Ana səhifə

Serwis informacyjny


Yüklə 19.36 Kb.
tarix15.06.2016
ölçüsü19.36 Kb.


SERWIS INFORMACYJNY

GMINY JABŁONNA
Kontakt prasowy:

Joanna Kajdanowicz - Inspektor ds. Public Relations

tel. (022) 76 77 325, fax (022) 76 77 324, e-mail: urzad@jablonna.pl

SI/005/2006 Jabłonna, 28 stycznia 2006 r.

(21.01.2006 – 28.01.2006)
1.Koncert zespołu Wielebny Blues Band - zapowiedź
Gminne Centrum Kultury i Sportu zaprasza na koncert zespołu Wielebny Blues Band, który odbędzie się 10 lutego o godz. 19 w sali widowiskowej GCKiS w Jabłonnie. Bezpłatne, imienne zaproszenia dostępne są od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.30 w biurze GCKiS w Jabłonnie oraz w filii w Chotomowie.
Zespół Wielebny Blues powstał w 1998 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Od tamtego czasu zmienił się skład zespołu i jako Wielebny Blues Band ze starym liderem na czele, gra od maja 2005 roku. Jego skład tworzą ks. Arkadiusz Wieczorek ,,Wielebny” (śpiew, gitara), Jerzy Bojszczak (gitara solowa), Piotr Mamczak (harmonijka, instrumenty klawiszowe), Jarosław Bury ,,Jareta” (gitara basowa), Grzegorz Greinert ,,Gonzo” (perkusja).Obecnie przygotowują swoją debiutancką płytę, która będzie zawierała wyłącznie utwory ich autorstwa. W swoich muzycznych dokonaniach są wierni bluesowi i otwarci na wszystko, co dobre.
Sponsorem koncertu są Browary Belgia.

2. Postępowanie rekrutacyjne
W Urzędzie Gminy prowadzone są postępowania rekrutacyjne na następujące stanowiska:


 • Samodzielne Stanowisko ds. Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Niejawnych

 • Referenta Prawnego

Ogłoszenia rekrutacyjne dostępne są na stronie internetowej Gminy Jabłonna w dziale ,,Praca w urzędzie” a także opublikowane w prasie lokalnej.


3. Z prac Rady Gminy
W ubiegłym tygodniu odbyły się dwa posiedzenia Komisji Rady Gminy:

 • posiedzenie Komisji Oświaty Kultury i Sportu , przedmiotem którego było wyjaśnienie spraw związanych z :

 1. Dożywianiem dzieci w Szkole Podstawowej w Chotomowie i Przedszkolu Niepublicznym „Bajkowy Dom” w Jabłonnie – informacja Dyrektora Szkoły, Przedszkola Niepublicznego oraz Dyrektora SANEPID Powiatu Legionowskiego.

 2. Legalnością działania firmy ,,Fresco Catering Serwice” dostarczającej posiłki do Szkoły Podstawowej w Chotomowie.

Ponieważ posiedzenie było reakcją na publikację prasową zamieszczoną w tygodniku „To i Owo” pt „Sanepid kontroluje – Fresko umyka”, do udziału w powyższym zaproszono przedstawicieli zainteresowanych stron, jak również wszystkich radnych Gminy Jabłonna.

Ze względu na konieczność precyzji w omawianym zagadnieniu wnioski oraz ustalenia Komisji z nim związanie zostaną przekazanie po sporządzeniu protokołu.
 • Posiedzenie Komisji Inwentaryzacyjnej, przedmiotem której było zapoznanie się z przebiegiem działań zmierzających do skomunalizowania nieruchomości wskazanych podczas poprzednich posiedzeń. Jak wynika z informacji przedstawionej przez Referat Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami przesłano ogółem 23 wnioski do Wojewody Mazowieckiego o wydanie decyzji stwierdzających nabycie prawa własności do wnioskowanych nieruchomości. Rozpatrywane one były w różnych formach prawnych. Wojewoda wydał 12 decyzji stwierdzających nabycie prawa własności przez Gminę i jedną decyzję odmawiającą przekazania nieruchomości Gminie Jabłonna. W przypadku pozostałych nieruchomości, decyzje nie zostały wydane przez Wojewodę Mazowieckiego”.


4. Z ubiegłego roku…


 • Program Powszechnej Nauki Pływania Dla Dzieci i Młodzież

Złożono do Ministerstwa Sportu do Departamentu Sportu Powszechnego sprawozdanie z realizacji zadania: PROGRAM POWSZECHNEJ NAUKI PŁYWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, na które Gmina Jabłonna uzyskała środki w kwocie 54340 zł. Zadanie realizowano od 02.01.05 r. do 31.12.05 r. na pływalni w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie. W programie brało udział 777 uczestników. Zadanie realizowała kadra trenersko – instruktorska w składzie: trenerzy: mgr Radosław Czekirda, mgr Bogusława Kukla, mgr Jacek Szopa, instruktor ratownictwa – nurek Waldemar Oman, instruktor ratownictwa - Łukasz Świerczewski. Kadrę wspomagającą tworzyli nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół. Nauka pływania prowadzona była w małych grupach -12 / 14 osobowych. W trakcie organizowanych przez Gminę AKCJI LATO I AKCJI ZIMA 2005 w zajęciach uczestniczyły także dzieci pozostające pod codzienną opieką ogniska wychowawczego CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zajęcia realizowano w oparciu o program merytoryczny załączony do wniosku aplikacyjnego. Wszelkie koszty poza dotacją Ministerstwa pokryto z dotacji budżetowej Gminy Jabłonna dla Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie. Wszystkie zajęcia prowadzone w ramach programu nauki pływania były bezpłatne dla uczestników. W trakcie trwania programu – celem jego dodatkowej popularyzacji - organizowano dla dzieci i młodzieży zawody pływackie. Wszyscy uczestnicy zajęć mają możliwość kontynuacji zajęć pływackich na pływalni GCKiS. Podczas programu realizowano następujące cele: • nauczenie dzieci i młodzież uczestniczących w zajęciach pływania

