Ana səhifə

Projekt ogrody nowej huty – rozpoczęcie edycji projektu


Yüklə 212.53 Kb.
tarix17.06.2016
ölçüsü212.53 Kb.
OŚRODEK KULTURY IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA – INFORMACJA PROGRAMOWA,

Maj 2014

Maj 2014, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.
PROJEKT OGRODY NOWEJ HUTYROZPOCZĘCIE 4. EDYCJI PROJEKTU.
Po raz czwarty mieszkańcy pięciu dzielnic nowohuckich zaproszeni zostali do udziału w konkursie na zagospodarowanie terenów zielonych w swoim najbliższym otoczeniu. W ten sposób pomysłodawcy i organizatorzy projektu "Ogrody Nowej Huty" - Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida i ArcelorMittal Poland zapraszają wszystkich nowohucian do włączenia się w proces odnowy zieleni miejskiej.
Społeczno - ekologiczny projekt "Ogrody Nowej Huty" jest inicjatywą, która w ciągu ostatnich lat zaowocowała stworzeniem na terenie dzielnic nowohuckich nowych, atrakcyjnych i ogólnodostępnych terenów zielonych. Pierwsze z nich powstały dzięki zaangażowaniu grup mieszkańców w 2011 roku na os. Piastów i os. Ruszcza. W 2012 roku sukcesem zakończyła się także druga odsłona projektu. Jej efekty można zobaczyć na os. Dywizjonu 303 i przy ul. Truskawkowej. W trzeciej edycji realizowano ogrody w Pleszowie i Kantorowicach.
Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkich nowohucian. Pierwszy etap to, podobnie jak w ubiegłych latach konkurs, do którego można zgłaszać tereny zielone, które wymagają zagospodarowania. Zapraszamy mieszkańców, członków spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, lokatorów bloków i kamienic wielorodzinnych. Nie można jednak zrobić tego w pojedynkę, najpierw należy zorganizować się w tzw. grupę społeczną. Spośród nadesłanych propozycji jury wybierze dwie lokalizacje, które najlepiej spełnią kryteria postawione w regulaminie w tym m.in. dostępność terenu i wkład osobowy danej grupy.
Tak, jak to miało miejsce w dwóch poprzednich edycjach, wybrane zostaną dwa tereny zielone, na których powstaną kolejne nowohuckie ogrody. Będą one realizowane w ścisłej współpracy z architektem krajobrazu i doświadczonym ogrodnikiem.
Honorowy Patronat nad projektem OGRODY NOWEJ HUTY objęli: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider.
W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

Elżbieta Urbańska-Kłapa, koordynator projektu OGRODY NOWEJ HUTY,

Pracownia Edukacji Ekologicznej

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida,

os. Górali 5,

tel. 12 644 27 65 w. 21,

ogrodynh@gmail.com,

www.ogrodynh.pl

Do 17 maja 2014 r., ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.
W NOWEJ HUCIE JEST MODNIE. KONKURS FOTOGRAFICZNY Z ZALANDO
Uwaga, przed Wami trzecia odsłona konkursu fotograficznego z Zalando

Temat: W Nowej Hucie jest modnie.

Zasady:
Zróbcie zdjęcie na zadany temat w lutym to „W Nowej Hucie jest modnie.”
Zdjęcia wysyłacie na adres artzona@okn.edu.pl do dnia 10 maja 2014r. r. z dopiskiem „W Nowej Hucie jest modnie.”

Konieczne jest byście napisali kiedy zrobione zostało zdjęcie, kto jest autorem zdjęcia oraz czy chcecie by zdjęcie podpisane było w naszej galerii Waszym imieniem i nazwiskiem czy pseudonimem.

Wasze zdjęcia zamieścimy w galerii „W Nowej Hucie jest modnie.”. O tym kto zwycięży zdecyduje trzyosobowe jury. O drugim miejscu zadecydują głosy publiczności FB.

Wyniki zostaną podane 17 maja 2014r.Co można wygrać?
Zwycięzca otrzyma Voucher od firmy Zalando o wartości 150 złotych, oraz dodatkowo wyróżniamy jedną pracę Voucherem o wartości 50 złotych. Vouchery obowiązują na cały asortyment sklepu. 

Wysyłajcie fotki, głosujcie na najfajniejsze zdjęcia. Czekamy :)

pełny regulamin znajduje się na stronie  http://www.artzona.okn.edu.pl/?m=projects&d=czytaj&id=57&p=Konkurs_fotograficzny
Szczegółowe informacje

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida,

os. Górali 4, Kraków

tel. 12/644 38 98e-mail: artzona@okn.edu.pl

www.artzona.okn.edu.pl

www.facebook.com/ARTzonaOKN

5, 12,19, 26 maja, 2014 r., godz. 17.00-18.00, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.
MAŁA ARTZONA. ROZWOJOWE PODWÓRKO
Serdecznie zapraszamy na autorskie zajęcia Anny Widzyk-Kampy dla najmłodszych bywalców ARTzony.Godzina pobudzania rozwoju twórczego potencjału i myślenia *dzieci od 3. do 5. roku życia*.

Ćwiczymy komunikację słowną. Doskonalimy sprawność manualną  w zabawach plastycznych. Dostarczamy bodźców zmysłom i przetwarzamy płynące z nich informacje. Trenujemy wyobraźnię poprzez eksperymenty z obrazem. Wzmacniamy swobodną ekspresję. Wyrażamy emocje na wiele różnych sposobów, najchętniej wybuchając śmiechem!

Koszt uczestnictwa w zajęciach Dziecka: 12,-/ karnet na 2 kwietniowe spotkania 20,-
Prosimy o wcześniejsze zapisy na warsztaty

e-mail: artzona@okn.edu.pl

tel. 12/644 38 98
Dojazd:

Tramwaj: 1, 5

Autobus: 123, 139, 153, 193, 501
Szczegółowe informacje

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida,

os. Górali 4, Kraków

tel. 12/644 38 98e-mail: artzona@okn.edu.pl

www.artzona.okn.edu.pl

www.facebook.com/ARTzonaOKN

6, 13, 20,27 maja, godz. 10.30-11.30 (grupa I) oraz godz. 16.30-17.30 (grupa II), ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.
MAŁA ARTZONA. ROZWOJOWE PODWÓRKO
Serdecznie zapraszamy na autorskie zajęcia Anny Widzyk-Kampy dla najmłodszych bywalców ARTzony Godzina aktywności stymulujących rozwój motoryczny *dzieci od 1. do 3. roku życia*, wzmacnianych przez dorosłych w twórczym współdziałaniu.

Przyswajamy i przetwarzamy słowa. Bawimy się formami i barwami. Rozbudzamy wrażliwość estetyczną. Badamy przedmioty i zjawiska. Gimnastykujemy zmysły poprzez swobodne eksperymenty. Wspieramy ciekawość i odwagę. Poznajemy przybory i materiały plastyczne, niektóre z nich sami wytwarzamy!

Koszt uczestnictwa w zajęciach Dziecka z Opiekunem: 15,-/ karnet na 3 kwietniowe spotkania 40 zł,-
Prosimy o wcześniejsze zapisy na warsztaty

e-mail: artzona@okn.edu.pl

tel. 12/644 38 98
Dojazd:

Tramwaj: 1, 5

Autobus: 123, 139, 153, 193, 501
Szczegółowe informacje

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida,

os. Górali 4, Kraków

tel. 12/644 38 98e-mail: artzona@okn.edu.pl

www.artzona.okn.edu.pl

www.facebook.com/ARTzonaOKN

6 maja 2014 r., godz. 11.00 , Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.
WARSZTATY TERENOWE NA ŁĄKACH NOWOHUCKICH DLA UCZNIÓW KRAKOWSKICH SZKÓŁ
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida serdecznie zaprasza zorganizowane grupy uczniów krakowskich szkół na warsztaty terenowe na Łąkach Nowohuckich z botanikiem dr Marcinem Nobisem.
Będzie to okazja do zapoznania się z wartościami botanicznymi, ekologicznymi oraz krajobrazowymi tego użytku ekologicznego (zbiórka przy wejściu do NCK).
Informacja oraz zgłoszenia:

Elżbieta Urbańska-Kłapa

Pracownia Animacji Ekologicznej

Osrodek Kultury im. C. K. Norwida

os. Górali 5, pok. 5

12 644 27 65 w. 21,

e.urbanska-klapa@okn.edu.pl

6, 27 maja 2014 r.,, godz.11.30, Kino Studyjne Sfinks, os. Górali 5, Kraków.
SEANS Z MALUSZKIEM
Podczas cyklu SEANS Z MALUSZKIEM proponujemy wspólne, dopołudniowe projekcje dobrych filmów, na które zapraszamy rodziców wraz z dziećmi gwarantując szczególnie dobrany repertuar (kino o wysokich walorach zdjęciowych i muzycznych, bez scen przemocy), opiekę dla dzieci w wieku 2-4 lat, zaplecze organizacyjne przyjazne rodzicom (przewijak dla najmłodszych, bezpieczne miejsce na wózki) a także przyjemny półmrok na sali kinowej i ściszony dźwięk dla tych rodziców, którzy zechcą oglądnąć film w towarzystwie swojej pociechy. Spotkania odbywają się w Kinie Sfinks dwa razy w miesiącu, w godzinach dopołudniowych.
W tym miesiącu proponujemy projekcje w ramach seansów z Maluszkiem:
6 maja godz.11.30

