Ana səhifə

Mevzuat göRÜŞ BİLDİrme formu


Yüklə 20.88 Kb.
tarix12.06.2016
ölçüsü20.88 Kb.MEVZUAT GÖRÜŞ BİLDİRME FORMU
Taslağın Adı
Görüş Bildiren Kurum / İşletme / Şahıs
Taslağın Geneli Üzerindeki Görüş ve Değerlendirme
Taslak Maddesi

Yeni Metin Teklifi

Görüş ve Değerlendirme


Mevzuat hazırlama sürecinde şeffaf yönetim anlayışımız çerçevesinde tüm paydaşlarımızın değerli görüşlerine ihtiyaç duymaktayız.

Formun doldurulması sırasında dikkat edilmesi gerekli hususlar aşağıda belirtilmiştir:

  1. Kurumunuz adı, İşletmeniz ticaret unvanı veya İsminizi form üzerinde belirtiniz

  2. Taslağın geneline ilişkin değerlendirmeyi lütfen ilk bölümünde yapınız. Olumlu ve olumsuz düşünceleriniz ile taslağın yürürlüğe girmesi ile meydana gelecek etkiyi belirtiniz.

  3. Form içerisinde taslağın her bölüm, başlık, madde, fıkra ve bentlerine ayrı kolonlar halinde yer verilmiştir. Lütfen görüşlerinizi ilgili yerlerde belirtiniz.

  4. Herhangi bir bölüm, başlık, madde, fıkra ve bende ilişkin görüşünüz olması durumunda, öncelikli olarak Yeni Metin Teklifi kolonuna değişiklik talebinde bulunacağınız metnin tamamını taşıyın. Taşınan metin üzerinde yeni metni belirtiniz. Yeni metin belirtilirken eski metinden çıkarılması istenenler üstü çizgili ve kırmızı olarak, eklenen ifadelerin ise mavi olarak belirtilmesi gereklidir. Bununla birlikte değişiklik talep gerekçeniz ile görüş ve değerlendirmenizi mutlaka belirtiniz. Sol sütunda yer alan Taslak maddesi üzerinde değişiklik yapmayınız.

Örnek:

Taslak Maddesi

Yeni Metin Teklifi

Görüş ve Değerlendirme

HAVA ARACI KİRALAMA USUL VE ESASLARI TALİMATI (SHT 120.95)

HAVA ARACI KİRALAMA USUL VE ESASLARI TALİMATI (SHT 120.95) (SHT KİRALAMA)

Talimatın SHT 120.95 olan adı kiralama konusu çağrıştırmaması nedeniyle değiştirilmelidir.

  1. Herhangi bir bölüm, başlık, madde, fıkra ve bende görüşünüz olmaması durumunda görüş ve değerlendirme sütununda “görüşümüz bulunmamaktadır” veya “uygundur” ibaresini kullanınız. Yeni metin teklifi sütununu lütfen boş bırakınız.

  2. Görüş ve Değerlendirme alanına bir madde ile ilgili bir görüş belirttiğiniz zaman görüş ve değerlendirmeniz doğrultusunda olması gereken Yeni Metin Teklifini mutlaka giriniz. İkinci bir görüş isteme çevirimini gerektirecek, dilek ve temenni tarzındaki görüş ve ifadelere lütfen yer vermeyiniz. (“Bu madde daha net yazılsın.” Veya “ABC tanımı eklensin.” Gibi)

  3. Taslağa yeni bölüm, madde, fıkra veya bent ekleme talebiniz olması durumunda gerekçesi ile birlikte hangi bölüm, madde, fıkra veya bende eklenmesi gerektiği ile birlikte formun en alt kısmında belirtiniz.

  4. Formu “Görüş Bildirme Formu_Mevzuat Kodu_Görüş Bildiren” şeklinde adlandırarak gönderiniz.

Örnek: Görüş Bildirme Formu_SHT KİRALAMA_SHGM

Havacılık emniyet ve güvenliğine yaptığınız katkıdan dolayı teşekkür ederiz.Doküman No:

SHGM.SDE.52217814.FR.05

Revizyon No – Tarihi:

01 – 10/07/2014

/

Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©kagiz.org 2016
rəhbərliyinə müraciət