Ana səhifə

Kadra trenerska Akademii Tenisowej Karoliny Woźniackiej Piotr Woźniacki – Prezydent Akademii Tenisowej Karoliny Woźniackiej Paweł Owczarz – Dyrektor do spraw programu


Yüklə 11.39 Kb.
tarix11.06.2016
ölçüsü11.39 Kb.
Kadra trenerska Akademii Tenisowej Karoliny Woźniackiej

Piotr Woźniacki – Prezydent Akademii Tenisowej Karoliny Woźniackiej

Paweł Owczarz – Dyrektor do spraw programu (ur. 1972), Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu im. Eugeniusza Piaseckiego na kierunku rehabilitacja ruchowa. Instruktor tenisa ziemnego oraz lekkiej atletyki. W 2000 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu terapii manualnej, a w 2004 został trenerem tenisa ziemnego II klasy; współzałożyciel oraz w latach 1987-2007 trener IKS Spartakus Koźmin Wielkopolski. Był także trenerem Kadry Polski Juniorów Tenisa na Wózkach (2003-2007) oraz współorganizatorem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów w Tenisie na Wózkach.

Albin Batycki – Koordynator współpracy z tenisistami na wózkach (ur. 1961), w 1983 roku uległ wypadkowi, który doprowadził do całkowitego niedowładu kończyn dolnych. W 1997 roku rozpoczął treningi tenisa ziemnego na wózku inwalidzkim, co zaowocowało nominacją do Kadry Narodowej. Jest wielokrotnym Mistrzem Polski oraz zwycięzcą licznych turniejów międzynarodowych. Za swój największy sukces uważa udział na Paraolimpiadzie w Atenach i Pekinie. Obecnie walczy o zdobycie kwalifikacji do Igrzysk w Londynie. Obok sukcesów sportowych, jest także Prezesem Integracyjnego Klubu Sportowego "Spartakus". W roku 2008 otrzymał nagrodę "Człowieka bez Barier", którą odebrał z rąk Pierwszej Damy, pani Marii Kaczyńskiej.

Master trenerzy Akademii Tenisowej Karoliny Woźniackiej:

Katarzyna Nowak (ur. 1969), najlepsza polska tenisistka w latach 1987-1997, jedna z najlepszych juniorek na świecie, najwyżej sklasyfikowana na 8 miejscu rankingu ITF. Jako seniorka siedmiokrotnie wygrywała Mistrzostwa Polski. Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. Była pierwszą Polką w erze open, która pojawiła się na listach WTA, osiągając 41 pozycję w rankingu. Uczestniczyła we wszystkich turniejach wielkoszlemowych, największe sukcesy osiągając na kortach Rolanda Garrosa, gdzie dwukrotnie doszła do 3 rundy. Katarzyna Nowak jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego. Zajmuje się doradztwem w zakresie couchingu indywidualnego. Od 2004 roku związana z telewizją Polsat Sport, jako komentatorka i ekspertka tenisa.

Dawid Olejniczak (ur. 1983), były tenisista, wielokrotny mistrz Polski do lat 14, 16, 18, 21, jak również w kategoriach seniorskich. Jest zwycięzcą 9 zawodowych turniejów w singlu. Reprezentował Polskę w rozgrywkach Pucharu Davisa oraz na wszystkich turniejach wielkoszlemowych. Najwyżej w rankingu ATP znalazł się na 185 miejscu w singlu oraz na 206 w deblu. Obecnie pracuje jako trener akademii tenisowej Schuttler Waske Tennis University we Frankfurcie. Współpracuje z kilkoma zawodniczkami i zawodnikami o różnych poziomach zaawansowania; jest także sparingpartnerem Karoliny Woźniackiej.

Maciej Domka (ur. 1978), były tenisista, przez większość kariery związany z klubem KS Warszawianka. Jako junior wystąpił na wielkoszlemowym turnieju Junior's Australian Open. W seniorskiej karierze osiągnął 5 miejsce w krajowym rankingu w singlu oraz 1 miejsce w deblu. Maciej Domka wielokrotnie reprezentował Polskę na turniejach typu "satelite", "futures", "challanger" oraz kilku dużych zawodach z cyklu ATP. Po zakończeniu kariery sportowej został profesjonalnym trenerem. Od 2008 roku pracował z najlepszą polską parą deblową Alicja Rosolska/Klaudia Jans, z którą zdobył dwa srebrne medale na Uniwersjadzie 2010. Trenował także reprezentację Polski na Fed Cup. Od października 2011 pracuje z Alicją Rosolską.

Trener współpracujący z Akademią Tenisową Karoliny Woźnaickiej:

Radosław Szymanik (ur. 1975), absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Dwukrotny zdobywca Drużynowego Mistrzostwa Polski wraz z GTT Lechią Gdańsk. W klubie tym, jak również w KS Arce Gdynia, pracował jako trener. Od 2002 roku związany z Polskim Związkiem Tenisowym. W latach 2005-2007 współpracował z Mariuszem Frystenbergiem. W marcu 2006 roku uzyskał dyplom trenera klasy pierwszej. Od 2007 roku jest kapitanem reprezentacji Polski w rozgrywkach Pucharu Davisa, a od września 2009 roku pełni funkcję indywidualnego trenera pary deblowej Frystenberg/Matkowski.

Kadra zagraniczna współpracująca z Akademią Tenisową Karoliny Woźniackiej:

Sven Groeneveld (ur. 1965), światowej sławy holenderski trener tenisa, który współpracował z tenisistami klasyfikowanymi na listach ATP i WTA. Specjalista w zakresie edukacji zawodników, rodziców oraz trenerów, który bogate doświadczenie zdobywał pracując między innymi w Holandii, Japonii i Szwajcarii. Obecnie pełni rolę konsultanta i trenera w Adidas Player Development Program, jest także dyrektorem szkoleniowym Orange Coach. Sven Groeneveld jest także ambasadorem tenisa na wózkach oraz trenerem Esther Vergeer, najlepszej tenisistki na wózku na świecie.

Mathias Merkel (ur.1984), były zawodnik, a obecnie profesjonalny sparingpartner i licencjonowany trener tenisa. Jest przedstawicielem Orange Coach. Pracuje także w Adidas Player Development, trenując z kilkoma zawodniczkami cyklu WTA; trenował także z takimi tenisistami, jak Fernando Verdasco. Za swoje największe osiągnięcie trenerskie uważa współpracę z Karoliną Woźniacką w trakcie US Open 2009.

oraz inni trenerzy z Adidas Player Development Program

Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©kagiz.org 2016
rəhbərliyinə müraciət