Artysta i modelka” (104`) reż. Fernando Trzeba

Dramat, 2013, Hiszpania, wyst. Claudia Cardinale, Jean Rochefort, Aida Folch
Artysta i Modelka” to zwycięzca festiwalu w San Sebastian, obraz nagrodzonego Oscarem za "Belle Epoque" - Fernando Trueby. Druga Wojna Światowa, okupowana Francja, stary rzeźbiarz (w tej roli wybitny francuski aktor Jean Rochefort), znajduje na rynku w swoim miasteczku młodą, piękną uciekinierkę z obozu. W zamian za dach nad głową proponuje jej pozowanie do jednej ze swoich rzeźb. Pomimo dzielących ich różnic (wiek, pochodzenie społeczne) sztuka sprawia, że tych dwoje zaczyna łączyć szczególna więź złożona z zachwytu, fascynacji, podziwu dla urody i mądrości. Hipnotyczny obraz, będący niczym więcej jak czystą pochwałą piękna. W jednej z głównych ról zobaczymy dawno nie widzianą włoską gwiazdę kina - Claudię Cardinalle. 
27 maja godz.11.30

Imigrantka” (120`) reż. James Gray

Melodramat, 2013, USA, wyst. Marion Cotillard, JoaQuin Phoenix, Jerry Renner
Nominowana do Złotej Palmy MFF w Cannes wysokobudżetowa produkcja z Marion Cotillard, Joaquinem Phoenixem i Jeremym Rennerem w rolach głównych. Rozgrywająca się w Ameryce w czasach prohibicji opowieść o trójkącie miłosnym między Polką i dwoma Amerykanami. Jest rok 1921. Dwie młode Polki, siostry – Ewa i Magda wyruszają do Ameryki w poszukiwaniu lepszego życia. Zanim jednak spełni się ich amerykański sen muszą przejść selekcję na Ellis Island. Chora na gruźlicę Magda zostaje zatrzymana i poddana kwarantannie, a zdana tylko na siebie Ewa rozpoczyna zdobywanie Ameryki na własną rękę. Niestety szybko przekonuje się, że młoda Polka bez znajomości i referencji na Manhattanie nie może liczyć na zbyt wiele. Trafia na ulicę, gdzie jej przewodnikiem i opiekunem zostaje Bruno, który wciąga ją w nowojorski półświatek brudnych interesów i prostytucji. Ewa przypadkowo poznaje również kuzyna Brunona – Orlando, który swoimi obietnicami na nowo rozbudzi w dziewczynie marzenia i nadzieje.
Bilety:

10 zł (dziecko z rodzicem na Sali kinowej)

13 zł (bilet dla rodzica + opieka w Sali obok)
Informacja:

Kino Studyjne Sfinks

12 644 27 65

sfinks@okn.edu.pl

www.kinosfinks.edu.pl

6, 13, 20, 27 (wtorki) godz. 14.30, Kino Studyjne Sfinks, os. Górali 5, Kraków.
FILMOWY KLUB SENIORA
Serdecznie zapraszamy Seniorów na pokazy szczególnie interesujących filmów z bieżącego repertuaru Kina Sfinks. Każdy seans będzie poprzedzony krótkim wprowadzeniem oraz Nowohucką Kroniką Filmową. Projekcje filmów odbywają się we wtorki o godz. 14.30.
W tym miesiącu proponujemy:


 • 6 V - Artysta i modelka, dramat, Hiszpania

 • 13 V - Camille Claudel, dramat, Francja

 • 20 V - Ojciec Szpiler, komedia, Chorwacja

 • 27 V - Stacja Warszawa, dramat, Polska 2014

Bilety w ramach Filmowego Klubu Seniora: 8 zł


Szczegółowa Informacja:

Kino Studyjne Sfinks

os. Górali 5, Kraków

12 644 27 65sfinks@okn.edu.pl

www.kinosfinks.pl

6, 13, 20, 27 maja 2014 r., godz. 17.00-19.00 , Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.
WARSZTATY RĘKODZIEŁA. BIŻUTERIA.
Zapraszamy na warsztaty rękodzieła artystycznego, w tym miesiącu podczas spotkań będziemy tworzyć:

 • korale na ręcznie plecionym sznurku

 • oryginalny naszyjnik i kolczyki - recycling z zastosowaniem butelek typu PET

 • kwiaty i kwiatuszki - letnia biżuteria z tiulu, organzy, organtyny, atlasu

 • naszyjnik, kolczyki i bransoletka - koraliki wplecione w drucik

 • wire wraping  - biżuteria zaplatana z drutu
 • na każdych warsztatach z biżuterii można również filcować

Warsztaty odbywają się we wtorki, w godzinach 17.00-19.00, prowadzi Krystyna Drożdżowska. Koszt pojedynczych zajęć 20 zł.


Szczegółowe informacje i zapisy:

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

os. Górali 5, p.18,

tel. 12 6442765 w. 18,

e-mail: b.solecka@okn.edu.pl

www.okn.edu.pl

7-30 maja 2014 r., Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, os. Górali 5, Klub Kuźnia OKN, os. Złotego Wieku 14, ARTzona OKN, os. Górali 4, Kino Studyjne Sfinks OKN, os. Górali 5, Kościół św. Bartłomieja, ul. Klasztorna 11, Kościół pw. św. M. M. Kolbego, os. Tysiąclecia 86, Kraków
19. NOWOHUCKA WIOSNA MUZYCZNA
W dniach 7-30 maja 2014 Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida serdecznie zaprasza na 19. Nowohucką Wiosnę Muzyczną. Jak co roku będzie można wybierać wśród wydarzeń w różnych muzycznych klimatach - nie zabraknie zarówno muzyki klasycznej, poetyckiej, jak i improwizowanej, rockowo-bluesowo-akustycznej czy zbuntowanej punkowo-podwórkowej, a także mieszanki zmysłowej bossa novy, swingu, tanga, i bolera. Wszystkie spotkania odbędą się w najbardziej zielonej części Krakowa – Nowej Hucie, która po raz dziewiętnasty zakwitnie w maju muzyką.

Serdecznie zapraszamy, na wszystkie koncerty wstęp wolny.PROGRAM:
KLASYCZNIE:
7 maja 2014 r. godz. 18.30 - MUZYKA MISTRZÓW U ŚW. BARTŁOMIEJA:

Kwartet smyczkowy STRINGENDO Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie w składzie: Aleksandra Steczkowska - I skrzypce, Maksymilian Wojczuk - II skrzypce, Mateusz Doniec - altówka, Agata Jończak - wiolonczela.

W programie: W. A. Mozart – Kwartet smyczkowy C-dur KV 157 D. Szostakowicz, Kwartet smyczkowy nr 8 c-moll op.110. Na pół godziny przed koncertem zwiedzanie kościoła, z przewodnikiem Andrzejem Brodą.

Kościół św. Bartłomieja, ul. Klasztorna 11.


17 maja 2014 r. godz. 18.00 - JESTEM STĄD. Mistrzejowickie portrety ludzi kultury.

RAFAŁ MARCHEWCZYK I JEGO GOŚCIE - spotkanie z kompozytorem, dyrygentem.

W programie: pokaz  fotografii archiwalnych, filmów, nagrań, koncert. Goście specjalni: Krystyna Rościszewska - Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza, Piotr Boroń - twórca Ogólnopolskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej, Ks. Prałat Józef Łuszczek z Parafii pw. św. M. M. Kolbego w Mistrzejowicach, Lidia Jazgar - prezenterka radiowa i telewizyjna, wokalistka zespołu Galicja, Ryszard Brączek - muzyk, kompozytor oraz chór Vox Populi.

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14.
18 maja 2014 r. godz. 18.00 – KONCERTY MISTRZEJOWICKIE: WIELCY KOMPOZYTORZY - MŁODZI MUZYCY.

Koncert Orkiestry Symfonicznej Krakowska Młoda Filharmonia Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w składzie: Joanna Janas, Karolina Marks, Dominika Murzyn, Kinga Wszołek - solistki; Aleksandra Panasiuk, Natalia Nowak - skrzypce, Agata Jończak, Gabriela Szczepaniak - wiolonczele.

W programie: J. S. Bach – Koncert na dwoje skrzypiec d-moll, A. Vivaldi – Koncert na dwie wiolonczele, Koncert h-moll na 4. skrzypiec, H. Wieniawski – Legenda, K. Ogiński – Polonez a-moll „Pożegnanie Ojczyzny”, H. Wieniawski – Polonez koncertowy A-dur.

Kościół pw. św. M. M. Kolbego, os. Tysiąclecia 86.


20 maja 2014 r. godz. 18.00 – MUZYCZNE ARABESKI.

Koncert w wykonaniu Agnieszki Nowak – flet oraz Natalii Kuźmickiej – fortepian. 

W programie: B. Romberg, F. Mendelssohn-Bartholdy, C.P.E. Bach, C. Debussy, I. Clarke, F. Borne.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5.ALTERNATYWNIE:
9 maja 2014 r. godz. 18.00 - Wernisaż wystawy tkaniny artystycznej MILEVY WNUK „JEDWABIEM MALOWANE” oraz koncert zespołu „PORA WIATRU” w składzie: Adam Legutko – bas, Mateusz Antas - wokal, gitara, harmonijka, Kacper Szpyrka – skrzypce, Jakub Wiśniewski - wokal, gitara, Bartek Wójcik – bębny, Guillermo Caravaca - banjo.

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4.


