Ana səhifə

MİT`in ihbar raporu Perinçek`in ofisinden çıktı


Yüklə 7.87 Kb.
tarix09.06.2016
ölçüsü7.87 Kb.

MİT`in ihbar raporu Perinçek`in ofisinden çıktı

Ergenekon örgütünün Genelkurmay içinde alevi kesim aracılığı ile yayılmayı planladığı Karargah Evleri projesi MİT tarafından ihbar amaçlı Başbakanlığa bildirildikten sonra Doğu Perinçek`in ofisinden çıktı. Bu arada Zekeriya Öz`ün dosyadan kaybolan belgelerin akibetini MİT`ten sorduğu da ortaya çıktı
Genelkurmay tarafından varlığı yalanlanan İşçi Partisinin `Karargah Evleri` projesinin 2007 yılının Mayıs ayında bir rapor halinde Başbakanlığa sunulduğu ve burada kaybolan belgelerin İşçi Partisi Genel Merkezinde Doğu Perinçek`in ofisinde çıktığı ileri sürüldü. İşçi Partisinin Genel Merkezinde yürüttüğü soruşturma ile ilgili Genelkurmay ve MİT yazışmalarının bulunduğunu fark eden soruşturma savcısı Zekeriya Öz de sızdırılan belgelerin peşine düştü.
KARARGAH EVLERİ RAPORU YALANLANMIŞTI
Genelkurmay başkanlığı tarafından yalanlanan raporda İbrahim Arslan başkanlığında yürütülen Karargah Evleri projesinin Türkiyem bölümünde Yaşar Hacısalihoğlu, Askeri Kesimde Albay Cengiz Köylü ile Alevi Kesim olarak gösterilen örgütlenme şemasının başında ise Dede adında kod adı belirtilen bir alevi dedesi belirtiliyor. Alt bölümdeki örgütlenme şemasında Harp Akademisi, Hava Harp Okulu, İşçi Partisi Yenibosna Cemevi ve Balaban Aşireti alt birimler halinde gösteriliyor. İşçi partisi altında ise Bölge sorumluları belirtiliyor.

İLLEGAL ÖRGÜTLENME HEDEFİN ELİNDE ELE GEÇİNCE
İşçi Partisi Genel Merkezinde, Doğu Perinçek`in ofisinde ele geçtiği belirtilen belgelerin bulunması başka bir skandalın ortaya çıkmasına neden oldu. MİT`in silahlı kuvvetler içinde İşçi Partisinin alevi gençleri kullandığı ileri sürülerek başlattığı yapılanma planı ihbar için gönderildiği Başbakanlık`ta kaybolmuş ve Doğu Perinçek`in ofisinde bulunduğu belirtiliyordu. Ergenekon soruşturmasını yürüten savcı Zekeriya Öz`ün hemen dikkatini çeken bu ayrıntı üzerine bu belgelerin çıktığı kurum olan MİT`e soruldu.

SAVCI BU KEZ POSTA YERİNE KURYE KULLANDI
Soruşturma yazışmalarının sızması karşılığında soruşturmayı yürüten Zekeriya Öz bu kez evrakları posta yoluyla göndermedi. Doğu Perinçek`in ofisinde çıktığı ileri sürülen, MİT ve Genelkurmay`a ait olduğu belirtilen belgelerin doğruluğu için kurye kullanıldı. Terörle Mücadele şubesinden bir polis memuru isteyen Zekeriya Öz belge fotokopilerini numaralı sarı bir zarf içine koyarak mühürledi. Kurye olarak gönderilen memura zarfı elden teslim eden Zekeriya Öz bu belgeyi MİT`e gönderdi. Yanıtı da aynı şekilde aldı. Sonuç olarak İşçi Partisinde ele geçen Karargah Evleri projesinin MİT çıkışlı olduğu ve kendilerine gönderilen belgelerin mükerrer olduğu belirtildi.

 
Haber Tarihi : 03..08.2008Haber Editörü :yeniden ATILIM

Haber Kaynağı : Gazetepo


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©kagiz.org 2016
rəhbərliyinə müraciət