Ana səhifə

Sevil Özışık


Yüklə 8.8 Kb.
tarix13.06.2016
ölçüsü8.8 Kb.Sevil Özışık
Sevil Özışık Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk fakültesinden 1990 yılında mezun olduktan sonra profesyonel hayatına İzmir’de Turunç & Savaşçın hukuk firmasında çalışarak başlamıştır.
Uluslararası Hukuk ve Ticari Uyuşmazlıklar konusunda özel ilgisinin farkına vardıktan sonra lisans üstü eğitimine devam etme kararı alarak Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınmıştır.
1994 yılında Philadelphia’da Temple Üniversitesi Beasley Hukuk Fakültesi’nde Uluslararası Hukuk ve Yatırımlar konusunda uzmanlaşarak lisans üstü derecesini almıştır.
Mezuniyetinden sonra New York Barosu sınavlarını başarıyla tamamlayarak Amerika Birleşik Devletleri’nde de Avukatlık ruhsatını almıştır.
Sevil Özışık 18 seneyi aşan bir süredir Türkiye’de ve Amerika’da ruhsatlı avukat olarak profesyonel hayatını başarıyla götürmektedir.

Sevil Özışık New York eyaletinde Harris & Harris, Neil A. Weinrib & Associates ve Zurhellen & La Rue firmalarında çalıştıktan sonra 1998 yılında ortağı Nusret A. Haker ile beraber Haker & Ozisik LLP adında kendi hukuk firmasını kurmuştur.


Kuruluşundan 10 sene sonra Haker & Ozisik LLP firması bünyesine Türk, Amerikan ve Rus avukatları da alarak büyümeye devam etmektedir.
Firmanın uzmanlık dalları arasında uluslararası hukuk ve yatırımlar, göçmenlik hukuku, ticaret hukuku, gayrimenkul yatırımları ve ilgili hukuki işlemler, telif hakkı ve ticari markalar hukuku konuları yer almaktadır.

Sevil Özışık New York’ta 2003 yılında kurulmuş Türk Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası (TACCI) Başkanıdır.


Kendisinin başkanlığında Türk Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası 2008 yılında Manhattan Ticaret Odası ile beraber bir ortaklık anlaşmasına girerek 2009 yılında “Türkiye’yi Küresel İş Ortağı” seçmiştir.
2009 programı “Yeşil Enerji” ve “Organik Gıda” konuları esas alarak belirlenmiştir.
Sevil Özışık Amerikan Barolar Birliği ve Göçmenlik Avukatları Birliği üyesidir.

Farklı dönemlerde New York Şehri Barosu’nun şiddete maruz kalan kadın ve çocuklar programlarında da gönüllü olarak yer almıştır.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©kagiz.org 2016
rəhbərliyinə müraciət