15 maja 2014 r. godz. 19.00 - NOSFERATU SYMFONIA GROZY (horror 94` reż. F. W. Murnau, Niemcy 1922 r.), projekcja filmu niemego z muzyką na żywo w wykonaniu integracyjnego zespołu DOBCZYCKA BAND.

Kino Studyjne Sfinks, os. Górali 5.


16 maja 2014 r. godz. 19.00 – ORZEŹWIENIE - koncert zespołu EMOLIENTE w składzie: Amelia La Torre - wokal, Grzegorz Szydłak - gitara, Robert Klepacz - kontrabas, Fernando La Torre - instrumenty perkusyjne.

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida os. Górali 4.


23 maja 2014 r. godz. 19.00 - ODSTAJĄCE UCHO. OKOP, SAMBAR. - koncert muzyki swobodnie improwizowanej krakowsko- tarnowskiego kwartetu OKOP (Owczarek - saksofon altowy,

Kołodziejczyk - saksofon tenorowy, Ogórek - bas, Przewoźniak - perkusja) i krakowsko-trójmiejskiego duetu SAMBAR (Paulina Owczarek - saksofon barytonowy i Tomasz Gadecki - saksofon barytonowy; promocja płyty Melt!).

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14.


27 maja 2014 r. godz. 19.00 - NIBY NIC – RECITAL AGNIESZKI ROSNERÓWNY.

Muzyka, aranżacje, piano: Edward Zawiliński, kwartet smyczkowy w składzie: Kinga Bocheńska-Szostak - I skrzypce, Agnieszka Olek -II skrzypce, Paweł Rychlik – altówka, Izabela Krzywdziak-Jędrysek – wiolonczela. Gość specjalny: Elżbieta Zechenter-Spławińska.

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4.
30 maja 2014 r. godz. 20.00 - koncert zespołu HAŃBA w składzie: Andrzej Zamenhoff - banjo, śpiew, Wiesław Król – akordeon, Ignacy Woland - tuba, śpiew, Adam Sobolewski - bęben, grzebień, śpiew.

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4.Serdecznie zapraszamy!
Szczegółowe informacje:

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

Os. Górali 5, Kraków

12 644 27 65sekretariat@okn.edu.pl

www.okn.edu.pl

7 maja 2014 r., godz. 16.00, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Oddział Dzieje Nowej Huty, os. Słoneczne 16, Kraków.
NOWA HUTA DLA WOLNEJ I NIEPODLEGŁEJ. OPOZYCJA W NOWEJ HUCIE 1950−1989. OTWARTE SPOTKANIE MIŁOŚNIKÓW HISTORII.
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida serdecznie zaprasza na otwarte spotkanie miłośników historii przy najnowszej wystawie w Oddziale Dzieje Nowej Huty MHMK. Wykład pt. Nowa Huta dla Wolnej i Niepodległej. Opozycja w Nowej Hucie 1950−1989 wygłosi kustosz muzeum Paweł Jagło.
Zapraszamy Państwa na wystawę o opozycyjnej Nowej Hucie. Brzmi to trochę paradoksalnie, bo najmłodsza dzielnica Krakowa powstała w okresie stalinizmu, kojarzy się zdecydowanie z ideologią socjalistyczną. A jednak od samego początku istnienia Nowej Huty, najpierw wśród jej budowniczych, potem mieszkańców bywały jednostki, dla których system polityczny zaprowadzony w Polsce przez Sowietów, był nie do przyjęcia. Byli żołnierze Armii Krajowej, oficerowi przedwojennego Wojska Polskiego, czy żołnierze wyklęci budowali Nową Hutę i czasem głośno wyrażali swój negatywny stosunek do komunistycznych władz. Koniec lat 50. XX. przynosi pierwszy poważny bunt mieszkańców Nowej Huty przeciwko władzy ludowej – decyzja o cofnięciu pozwolenia na budowę kościoła na os. Teatralnym doprowadziła do walk ulicznych 27 i 28 kwietnia 1960 r. Przeszły one do historii jako Obrona krzyża w Nowej Hucie. Wydarzenie to nie tylko zakończyło społeczny eksperyment władz – próbę stworzenia „nowego człowieka” wzorowanego na „człowieku sowieckim”, ale zaprojektowało późniejszą nowohucką opozycję.
Do obrony krzyża odwoływała się pierwsza opozycyjna organizacja w Nowej Hucie Chrześcijańska Wspólnota Ludzi Pracy, notabene wydawała drugoobiegowy „Krzyż Nowohucki”. Franciszek Grabczyk, współzałożycie ChWLP, był jedynym, oficjalnym nowohuckim współpracownikiem Komitetu Obrony Robotników. Wreszcie członkowie ChWLP rozpoczęli 26 sierpnia 1980 roku głodowy strajk solidarnościowy z robotnikami Wybrzeża. W tym samym czasie do Huty im. Lenina przychodziły pociągi ze Śląska, na których górnicy demonstrowali swój pogląd na stosunkową słabą akcję strajkową, pisali na burtach wagonów: „Krakowiacy chuje nie Polacy!”. 
I znowu paradoks: nieliczne strajki przerodziły się w szybką organizację NSZZ „Solidarność”, w kombinacie zwaną Komitetem Robotniczym Hutników (KRH). W sierpniu i wrześniu 1980 roku rozpoczął się nie tylko w Nowej Hucie wielki ruch społeczny odnowy ludzi i państwa. Niestety zdławiony przez gen. Wojciecha Jaruzelskiego wprowadzeniem stanu wojennego.    
To wtedy na pierwsze strony kart historii ponownie wdziera się Nowa Huta – bowiem na tutejszych ulicach odbywają się jedne z najpotężniejszych demonstracji przeciwko generałowi w Polsce. Tutaj Stanisław Malara i ks. Władysław Palmowski utworzyli tajny związek zawodowy -  Społeczny Fundusz Pomocy Pracowniczej. W nowohuckich kościołach w Bieńczycach i Mistrzejowicach prężnie działali duszpasterze „Solidarności” z księdzem Kazimierzem Jancarzem na czele, którego sława niezłomnego kapelana opozycji wykraczała daleko poza Kraków.
Gliniane nogi upadającego systemu socjalistycznego w Polsce zaczęły się mocniej chwiać, kiedy 26 kwietnia 1988 roku zastrajkował wydziały HiL z Walcownią Zgniataczem na czele. Wprawdzie przerwała go brutalna pacyfikacja, ale poruszony kamień spowodował lawinę: strajki w Polsce, porozumienia Okrągłego Stołu i kontraktowe, bo nie w pełni wolne, wybory 4 czerwca 1989 roku. W 25. rocznicę tamtych wydarzeń przedstawiamy Państwu wystawę Nowa Huta dla Wolnej i Niepodległej.” (http://www.mhk.pl/wystawy/wystawa-nowa-huta-dla-wolnej-i-niepodleglej)
Otwarte spotkania miłośników historii odbywają się raz w miesiącu. Na spotkania zapraszamy ekspertów – historyków sztuki, przewodników, działaczy organizacji pozarządowych zajmujących się zabytkami, czy pasjonatów. Spotkania są otwarte, wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy.


Szczegółowa Informacja:

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

Os. Górali 5, Kraków

12 644 27 65sekretariat@okn.edu.pl

www.okn.edu.pl

7, 14, 21, 28 maja, 2014 r., godz. 17.00-18.00 ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.
MAŁA ARTZONA. KREATYWNY RECYKLING
Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na zajęcia artystyczno-ekologiczne.
Mała ARTzona to warsztaty dla dzieci, wykorzystujące kreatywne zabawy, upcykling, czyli wykorzystanie zużytych materiałów. Będziemy tworzyć zabawki, biżuterię i inne przedmioty. Pokażemy dzieciom jak przy odrobinie chęci można połączyć oszczędność, pożyteczność i świetną zabawę!
Co robimy:

- zamieniamy w plac zabaw: plastikowe butelki, stare puszki, kartonowe pudełka

- tworzymy ekologiczne projekty

- nie wyrzucamy – wykorzystujemy w kreatywny sposób
Warsztaty realizowane są przy wsparciu firmy ArcelorMittal Poland.
Wstęp wolny.
Spotkania odbywają się we wtorki, w godz. 17.00-18.00.

Miejsce: ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4.
Dojazd: Tramwaj: 1, 5 , Autobus: 123, 139, 153, 193, 501
Warsztaty zostały uhonorowane nagrodą Złotego Słonecznika w konkursie portalu czasdzieci.pl "Słoneczniki 2013" za najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w kategorii Logika.
Informacja:

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida,

os. Górali 4, Kraków

tel. 12 644 27 65 lub 12 644 38 98 w. 27

e-mail: artzona@okn.edu.pl

www.okn.edu.pl

7 maja 2014 r., godz.18.30, Kościół św. Bartłomieja, ul. Klasztorna 11, Kraków
MUZYKA MISTRZÓW U ŚW. BARTŁOMIEJA: STRINGENDO
W ramach 19. Nowohuckiej Wiosny Muzycznej Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida serdecznie zaprasza na koncert Muzyka Mistrzów u św. Bartłomieja.
Wykonawcy:

Kwartet smyczkowy STRINGENDO Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie w składzie:
 • Aleksandra Steczkowska – I skrzypce

 • Maksymilian Wojczuk - II skrzypce

 • Mateusz Doniec - altówka

 • Agata Jończak - wiolonczela


W programie:

W. A. Mozart – Kwartet smyczkowy C-dur KV 157

D. Szostakowicz – Kwartet smyczkowy nr 8 c-moll op. 110
Na pół godziny przed koncertem zwiedzanie kościoła, z przewodnikiem Andrzejem

Brodą.
Wstęp wolny.


