) Ticaret Müşavirlikleri / Ataşeliklerinin aslını görerek onayladığı örneği ve yeminli tercümanlara yaptırılmış tercümesi
 1. Yayın ve dokümanlar (fotoğraf, reklam verilen gazete, dergi örneği, CD vb.)


Şirketin Yurt Dışı Birimi Bulunmuyorsa ya da Tanıtım Yapılan Ülkede Yurt Dışı Birimi Bulunmuyorsa Sunulması Gereken Diğer Belgeler:


 1. Yurt içi marka tescil belgesinin aslı veya noter ya da İhracatçı Birliklerinin aslını görerek onayladığı örneği (İlgili markanın tesciline ilişkin Türk Patent Enstitüsü’nün resmi internet sitesinden alınan internet çıktısı kabul edilebilecektir.)
 1. Yurt dışı marka tescil belgesinin ya da yurt dışı marka tescil başvurusuna ilişkin belgenin Ticaret Müşavirlikleri/Ataşeliklerinin aslını görerek onayladığı örneği ve yeminli tercümanlara yaptırılmış tercümesi (İlgili markanın tescil ettirildiği ülkenin resmi marka tescil kurumunca veya ilgili markanın aynı anda birden fazla ülkede tescil edilmesini sağlayan uluslararası bir kuruluş tarafından tescil edilmesi ve tescili gerçekleştiren kurumun resmi internet sitesinde tescil edilmiş markanın yayımlanıyor olması halinde Ticaret Müşavirliği/Ataşeliği tarafından onaylanmış marka tescil belgesinin ibrazına gerek bulunmamaktadır. Marka tesciline ilişkin internet çıktısı kabul edilebilecektir.)
 1. Bakanlık ve/veya İBGS tarafından istenilen diğer bilgi ve belgeler.

ÖNEMLİ NOTLAR:

  1. Tanıtım desteği başvurusuna ilişkin İngilizce belgelerin tercüme edilmesine gerek yoktur.

  2. Ticaret Müşavirlikleri/Ataşelikleri, belge asıllarını görerek, yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilmiş belgeleri onaylayabilir. Bu durumda, belge aslının onaylanmasına gerek bulunmamaktadır.

  3. Türkiye’de düzenlenen belgelerin Ticaret Müşavirlikleri/Ataşelikleri tarafından onaylanmasına gerek bulunmamaktadır. Türkiye’de düzenlenen belgelerin noter veya İBGS’nin aslını görerek onayladığı örneği sunulabilir.

  4. Kira veya marka tescil desteği çerçevesinde yurt içi şirket belgelerinin ibraz edilmesi durumunda, tanıtım desteği kapsamında ibraz edilmesine gerek bulunmamaktadır.Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©kagiz.org 2016
rəhbərliyinə müraciət