Ana səhifə

Kayıp yakınlarına karşı Aydın Emniyeti, kontrgerilla eskileri, eli sopalı faşistler el ele


Yüklə 5.97 Kb.
tarix17.06.2016
ölçüsü5.97 Kb.
Kayıp yakınlarına karşı Aydın Emniyeti, kontrgerilla eskileri, eli sopalı faşistler el ele...

Gözaltında Kayıplarla Mücadele Haftası etkinlikleri çerçevesinde katledilen, kaybedilen evlatlarımız, anne-babalarımız, eşlerimiz, kardeşlerimiz için, Galatasaray'da oturmaya başlamamızın 17. yıldönümü olan 27.05.2012 tarihinde Mehmet Ağar'ı "ziyaret"e gideceğimizi açıklamıştık. Bizi Galatasaray'a mahkum eden politikaların planlayıcılarından, uygulayıcılarından biri olan Ağar'a "Kayıplarımız nerede?" diye soracağımızı, kendisine armağan olarak da üzerinde "peşindeyiz" yazan bir Cumartesi Anneleri fotoğrafı götüreceğimizi duyurmuştuk.

Bizden önce "Suç işlemek için çete kurmaktan" mahkum edilen Ağar'ı İçişleri Bakanlığı, Başbakan Yardımcılığı yapmış olan Nahit Menteşe, İçişleri Bakanlığı, TBMM Meclis Başkanlığı, Başbakan Yardımcılığı, CHP Genel Başkanlığı yapmış olan Hikmet Çetin, Yargıtay 6. Daire eski başkanı Mustafa Aydın, AKP Elazığ Belediye Başkanı ziyaret etmiş, ziyaret sonrası Ağar'ı moralli görmekten duydukları sevinci açıklamışlardı.

Biz de 100 kişi ile İstanbul'dan yola çıktık. Aydın ve civar il ve ilçelerden bize destek vermek için gelen 500 kişilik bir konvoyla 27 Mayıs'ta Aydın'ın Yenipazar ilçesinde girdik.

Yenipazar'da bizi ellerinde Türk bayrakları, sırtlarında cilalanmış kalın sopaları, gömleklerinin içine doldurulmuş taşları ve ağızlarında galiz küfürleri ve kurt işaretleriyle faşist gruplar karşıladı. Yerel insanlar gurupların içinde Mehmet Ağar'ın korumalarının da olduğunu söyledi. Eylemin Aydın Emniyeti'nin onayı ve kontrolü altında oluşu, Korkut Eken'in "Ben de oradaydım" diyerek aileleri ve insan hakları savunucularını tehdit etmesi, bu karşılama eyleminin göz korkutmaya ve yıldırmaya yönelik organize bir hareket olduğunun açık göstergesiydi.

Korkut Eken, Yenipazar'a kocası, Mehmet Ağar'ın bilgisi, organizasyonu ve talimatı doğrultusunda infaz edilen bir cumartesi insanı olarak gelen Pervin Buldan'ın varlığını fırsat bilip, "PKK'nın siyasi temsilcileriyle" geldiğimizden bahsederek demode bir ithamla bizleri PKK ile irtibatlandırmaya çalıştı.Kayıpların, faili "meçhul"lerin, yargısız infazların sorumlularından devletin eli kanlı katili Korkut Eken, "Bizi çok iyi tanırlar, asıl kabus biz oluruz" diye aklınca bizi ve Pervin Buldan'ı tehdit etti.

Emniyet güçleri, kontrgerilla eskileri ve onların maşaları bilsinler ki evlatları, eşleri, kardeşleri kaybedilenlerin korkma duygusu da kaybolur. Bizi devletin polisi, ordusu, cinayet şebekeleri, cellatları korkutamadığı için 17 yıldır buradayız. Biz korku duvarını aştık, asıl siz bizden korkun... Korkun çünkü peşinizdeyiz... Korkun çünkü yaptıklarınızın yanınıza kar kalmasına izin vermeyeceğiz... Korkun çünkü işlediğiniz insanlık suçlarının hesabını vermek zorunda kalacaksınız... Saldırganlığınız, manipülasyon çabalarınız bu yüzden...


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©kagiz.org 2016
rəhbərliyinə müraciət