Współorganizatorzy: Parafia św. Bartłomieja, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza, Rada Dzielnicy XVIII.
Informacja:
12 648 08 86

klub@kuznia.edu.pl

www.kuznia.edu.pl

7 maja 2014 r., godz. 18.30, C-2 Południe Cafe, os. Górali 5, Kraków.ALEA IACTA EST! GRAMY W PLANSZÓWKI Z ARTZONĄ.
Ahoj, wszyscy Fani i wszystkie Fanki planszówek! 
GRAMY z ARTzoną


Jeśli lubicie planszówki przybywajcie do C-2 Południe Cafe.
Będziemy sprzedawać, kupować, negocjować i świetnie się bawić :) 

GRAMY w Rozegrać Miasto, Fasolki, Eurobusiness lub w cokolwiek zechcecie


Prowadzenie: ARTzona OKN

Dobry duch imprezy: Ekorodzice.pl
Kto zdecydowany prosimy potwierdzić na maila artzona@okn.edu.pl
Kto się waha i zastanawia prosimy przyjść mimo wszystko!
Szczegółowa Informacja:

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida,

os. Górali 4, Kraków

tel. 12 644-38-98

e-mail: artzona@okn.edu.pl

www.okn.edu.pl


8, 13, 15, 22, 27, 29 maja 2014 r., godz. 10.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.
KOMPUTEROWY KLUB SENIORA
Zapraszamy do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na dwugodzinne otwarte spotkania komputerowo-internetowe dla Seniorów.

Spotkania odbywają się w sali komputerowej nr 27.


W tym miesiącu poruszamy tematy:

 • 8 V godz. 10.00 - Obsługa poczty internetowej

 • 13 V godz. 10.00 - Zakładki, ulubione, strona główna

 • 15 V godz. 10.00 - Pliki i foldery

 • 22 V godz. 10.00 - Korzystanie z pamięci przenośnej

 • 27 V godz. 10.00 - Zakupy w Internecie

 • 29 V godz. 10.00 - Wyszukiwanie ofert wakacyjnych

Koszt pojedynczych zajęć 15 zł. od osoby.


Informacje:
Joanna Kornas,
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 24 
j.kornas@okn.edu.pl

8 maja 2014 r., godz. 14.15 , Kościół św. Katarzyny, ul. Augustiańska 7, Kraków
TAJEMNICE KRAKOWSKICH KOŚCIOŁÓW: UNIWERSYTECKA KOLEGIATA ŚW. ANNY
W ramach cyklu „ Tajemnice krakowskich kościołów” Pracownia Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zapraszana do zwiedzenia Uniwersyteckiej Kolegiaty św. Anny. Spotkanie prowadzi historyk Leszek Sibila ( zbiórka przy kościele ul. św. Anny 11 w Krakowie).
Szczegółowa informacja i zapisy:
Pracownia Animacji Ekologicznej OKN
os. Górali 5, Kraków
12 644 27 65
sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

8-15 maja 2014 r., Biblioteka Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.
TYDZIEŃ BIBLIOTEK: „CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA”.

PREZENTACJA PLAKATÓW STOWARZYSZENIA BIBLIOTEKARZY POLSKICH.
W ramach Tygodnia Bibliotek Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na prezentację plakatów Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
Hasło Tygodnia Bibliotek 2014 nawiązuje do Jubileuszu „650 lat w służbie książki”, który będzie miał miejsce właśnie w nadchodzącym roku. Dokument z dn. 12 maja 1364 r., wydany przez króla Kazimierza Wielkiego, ustanowił Studium Generale, czyli późniejszą Akademię Krakowską, a wśród pracowników potrzebnych dla jego funkcjonowania wymieniał stacjonariuszy, którzy organizowali wytwarzanie, udostępnianie i rozpowszechnianie kopii ksiąg rękopiśmienniczych, pełniąc tym samym role bibliotekarzy, księgarzy, wydawców. Tę datę uznaje się za początek służby książce w Polsce.
Cały rok 2014 ma przebiegać pod znakiem imprez popularyzujących książkę, czytelnictwo i wiedzę o zawodach związanych z wytwarzaniem i upowszechnianiem książek. Biblioteki w istotny sposób wpisują się w te obchody, jako miejsce otwarte na każdego czytelnika i promujące literaturę z każdej dziedziny i epoki.
Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, wstęp wolny.
Informacja:

Biblioteka Klubu Kuźnia

os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków

12 648 08 86biblioteka@kuznia.edu.pl

www.kuznia.edu.pl

9, 16, 23, 30 maja 2014 r.,, godz. 11.00-13.00; 22,29 maja, 12 czerwca 2014 r., g. 17.00-19.00, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida os. Górali 4, Kraków.
ZDROWE ŻYWIENIE I DIETA - WARSZTATY W RAMACH PROGRAMU 1000 PIERWSZYCH DNI DLA ZDROWIA.
Zapraszamy na spotkania pt. „Zdrowe żywienie i dieta”, skierowane do obecnych i przyszłych rodziców oraz opiekunów małych dzieci, realizowane w ramach programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia” w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie. Spotkania zaplanowano na okres maj – czerwiec 2014 r.
Warsztaty odbywać się będą w czterech cyklach: „Naturalnie będę karmić”, „Mama karmiąca i jej dziecko od kuchni”, „Dieta przyszłej mamy” oraz „Sześć złotych zasad żywienia dzieci”. Już w maju zapraszamy na pierwsze spotkania z Iwoną Koprowską, dietetyczką i doradczynią laktacyjną.
Podczas spotkań przyjrzymy się m.in. tematyce odżywiania w ciąży, jego wpływu na prawidłowy rozwój płodu i zdrowie dziecka w ciągu całego życia oraz wyłącznemu karmieniu piersią przez pierwszych 6 miesięcy życia dziecka. Cykl spotkań przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy opiekują się niemowlętami i małymi dziećmi i ma na celu uświadomienie rodzinom znaczenia zdrowego żywienia dzieci, szczególnie w pierwszych trzech latach życia.
Na wszystkie spotkania wstęp wolny

TERMINY NAJBLIŻSZYCH WARSZTATÓW:
CYKL „Naturalnie będę karmić”
9 maja, godz. 11.00 – 13.00

Tematyka: karmienie naturalne, przygotowanie do karmienia piersią

Prowadzenie: Iwona Koprowska, certyfikowana doradczyni laktacyjna i dietetyczka


16 maja, godz. 11.00 – 13.00

Tematyka: przebieg karmienia a rozwój dziecka, karmienie a praca, odstawianie od piersi

Prowadzenie: Iwona Koprowska, certyfikowana doradczyni laktacyjna i dietetyczka


CYKL „Mama karmiąca i jej dziecko od kuchni”
23 maja, godz. 11.00 – 13.00

Tematyka: zapotrzebowanie i zasady żywieniowe dla kobiet w ciąży i mam karmiących, przepisy

Prowadzenie: Iwona Koprowska, certyfikowana doradczyni laktacyjna i dietetyczka


30 maja, godz. 11.00 – 13.00

Tematyka: Przegląd produktów z naszych lodówek i półek sklepowych, przepisy

(produkty zalecane, niezalecane, czytanie etykiet)

Prowadzenie: Iwona Koprowska, certyfikowana doradczyni laktacyjna i dietetyczka
CYKL „Sześć zasad żywienia dzieci”
22 maja, godz. 17.00-19.00 Wykład

Tematyka: Żywienie w okresie wczesnego dzieciństwa - produkty, których nie powinno zabraknąć w prawidłowo zbilansowanym menu najmłodszych.

Prowadzenie: Karolina Malecka - technolog żywności i żywienia człowieka


29 maja, godz. 17.00-19.00

Tematyka: Jak zapobiegać błędom żywieniowym w diecie dziecka? - nadmiar i niedobór wybranych składników odżywczych w diecie najmłodszych.

Prowadzenie: Karolina Malecka - technolog żywności i żywienia człowieka


12 czerwca, godz. 17.00-19.00

Tematyka: Rodzice na zakupach i w kuchni - praktyczne wskazówki dotyczące wyboru produktów spożywczych, przygotowania oraz podawania posiłków przeznaczonych dla dzieci w okresie trzech pierwszych lat życia.