 • doskonalenie umiejętności pływackich

 • nauczenie zasad bezpieczeństwa nad wodą

 • nauczenie zasad udzielania pierwszej pomocy

 • korekcja wad postawy

Wymienione cele zrealizowano w stopniu dobrym i bardzo dobrym. Program rozwijał sprawność fizyczną uczestników i ich uzdolnienia sportowe, a także uatrakcyjniał zajęcia wychowania fizycznego. Dzięki programowi dzieci i młodzież potrafią w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z różnych akwenów wodnych. Część uczestników mogło kontynuować swoją „przygodę z wodą” na Kursie na Młodszego Ratownika.


 • Program ,,Promocja Czytelnictwa”

Przygotowano całościowe roczne sprawozdanie do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z rozliczenia finansowego realizacji programu: PROMOCJA CZYTELNICTWA Priorytet l: Rozwój bibliotek oraz poprawa jakości i dostępności zbiorów Nazwa zadania: zakup nowości wydawniczych dla biblioteki publicznej w 2005 r., na podstawie którego została udzielona Gminie Jabłonna dotacja celowa w kwocie 6.000 zł przekazana Gminnej Bibliotece Publicznej w Jabłonnie. W ramach realizacji zadania zakupiono z dotacji 248 nowości wydawniczych w tym 246 pozycji książkowych i 2 multimedia. Oprócz dotacji z środków własnych zakupiono 126 nowości książkowych. Wśród zakupionych zbiorów znalazły się nowości z zakresu literatury dziecięcej, beletrystyki, oraz uzupełniono księgozbiór podręczny o pozycje z dziedziny psychologii, pedagogiki, socjologii i zarządzania. Wydawnictwa multimedialne to encyklopedia dla dzieci i encyklopedia dla dorosłych.

 • Programy Prozdrowotne

Przygotowano sprawozdanie z realizacji celów i zadań Narodowego Programu Zdrowia i Mazowieckiego Programu Promocji Zdrowia w roku 2005 wykonywanych przez Urząd Gminy Jabłonna. W ramach działań prozdrowotnych kształtowana jest polityka zdrowia publicznego na poziomie lokalnym, jak i środowisko zdrowotne poprzez realizację m. in. następujących celów: zwiększenie aktywności fizycznej ludności, zmniejszenie i zmianę struktury spożycia alkoholu oraz zmniejszenie szkód zdrowotnych spowodowanych alkoholem, ograniczenie używania substancji psychoaktywnych, rozwijanie systemu wsparcia społecznego, poprawę stanu sanitarnego, zapobieganie, wczesne wykrywanie i leczenie chorób nowotworowych, poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych, profilaktykę próchnicy zębów.5. Akcja ,,Zima w Gminie 2006” – podsumowanie

Podczas ferii zimowych dzieci z terenu Gminy Jabłonna uczestniczyły w ,,Akcji Zima w Gminie”. W ośrodkach GCKiS w Jabłonnie i Chotomowie zapisało się łącznie 91 osób, jednak powodu mrozów frekwencja była niższa (od 30 do 76 osób). Planowany program zajęć i wycieczek udało się wykonać mimo niesprzyjającej aury. Zrealizowano program ,,Zima lubi dzieci”, polegający m.in na poznawaniu siebie, budowaniu poczucia własnej wartości oraz wzajemnej tolerancji i empatii poprzez warsztaty i zabawy z psychologiem, jak również rozwijaniu umiejętności fizycznych poprzez zajęcia sportowo- rekreacyjne. .Odbyły się również dwa przedstawienia teatru MASKA z Krakowa, w których dzieci brały czynny udział, a także wycieczki do Multikina. Dzieci miały okazję gościć w siedzibie Diecezji Warszawsko-Praskiej w Katedrze Św Floriana i spotkać się z Biskupem Sławojem Leszkiem Głodziem. Złożyły również wizytę w Radio Praga i redakcji Tygodnika Praskiego, gdzie mogły poznać kulisy pracy dziennikarskiej, odwiedziły również Mistrza świata w wyścigach psich zaprzęgów, Andrzeja Wilczopolskiego, Który przedstawił małym gościom swoją drogę do tytułu mistrza świata. Poza tymi atrakcjami codziennie odbywały się zajęcia w grupach tematycznych, dzieci grały w ping-ponga, bilard oraz jeździły na łyżwach na lodowisku wylanym na boisku GCKiS w Jabłonnie.

Akcja zakończyła się balem przebierańców w piątek (27.01) w filii GCKiS w Chotomowie gdzie nie zabrakło słodkich upominków od firmy Wedel i wydawnictwa Hugo z grami komputerowymi.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©kagiz.org 2016
rəhbərliyinə müraciət