Prowadzenie: Karolina Malecka - technolog żywności i żywienia człowieka

Program „1000 pierwszych dni dla zdrowia” realizowany jest przez Fundację NUTRICIA we współpracy z licznymi partnerami. To największy w Polsce program edukacyjny, poświęcony żywieniu dzieci do 3. roku życia i pierwsza taka akcja o charakterze ogólnokrajowym, która skupia tak szeroką koalicję partnerów i kompleksowo podejmuje temat żywienia najmłodszych dzieci.
Organizator: Towarzystwo Ratowania Kultury w Nowej Hucie

Partner: Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie, ARTzona OKN


Informacje i zapisy:

Katarzyna Szczęśniak

e-mail: k.szczesniak@okn.edu.pl

tel. 692-452-217


Dojazd:

Tramwaje: 1, 5

Autobusy: 123, 139, 153, 193, 501
Miejsce:

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida,

os. Górali 4, Kraków

www.facebook.com/ARTzonaOKN

www.artzona.okn.edu.pl

9, 16 maja 2014 r., godz. 16.00-21.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.
OTWARTE SPOTKANIA BRYDŻYSTÓW I SZACHISTÓW
Zapraszamy brydżystów i szachistów (w kwietniu w pierwszy i wyjątkowo w drugi piątek miesiąca), którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności, spotkać się z innymi graczami. Zapewniamy komfortowe warunki, sympatyczną atmosferę kulturalnego miejsca i możliwość znalezienia partnerów do gry. Udostępniamy kilka kompletów szachów i kart do  brydża. W Ośrodku Kultury  im. Norwida  mają Państwo do dyspozycji kawiarnię C2-Południe, Kino Studyjne Sfinks i Bibliotekę OKN. Wstęp wolny.
Szczegółowe informacje:
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
Os. Górali 5, Kraków
12 644 27 65
sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

9, 16,23 maja 2014 r., godz. 17.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.
WARSZTATY HAFTU KORALIKOWEGO
Zapraszamy na warsztaty haftu koralikowego, czyli jak stworzyć niepowtarzalne paciorkowe kompozycje.
Haft koralikowy to technika zdobienia obecna w polskiej sztuce tworzenia stroju ludowego od 1924 r. Materiałem zdobniczym są szklane paciorki. Początkowo w polskiej sztuce ludowej wykorzystywana do ozdabiania strojów odświętnych, szybko odnalazła zastosowanie przy tworzeniu dodatków biżuteryjnych czy dekoracyjnych elementów wystroju wnętrz. Haft koralikowy to nie tylko odzież, ale również obrazy, przedmioty religijne, ozdoby do włosów, dekoracja obuwia i przedmiotów codziennego użytku. Technika wymaga cierpliwości i precyzji, ale obie te cechy można w sobie wykształcić tworząc niepowtarzalne koralikowe kompozycje.
Warsztaty odbywają się w piątki, w godzinach 17.00-19.00, cena za zajęcia wraz z materiałem 20 zł. Prowadzenie: Magdalena Tyrańska.
Informacja i zapisy:

Barbara Solecka

Ośrodek Kultur im. C. K. Norwida

os. Górali 5

tel 12 644 27 65, w. 17

b.solecka@okn.edu.pl

www.okn.edu.pl


9 maja 2014 r., godz. 18.00, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.
JEDWABIEM MALOWANE” - WERNISAŻ WYSTAWY TKANINY ARTYSTYCZNEJ MILEVY WNUK ORAZ KONCERT ZESPOŁU „PORA WIATRU”.
W ramach 19. Nowohuckiej Wiosny Muzycznej ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy tkaniny artystycznej MILEVY WNUK „JEDWABIEM MALOWANE”.
Wernisażowi towarzyszyć będzie koncert zespołu „PORA WIATRU” w składzie:


 • Adam Legutko - bas,

 • Mateusz Antas - wokal, gitara, harmonijka,

 • Kacper Szpyrka - skrzypce,

 • Jakub Wiśniewski - wokal, gitara,

 • Bartek Wójcik - bębny,

 • Guillermo Caravaca - banjo.

Pora Wiatru, w odróżnieniu od większości zespołów, wcale nie powstała przypadkowo. Pięciu ludzi pochodzących z różnych miejsc Polski z pełną świadomością postanowiło stworzyć coś wspólnego, by znaleźć ujście dla tego, co przez nich płynie. Od tego czasu nieustannie szukamy Wiatru, tego samego, który kiedyś przywiał nas w to samo miejsce o tym samym czasie. Na scenie, w studiu, w pogrążonym w ciszy kościele, na nocnej krakowskiej ulicy czy w pełnym dymiących studenckich głów klubie. W ciągu 5. lat wspólnego grania zespół nagrał w sumie kilkadziesiąt autorskich utworów, zagrał ok. 100 koncertów i wystąpił na kilku festiwalach, z większymi i mniejszymi sukcesami. Ale to tylko suche dane. Nie da się zmierzyć, ile twórczej energii przez nas się przelało, ile zostało przyjęte, a ile wciąż gdzieś krąży, szukając odbiorcy. Można tylko poświęcić chwilę czasu i zmierzyć się z tym, przyjąć, przetrawić lub... pozostać obojętnym. My będziemy robić swoje: grać naszą muzykę wierząc w to, co jest nie do wiary. By iść tam, gdzie jeszcze nikt nie był. Albo przynajmniej nie było nas.” (źródło: http://www.porawiatru.com/ )


Finaliści programu Must Be The Music – Tylko Muzyka.
Wstęp wolny.
Informacja:

tel. 12 644 38 98

e-mail: artzona@okn.edu.pl

www.okn.edu.pl

10 maja 2014 r, godz. 14.00-17.00, Staw przy ul. Kaczeńcowej, Dzielnica Bieńczyce, Kraków.
AKCJA KACZEŃCOWA
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na wspólne sprzątanie okolicy stawu przy ul. Kaczeńcowej - warsztat poświecony użytkowi ekologicznemu oraz „Kaczeńcowy piknik rodzinny” dla uczestników akcji.
Akcja organizowana jest wspólnie z Radą Dzielnicy XVI Bieńczyce oraz Vintage Kraków Tour.
Kiedy?

10 maja 2014 r., godz. 14.00 – 17.00


Informacje:

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida,

os. Górali 4, Kraków

tel. 12 644 38 98,

e-mail: artzona@okn.edu.pl

www.facebook.com/ARTzonaOKN

www.artzona.okn.edu.pl

13 maja 2014r., godz. 19.00, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.
DZIECKO”. SPEKTAKL GRUPY TEATRALNEJ TOPOS.
Serdecznie zapraszamy do ARTzony Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na pierwszy spektakl Grupy Teatralnej Topos pt. „DZIECKO”.
Członkowie grupy przez kilka miesięcy zastanawiali się nad pozycją dziecka we współczesnej kulturze, popkulturze i informacji medialnej. Swoje spostrzeżenia, a także doświadczenia życiowe skonfrontowali z tym, co o dziecku można przeczytać w klasycznych dziełach kultury europejskiej (dramatach greckich i Biblii). Efektem tych poszukiwań i przemyśleń jest spektakl. Aktorzy wykorzystując różne techniki teatralno-aktorskie starają się skomentować i zadać pytania o słuszność wykorzystywania tematu i wizerunku dziecka we współczesnej kulturze.
Występują:

Barbara Sapielak

Dominika Fudalińska

Paweł Świeżowski

Dawid Dunikowski
Reżyseria:

Tomasz Poniży


Wstęp wolny.
Grupa Teatralną TOPOS, działa przy Klubie KUŹNIA Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida.
Szczegółowe informacje

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida,

os. Górali 4, Kraków

tel. 12/644 38 98e-mail: artzona@okn.edu.pl

www.artzona.okn.edu.pl

www.facebook.com/ARTzonaOKN

15 maja 2014 r., godz. 9.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków (zbiórka)
POZNAJEMY OGRODY – GRYBÓW, GORLICE I BIECZ.
Z cyklu „Poznajemy ogrody zapraszamy do wspólnego zwiedzania założeń ogrodowych w Grybowie, Gorlicach i Bieczu wraz z historykiem sztuki Maciejem Miezianem (zbiórka przy Ośrodku Kultury os. Górali 5 ).
Cykl edukacyjny POZNAJELY OGRODY adresowany jest do mieszkańców Krakowa. Wykładowcami są specjaliści z zakresu sztuki ogrodowej, architekci, architekci krajobrazu, historycy sztuki. W okresie jesienno – zimowym odbywają się raz w miesiącu wykłady, wiosną – latem i wczesną jesienią mają miejsce wyjazdy po Małopolsce, Śląsku i Ziemi Świętokrzyskiej. Poznajemy najpiękniejsze założenia parkowe, ogrodowe okresów minionych, zwiedzamy dwory, pałace, w których zdarzają się również spotkania z właścicielami poznawanych obiektów.
Szczegółowa informacja:

Pracownia Edukacji Ekologicznej

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida,

os. Górali 5,

tel. 12 644 27 65 w. 21,

ogrodynh@gmail.com,

www.ogrodynh.pl

15 maja 2014 r., godz.19.00, Kino Studyjne SFINKS Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.
W NIEMYM KINIE… „NOSFERATU – SYMFONIA GROZY” Z MUZYKĄ NA ŻYWO INTEGRACYJNEGO ZESPOŁU DOBCZYCKA BAND.
W ramach 19. Nowohuckiej Wiosny Muzycznej Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida serdecznie zaprasza na seans pt. „Nosferatu – symfonia grozy” z muzyką na żywo w wykonaniu integracyjnego zespołu Dobczycka Band.
Nosferatu – symfonia grozy” (94`) horror, Niemcy 1922, reż. F.W. Murnau

Wyst. Max Schreck, Gustav von Wangenheim, Greta Schröder.


Adaptacja słynnej powieści Brama Stokera „Dracula” będąca arcydziełem niemieckiego ekspresjonizmu filmowego. Początek XIX wieku. Hrabia Orlok znany jako Nosferatu jest wampirem, który dla utrzymania życia musi odżywiać się ludzką krwią. Do jego zamku w Karpatach przybywa młody handlowiec. Nosferatu widzi miniaturkę pięknej Ellen, żony swego gościa. Urzeczony jej wizerunkiem opuszcza zamek i przypływa do miasta, gdzie żyje ta młoda piękność. Wraz z jego przybyciem w mieście wybucha epidemia dżumy.
Dobczycka Band powstał jako pomysł muzykujących nauczycieli i uczniów przy Zespole Szkół nr 11 w Krakowie. Po kilku latach poszukiwań stylistycznych do bandu dołączali stopniowo artyści, pasjonaci krakowskiej sceny muzycznej. Brzmienie Dobczyckiej Band to połączenie muzyki popularnej, eksperymentalnego ambientu i free jazzu, podkreślone dźwiękami harmonijki ustnej, perkusji, gitary elektrycznej i saksofonu. Zespół jest projektem integracyjnym, daleko wykraczającym poza ograniczenia muzyczne, społeczne I kulturalne.
Wstęp wolny.
Informacja:

12 644 27 65sfinks@okn.edu.pl

www.kinosfinks.pl

16 maja 2014 r., godz. 17.00. Galeria Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.
WERNISAŻ WYSTAWY AGNIESZKI KOTARBY „PAMIĘTAĆ, BY PAMIĘTAĆ”.
Serdecznie zapraszamy do Galerii Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na wernisaż wystawy Agnieszki Kotarby pn. „Pamiętać by pamiętać”.
Agnieszka Kotarba urodziła się w Kielcach w 1989 roku, gdzie ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych ze specjalnością ceramika artystyczna. Od 2010 roku studiuje na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Bajka. Jej twórcze poszukiwania zaowocowały oryginalną, intermedialną techniką. W swoich „szytych obrazach” porusza tematy związane z kobiecą cielesnością, przemijaniem i pamięcią.
Wystawa „Pamiętać, by pamiętać” tytułem odnosi się do książki Henry’ego Millera, w której pisarz z rozrzewnieniem i wielką czułością opisuje wspomnienia ludzi, miejsc i zdarzeń. Podobnie artystka- za pomocą odbić ciała czy odrysowanych sylwetek ludzkich stara się utrwalić ślad ludzkiej obecności.

Centralną częścią wystawy jest tryptyk „Dojrzewanie” – skomponowany z trzech ważnych dla artystki utworów - symbolizuje „Lęk”, „Bunt” i „Akceptację”.
Prace można oglądać do 10 czerwca 2014 r. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.
Szczegółowa Informacja:

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

Os. Górali 5, Kraków

12 644 27 65sekretariat@okn.edu.pl

www.okn.edu.pl

16 maja 2014 r. g. 19.00, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków


ORZEŹWIENIE. KONCERT ZESPOŁU EMOLIENTE
W ramach 19. Nowohuckiej Wiosny Muzycznej ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida serdecznie zaprasza na koncert zespołu EMOLIENTE w składzie: Amelia La Torre - wokal, Grzegorz Szydłak - gitara, Robert Klepacz - kontrabas, Fernando La Torre - instrumenty perkusyjne.
Emoliente – napój przyrządzany i sprzedawany na ulicach Ameryki Południowej, to mieszanka różnych składników, które Emolientero łączy ze sobą na oczach spragnionych przechodniów. Odpowiednio dobrane owoce i zioła tworzą niepowtarzalny smak i konsystencję, ale też leczą, ogrzewają zimą, a latem dają orzeźwienie. My też zapragnęliśmy zrobić Emoliente. Mieszając rytmy, melodie, harmonie, łącząc ciepło Ameryki Południowej z europejską dekadencją i jazzowym flow, szukamy czegoś co spaja, koi i wydobywa smak. Przeboje z dawnych lat, z oddalonych od siebie miejsc ożywają w rytmach bossa novy, swingu, tanga, czy bolera, i czasem okazuje się, że wbrew pozorom wcale nie jest im do siebie aż tak daleko, bo muzyka, tak jak spontanicznie przyrządzany napój, za każdym razem może smakować inaczej.”
Zapraszamy 16 maja o godz. 19.00 do ARTzony OKN, wstęp wolny.
Informacja:

tel. 12 644 38 98

e-mail: artzona@okn.edu.pl

www.okn.edu.pl


18 maja 2014 r., godz. 9.00-11.30, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.
WARSZTATY TAŃCA LUDOWEGO – KRAKOWIAK
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida zaprasza do Art. Zony (dawniej Sali Tańca – os. Górali 4, Kraków) na Warsztaty tańca ludowego – krakowiak, które poprowadzą Bogusława Oleszko – choreograf i nauczyciel tańca oraz Antonona Czech – muzyk i kompozytor. Głównym, choć nie jedynym, celem organizacji warsztatów jest przygotowanie nauczycieli przedszkolnych do udziału ich grup w XV jubileuszowym Małopolskim Przeglądzie Tańca Ludowego „KRAKOWIACZEK o krakowską czapkę”, organizowanym w październiku 2014 r.
Zapraszamy również osoby chcące nauczyć się tańczyć krakowiaka w innych, także własnych celach. Jesteśmy mieszkańcami Małopolski, wyrośliśmy z jej kultury i każdy z nas powinien znać krakowiaka, który będąc tańcem narodowym, jest równocześnie naszym tańcem regionalnym.
Koniecznie prosimy o wcześniejsze zapisy, które przyjmujemy do środy 14.05.2014 r. pod adresami e.borgosz@okn.edu.pl , ewa.borgosz@poczta.onet.pl
Informacje - tel. 502583644, 12-6442765, 12-6422594 wewn. 18 ( w godz.10.00-15.00)

Cena 40,00 zł. brutto od uczestnika (wystawiamy faktury VAT ).

Cena obydwu warsztatów – krakowiaka i dziecięcych zabaw ludowych - 65,00 zł. brutto od uczestnika (wystawiamy faktury VAT ).
Serdecznie zapraszamy.
Plan warsztatów „Na krakowską nutę”


 1. Krakowiak – polski taniec narodowy

 2. Strój krakowski – charakterystyka

 3. Nauka niektórych kroków i figur Krakowiaka

 4. Proste łączenia taneczne Krakowiaka

 5. Elementy taneczne nie dozwolone w Krakowiaku

 6. Wykorzystanie poznanych kroków tanecznych w piosenkach i zabawach dziecięcych


Informacje:

Ewa Borgosz

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

os. Górali 5, pok. 18

tel. 502583644,

12-6442765, 12-6422594 wewn. 18 (w godz.10.00-15.00)18 maja 2014 r., godz.12.00-14.00, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.
WARSZTATY PROSTYCH, DZIECIĘCYCH ZABAW LUDOWYCH.
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida zaprasza do Art. Zony (dawniej Sali Tańca – os. Górali 4, Kraków) na Warsztaty prostych, dziecięcych zabaw ludowych, które poprowadzą Bogusława Oleszko – choreograf i nauczyciel tańca oraz Antonina Czech – muzyk i kompozytor. Głównym, choć nie jedynym, celem organizacji warsztatów jest przygotowanie nauczycieli przedszkolnych do udziału ich grup w IV Małopolskim Przeglądzie Dziecięcych Zabaw Ludowych – „O zielonego smoka”, organizowanym w październiku 2012 r. przez Ośrodek Kultury Norwida. Zapraszamy również osoby chcące poznać dziecięce zabawy ludowe , by przekazać tę wiedzę dzieciom.
Polskie dziecięce zabawy ludowe stanowią nie tylko cenną kulturowo-obyczajową spuściznę. Zachowały one swój główny walor wychowawczy – uczą życia w gromadzie i poznawania rządzących nią praw. Dają także dzieciom pełnię radosnego, emocjonalnego przeżywania wspólnie spędzanego czasu. Są ciągle atrakcyjne dla dzieci.
Koniecznie prosimy o wcześniejsze zapisy, które przyjmujemy do środy 14.05.2014 r. pod adresami e.borgosz@okn.edu.pl , ewa.borgosz@poczta.onet.pl
Informacje - tel. 502583644, 12-6442765, 12-6422594 wewn. 18 ( w godz.10.00-15.00)

Cena 40,00 zł. brutto od uczestnika (wystawiamy faktury VAT ).

Cena obydwu warsztatów – krakowiaka i dziecięcych zabaw ludowych - 65,00 zł. brutto od uczestnika (wystawiamy faktury VAT ).
Serdecznie zapraszamy.
Informacje:

Ewa Borgosz

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

os. Górali 5, pok. 18

tel. 502583644,

12-6442765, 12-6422594 wewn. 18 (w godz.10.00-15.00)
19 maja 2014 r., godz. 17.00-19.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków
WARSZTATY FLORYSTYCZNE: MAJOWE DEKORACJE STOŁU.
Zapraszamy na warsztaty florystyczne, w programie majowe dekoracje stołu.
Prowadzi florystyka Monika Szot. - dyplomowana florystka, która swoją pasją do kwiatów potrafi zarazić wszystkich dookoła. Warsztaty pozwolą zdobyć umiejętności tworzenia różnorodnych kompozycji z kwiatów, dekorowania stołu i pomieszczeń. Zapoznają uczestników z zasadami kompozycji, pozwolą poznać różnorodne możliwości użycia materiału roślinnego, doboru kolorów, dodatków i innych elementów decydujących o efektownej dekoracji florystycznej.
Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, w poniedziałek, w godzinach 17.00-19.00. Koszt pojedynczych zajęć materiałem wraz z 30 zł.
Szczegółowe informacje i zapisy:

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

os. Górali 5, p.18,

tel. 12 6442765 w. 18,

e-mail: b.solecka@okn.edu.pl

www.okn.edu.pl

20 maja 2014 r., g. 18.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, Sala Kameralna nr 19, Kraków.MUZYCZNE ARABESKI. KONCERT W WYKONANIU AGNIESZKI NOWAK - FLET I NATALII KUŹMICKIEJ – FORTEPIAN
W ramach 19. Nowohuckiej Wiosny Muzycznej Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida serdecznie zaprasza na koncert w wykonaniu Agnieszki Nowak – flet oraz Natalii Kuźmickiej – fortepian.
W programie:

B. Romberg, F. Mendelssohn-Bartholdy, C.P.E. Bach, C. Debussy, I. Clarke, F. Borne.


Wstęp wolny.
Informacja:

tel. 12 644 38 98

e-mail: artzona@okn.edu.pl

www.okn.edu.pl

21 maja 2014 r., godz. 12.00, Osrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.
WERNISAŻ WYSTAWY PRAC BOGDANA TOWARKA.
Serdecznie zapraszamy do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na wernisaż wystawy Bogdana Towarka. Prace można oglądać do 30 czerwca 2014 r. Współorganizatorem wystawy są Warsztaty Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes w Krakowie.
Wstęp wolny
Szczegółowa Informacja:

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

Os. Górali 5, Kraków

12 644 27 65sekretariat@okn.edu.pl

www.okn.edu.pl

22 maja 2014 r., godz. 17.00, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, oddział Dom Zwierzyniecki, ul. Królowej Jadwigi 41, Kraków.
"ŚWIAT LAJKONIKA. KONIK NA ŚWIECIE". OTWARTE SPOTKANIE MIŁOŚNIKÓW HISTORII.
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida serdecznie zaprasza na otwarte spotkanie miłośników historii przy najnowszej wystawie Domu Zwierzynieckiego Muzeum Historycznego Miasta Krakowa pt. "Świat Lajkonika. Konik na świecie". Prowadzenie kustosz Maria Lempart.
Najnowsza wystawa „Świat Lajkonika. Konik na świecie” jest poświęcona jednemu z najbardziej znanych i lubianych symboli Krakowa - Lajkonikowi. Ze względu na jego lokalny - krakowski charakter jak i ogólny, symboliczny wymiar rytuału tańca człowieka na sztucznym koniku prezentowana będzie w dwóch oddziałach MHK. W oddziale w Domu Zwierzynieckim (ul. Królowej Jadwigi 41) zaprezentowany zostanie „Świat Lajkonika”, część poświęcona tradycji pochodu Lajkonika w Krakowie. Ta część wystawy jest kolejną z cyklu wystaw prezentujących krakowskie i zwierzynieckie tradycje, opowiada legendę związaną z pochodem ubranego w egzotyczny strój jeźdźca, który co roku w pierwszy czwartek po święcie Bożego Ciała przemierza tanecznym krokiem krakowskie ulice. W sposób chronologiczny została przedstawiona historia osób i miejsc związanych z dziejami tego widowiska: od pierwszych wzmianek z I połowy XVIII dotyczących wspierania finansowego włóczków, towarzyszących Konikowi Zwierzynieckiemu, przez siostry Norbertanki poprzez kolejne lata jego historii sięgającej aż XXI wieku. Przedstawione opisy zostały zilustrowane posiadanymi przez MHK obrazami (min. „Pochód” Michała Stachowicza z 1816-17), grafikami a także bogatą kolekcją fotografii. Przedstawione zostały również sylwetki osób związanych z Obchodem Konika Zwierzynieckiego: członkowie rodziny Mycińskich, rodziny Glonków oraz poczet kolejnych osób wcielających się w postać Lajkonika. Na wystawie można ponadto zobaczyć przykłady krakowskiej sztuki ludowej, w której pojawia się motyw Konika Zwierzynieckiego. Ekspozycja „Konik na świecie” prezentowana w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35) ma charakter bardziej uniwersalny. Pokazane zostały przykłady z całego świata przedstawiające rytuał tańca z konikiem, który jest powszechnie spotykany wśród ludów rolniczych w porze wiosennej.  (http://www.mhk.pl/wystawy/wystawa-swiat-lajkonika-konik-na-swiecie-w-domu-zwierzynieckim)
Otwarte spotkania miłośników historii odbywają się raz w miesiącu. Na spotkania zapraszamy ekspertów – historyków sztuki, przewodników, działaczy organizacji pozarządowych zajmujących się zabytkami, czy pasjonatów. Spotkania są otwarte, wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy.


Szczegółowa Informacja:

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

Os. Górali 5, Kraków

12 644 27 65sekretariat@okn.edu.pl

www.okn.edu.pl

22 maja 2014 r., godz. 17.00, Biblioteka Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków
DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI: EMIL HAKL „O RODZICACH I DZIECIACH”.
Dyskusyjny Klub Książki tworzą ludzie młodzi, których łączy pasja czytania i poznawania nowych książek. Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, żeby dyskutować o wcześniej wybranej i przeczytanej książce. Dyskusyjne Kluby Książki realizowane są ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki,  który promuje czytelnictwo.
Na najbliższym spotkaniu rozmawiamy o książce Emil Hakl pt. „O rodzicach i dzieciach”.

Spotkania mają charakter otwarty, wstęp wolny, prowadzi Ewa Wawerska.


Informacja:

Biblioteka OKN

Os. Górali 5, Kraków

12 644 27 65biblioteka@okn.edu.pl

22, 29 maja 2014 r., godz. 18.00-19.00, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.
KREATYWNA NOWA HUTA

Warsztaty realizowane w ramach programu Narodowego Centrum Kultury - Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2014.
Zapraszamy wszystkich, chcących zrealizować wspólnie z nami ciekawe projekty kulturalne.

Warsztaty KREATYWNA NOWA HUTA to cykl spotkań dla mieszkańców Nowej Huty, podczas których każdy będzie mógł skonsultować swój pomysł. Wspólne zastanowimy się, jak go zrealizować, wypracujemy scenariusz dla Waszej inicjatywy. Pomogą Wam w tym nasi eksperci.


Opracowane inicjatywy przekażemy do oceny jury, które dokona wyboru 3 do 7 różnorodnych inicjatyw do realizacji. Inicjatywy te zostaną zgłoszone do realizacji w drugiej części programu Narodowego Centrum Kultury - Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2014.
warsztaty KREATYWNA NOWA HUTA realizowane są w ramach programu Narodowego Centrum Kultury - Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2014.
Szczegółowa Informacja:

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida,

os. Górali 4, Kraków

tel. 12 644-38-98

e-mail: artzona@okn.edu.pl

www.okn.edu.pl

23 maja 2014 r., Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.
WIELKA MAJÓWKA LAUREATÓW XXI TURNIEJU WIEDZY O ŚRODOWISKU.
Laureaci XXI Turnieju Wiedzy o Środowisku pn. Segregujemy. I co dalej? wybiorą się w tym roku na Wielką Majówkę - wyjazd rekreacyjno–edukacyjny do Nowego Sącza. W programie czeka ich m.in. zwiedzanie Sądeckiego Parku Etnograficznego oraz spacer po mieście wraz z historykiem sztuki Maciejem Miezianem ( zbiórka przy Ośrodku Kultury os. Górali 5 ).

Szczegółowa informacja:

Pracownia Edukacji Ekologicznej

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida,

os. Górali 5,

tel. 12 644 27 65 w. 21,

ogrodynh@gmail.com,

www.ogrodynh.pl
23 maja 2014 r., godz. 14.15 Biblioteka Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.
DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI DLA MŁODZIEŻY: AGNIESZKA OLSZANOWSKA „GENETYCZNA SAMOTNOŚĆ”
Dyskusyjny Klub Książki tworzą ludzie młodzi, których łączy pasja czytania i poznawania nowych książek. Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, żeby dyskutować o wcześniej wybranej i przeczytanej książce. Dyskusyjne Kluby Książki realizowane są ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki,  który promuje czytelnictwo.
Na najbliższym spotkaniu rozmawiamy o książce Agnieszki Olszanowskiej pt. „Genetyczna samotność”.

Spotkania mają charakter otwarty, wstęp wolny, prowadzi Beata Oczoś.


Informacja:

Biblioteka OKN

Os. Górali 5, Kraków

12 644 27 65biblioteka@okn.edu.pl

23 maja 2014 r., godz. 17.00-19.00, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.
WIERZBOWA STREFA RODZINNA: I JUŻ MAMY WIERZBOWY PORTRET MAMY!
Serdecznie zapraszamy do ARTzony Ośrodka Kultury im. C. JK. Norwida na rodzinne warsztaty wikliniarskie, podczas których wykonamy niepowtarzalne portrety mam - prezenty na Dzień Mamy. Będziemy używać wiklinowych stempelków, malować liśćmi, wykorzystywać elementy wierzbowej kaligrafii, wyplatać ramki... Dzieci zapraszamy jako twórców, Mamy - jako modelki :)


za ile: 
Koszty warsztatów majowych: 15 zł/dziecko, 15 zł/dorosły (promocja wiosenna),

dzieci do l.3 – bezpłatnie. W cenę są wliczone wszystkie potrzebne materiały.Prowadzenie: instruktorki z Polskiej Wierzby

Info i zapisy:
mail: studio@polskawierzba.com 
tel.: 530 322 029 
skype: polskawierzba

www.facebook.com/PolskaWierzba


Spotkanie trwa 2 godz.Uczestnicy zabierają ze sobą do domu wszystkie wykonane na warsztatach przedmioty! Dojazd:

Tramwaj: 1, 5

Autobus: 123, 139, 153, 193, 501
Miejsce

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida,

os. Górali 4, Kraków

www.facebook.com/ARTzonaOKN

www.artzona.okn.edu.pl

23 maja 2014 r., godz. 17.00-19.00, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4. Kraków.
DOBRE (PRZY)WIĄZANIE - WARSZTATY WIĄZANIA CHUST
Zapraszamy do ARTzony Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na warsztaty wiązania chust.
Kilkumetrowy barwny pas materiału służy nie tylko do przytwierdzenia dziecka do opiekuna w taki sposób, żeby uwolnić ręce. Chusta dba o wygodę, zdrowy kręgosłup i dobre samopoczucie noszonego i noszącego. Chusta pomaga w tworzeniu dobrej więzi.
Zapraszam do wspólnej nauki wiązania – nauczymy się, jak zrobić to sprawnie i dobrze!
www.pasiata.pl

www.facebook.com/pasiata


za ile: 
Koszty warsztatów majowych:

Regularna cena 50zł od osoby i 90zł od pary


Uwaga wiosenna promocja!!!

na hasło: Babki z Nowej Huty 35zł od osoby i 65zł od pary


Prowadzenie: Wanda Hałuniewicz, certyfikowany doradca noszenia ClauWi 

Info i zapisy:

Wanda Hałuniewicz


wanda@pasiata.pl, tel. 509 494 676 (decyduje kolejność zgłoszeń).

Dojazd:

Tramwaj: 1, 5

Autobus: 123, 139, 153, 193, 501
Miejsce

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida,

os. Górali 4, Kraków

www.facebook.com/ARTzonaOKN

www.artzona.okn.edu.pl

26 maja 2014 r., godz. 18.00, Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.
DZIEŃ MATKI Z KINEM SFINKS: „LISTY DO JULII” REŻ. GARY WINICK
w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Kropka Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida serdecznie zaprasza na Dzień Matki z kinem Sfinks podczas którego proponujemy projekcję filmu „Listy do Julii”.
Listy do Julii” (105`) reż. Gary Winick Romans , 2010, USA, wyst. Amanda Seyfried, Vanessa Redgrave, Gael Garcia Bernal, Christopher Egan

Gwiazda filmu „Mamma Mia!” Amanda Seyfried oraz Gael Garcia Bernal („Babel”, "Złe wychowanie", „Jak we śnie”) w opowieści o miłości, która zaczęła się w mieście Romea i Julii – słonecznej Weronie. Po przyjeździe do Verony, domu słynnej kochanki Julii Kapulet z „Romea i Julii”, młoda Amerykanka przyłącza się do grupy ochotników, którzy odpisują na listy z zapytaniem o miłosne porady do Julii. Odpowiadając na pewną notę wysłaną w 1951 roku, dziewczyna namawia jej autorkę do podróży do Włoch w poszukiwaniu utraconej miłości.
A po seansie kolejne przyjemności:

- spotkanie z wizażystką Monika Janas, która zaprezentuje najnowsze trendy w wiosennym makijażu

- mini kiermasz biżuterii Agnieszki Zawartki

- losowanie nagród


Ceny biletów: normalne: 16,00, studenckie: 14,00, seniorskie: 12,00

Bilet specjalny dla każdej mamy z córką: 20,00


Szczegółowa Informacja:

Kino Studyjne Sfinks

os. Górali 5, Kraków

12 644 27 65sfinks@okn.edu.pl

www.kinosfinks.pl

27 maja 2014 r., godz. 19.00, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.
NIBY NIC – RECITAL AGNIESZKI ROSNERÓWNY
W ramach 19. Nowohuckiej Wiosny Muzycznej Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida serdecznie zaprasza na recital Agnieszki Rosnerówny pt. „Niby nic”.

Muzyka, aranżacje, piano: Edward Zawiliński


Kwartet smyczkowy w składzie:

 • Kinga Bocheńska-Szostak - I skrzypce

 • Agnieszka Olek - II skrzypce

 • Paweł Rychlik - altówka

 • Izabela Krzywdziak-Jędrysek - wiolonczela

Gość specjalny: Elżbieta Zechenter-Spławińska


Główny organizator: Towarzystwo Ratowania Kultury w Nowej Hucie, w ramach projektu artystycznego MUZYCZNA NOWA HUTA – LUDZIE, MIEJSCA, WYDARZENIA, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Porozumienia Dzielnic Nowohuckich.
Wstęp wolny.
Informacja:

12 648 08 86klub@kuznia.edu.pl

www.kuznia.edu.pl

29 maja 2014 r., godz. 18.00, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.
RUMUNIA I UKRAINA - BIKE'OWA KRAINA". SLAJDOWISKO.
Z cyklu Prywatne podróże. Małe i duże serdecznie zapraszamy na slajdowisko z podróży rowerowej do Rumunii. Gościem spotkania będzie Magdalena Sendor.
Cykl poświecony jest przygodom podróżniczym uczestników spotkań. Każdy z nas odkrywa na co dzień wiele ciekawych miejsc, o których warto opowiedzieć, dzieląc się spostrzeżeniami, zdjęciami, anegdotami. Dzięki tym opowieściom przenosimy się na chwilę wirtualnie i emocjonalnie w polskie i zagraniczne krajobrazy, których z różnych przyczyn nie mieliśmy okazji poznać osobiście. Poznajemy przygody uczestników spotkań, czerpiemy z ich doświadczenia, pobudzamy naszą wyobraźnię i inspirujemy się nawzajem. Unikalne opowieści, subiektywne doznania, prywatne refleksje tworzą ciekawy klimat do rozmowy i pozwalają na chwilę oderwać się od codzienności.
Zapraszamy - wstęp zawsze wolny.
Szczegółowa Informacja:

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

Os. Górali 5, Kraków

12 644 27 65sekretariat@okn.edu.pl

www.okn.edu.pl

30 maja 2014 r., godz. 18.00, Ogród Botaniczny UJ, ul. Mikołaja Kopernika 27, Kraków.

9. FESTIWAL ŚWIĘTA OGRODÓW

Promocja monografii pt. Błonia Krakowskie
W ramach 9. FESTIWALU ŚWIĘTA OGRODÓW organizowanego w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego Pracownia Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na promocję 12. numeru monografii z cyklu Parki Krakowa pt. Błonia Krakowskie.Szczegółowa informacja:

Pracownia Edukacji Ekologicznej

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida,

os. Górali 5,

tel. 12 644 27 65 w. 21,

ogrodynh@gmail.com,

www.ogrodynh.pl

30 maja 2014 r., g. 20.00, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.
HAŃBA – KONCERT W ARTZONIE.
W ramach 19. Nowohuckiej Wiosny Muzycznej ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida serdecznie zaprasza na koncert zespołu Hańba.
Hańba – to zbuntowana orkiestra podwórkowa. Zespół tworzy czterech muzyków:

 • Andrzej Zamenhof - banjo, śpiew

 • Wiesław Król - akordeon, klarnet

 • Adam Sobolewski - bęben, grzebień, śpiew

 • Ignacy Woland - tuba, śpiew

Nasza muzyka jest naszym buntem, dźwięk – naszą bronią”.


Hańba! znalazła się w gronie finalistów Konkursu Tuwimowskiego organizowanego przez Dom Literatury w Łodzi oraz krakowskiego Festiwalu Dachówka. 
Głos ulicy, ucho tłumu, oko nienawiści i pięść wymierzona w twarz Sanacji”

http://karoryfer.com/hanba
Biografia:

Od 1926 roku Polska nasza miała być uzdrowiona i naprawiona. W sferze politycznej zaprowadzony miał być porządek, a w sferze społecznej nowe, godne życie. Minęło już lat siedem, a wciąż uczciwie pracującego człowieka ledwie stać na bochenek chleba, tem gorzej, jeśli na jego utrzymaniu jest głodna rodzina. Naruszane jest prawo, ośmieszana konstytucja. Osiągnięciami infrastruktury i technologii zasłonić się próbuje problemy maluczkich - Polska zaczyna powoli przypominać Włochy faszystowskie.

W roku 1931 kilku muzykantów postanawia założyć wspólnie Orkiestrę Zbuntowaną, której muzyka ma ganić jawny gwałt na demokracji oraz pocieszać tych owem gwałtem pokrzywdzonych. Której muzyka niesie wrzeszczącą krytykę niesprawnego ustroju, wytyka palcem jego absurdy.
Nie zgadzamy się na Polskę sanacyjną i endecką!

Nie chcemy łgarstwa, chamstwa i zakłamania na arenie politycznej!

Sprzeciwiamy się rządom autorytarnym, władzy strachu i terroru!

Żądamy demokracji, równości i wolności.

Nasza muzyka jest naszym buntem, dźwięk – naszą bronią.

Jesteśmy pięścią wymierzoną w twarz Sanacji.

Jesteśmy „Hańba!”

I nie będziemy cicho.”

(źródło: https://www.facebook.com/Hanba1926/info )


OFICJALNE STRONY ZESPOŁU:
Facebook www.facebook.com/Hanba1926
Karoryfer Lecolds www.karoryfer.com/hanba

Żandarm
http://www.youtube.com/watch?v=LEiuWXSy7R8


Gdzie?

ARTzona OKN, os. Górali 4, Kraków


Dojazd
Tramwaj: 1, 5
Autobus: 123, 139, 153, 193, 501
Wstęp wolny.
Informacja:

tel. 12 644 38 98e-mail: artzona@okn.edu.pl

www.okn.edu.pl

 


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©kagiz.org 2016
rəhbərliyinə müraciət