Ana səhifə

J. S. Bach- j. Iwaszkiewicz


Yüklə 268.06 Kb.
səhifə1/2
tarix10.06.2016
ölçüsü268.06 Kb.
  1   2




Spis książek


  1. Amstrąg L. –„Moje Życie”

  2. J.S. Bach- J. Iwaszkiewicz

  3. B. Bartok- T. A. Zielinski

  4. L. van Beethowen- R. Rolland-

  5. L. van Beethowen - W. Hulewicz

  6. L. van Beethowen- George R. Marek

  7. Becker Max, st. Schickhaus- Biografia ilustrowana W. A. Mozart

  8. Brahms-szt 2.

  9. Borodin A. -H. S

  10. Chopin F. - F. Hoesick tom I-IV

  11. „Chopin”- T. Majzner

  12. „Tydzień w Antoninie’-

  13. Bojanowski G. -“Nokturn czyli rodzina F. Chopina ...”

  14. Charles Waldemar - „Miłośc, pasja i sława”

  15. Chopinowskie konkursy„Wielka Gra”

  16. „ Muza Słowackiego i Chopina”- rzecz o Marii Wodzińskiej

  17. Czajkowski P. - A. Stojko

  18. Czekaj Hagg Kazimierz Roman- Z panteonu wielkich Polaków I.J. Paderewski + CD

  19. Dudek Aleksandra- Audycje muzyczne

  20. Dunkan Isadora- „Moje życie”-

  21. Dulęba Wł., Z. Sondłowska- „Paderewski”

  22. Eckiert Janusz – Fr. Chopin- biografia ilustrowana

  23. Encyklopedia Muzyki- mała

  24. Felietony muzyczne XX wieku

  25. Fijałkowski- Schubert

  26. Gershwin

  27. Haydn

  28. Hendel

  29. Heszi Imre - “Nie kończąca się melodia

  30. Iwaszkiewicz J. - „ J. S. Bach”

  31. Iwaszkiewicz J. - „Chopin Fr.”

  32. Informator muzyki XX wieku

  33. Jabłecki Tomasz, Wacław- Paderewski i jego epoka

  34. Kaczyński Bogusław- Fr. Chopin geniusz Muzyczny

  35. Kalergis Maria

  36. Kiepura Jan

  37. Kohler Heinz - Mendelson Bertholdy- Karl

  38. Liszt- „W blasku sławy”

  39. Mendelson Bertholdy - Wilfrid Blunt

  40. Moniuszko St. - J. Prosnak

  41. Moniuszko St. - W. Rudziński

  42. Moniuszko St. - N. Drucka

  43. Mozart - St. Jarociński

  44. M.T. - „Fr. Chopin – Dzieło o rezonansie”

  45. Musorgski- H. Swolkień - szt. 2

  46. Paderewski I.J. - Mała kronika życia- Wł. Dulęba, Z.Sokołowska

  47. Paderewski I.J.- „Droga do sławy”-A. Piber

  48. Paderewski I.J.- „Pamiętniki” - spisała Mary Lowton

  49. Paderewski I.J.- „Pamiętniki” - spisała Mary Lowton

  50. Paderewski I.J.- „Pamiętniki”- spisała Mary Lowton

  51. Poniatowska Irena – Fr. Chopin

  52. Powroźniak J. - Paganini

  53. Puccini- „Cyganeria i motyle” – Janas Bokay

  54. Purcell- J. A. Westrup

  55. Rimski- Korsakow- A. Sołowcow

  56. Rossini- W. Sandelewski

  57. Rubinstein A. – „Moje młode lata”

  58. Rubinstein A. - „ Moje długie życie”

  59. Smoter J. M. - „Spór o listy Chopina do Delfiny Potockiej”

  60. Schuman- „Duet”- E. Kyle

  61. Smetana B.- K. V. Burian

  62. Strauss J. – L. Kydrynski

  63. „Królowie Walca“- J. Wechsberg- życie, czasy i muzyka Straussów

  64. Szalapin- „Wspomnienia z mojego życia”

  65. Szostakowicz- K. Meyer

  66. Szymanowski- Antologia- Z. Sierpiński

  67. Szymanowski- Golachowski

  68. Szymanowska Maria - M. Iwanejko,

  69. Szymanowska Maria - Igor Bełza

  70. Al. Tansman i jego czasy- „Dziecko szczęścia”- J. Cegiełła

  71. Wagner- historia artysty- Guy De Pourtales

  72. Wieniawski H. – „Czarodziejskie skrzypce”- E. Czekalski

  73. Wieniawski H. - J. Wł. Reiss

  74. Winogradow A.- „ Potępienie Paganiniego”

  75. Verdi - H. Swolkień

  76. Verdi -„Orfeusz osiemdziesięcioletni“ –Sheea V.

  77. Antologia- Dramaty Staropolskie

  78. Anderson M. „Panie mój co za poranek”

  79. Brodzki St. „ Postacie i cienie”

  80. Ekier J. – „ Bilet do raju”

  81. Grygolunas J.- „ Festiwale opolskie”

  82. Habela J. Slowniczek y- szt. 2

  83. Hanuszewska Mieczysława- „ 1000 kompozytorów”- mały leksykon

  84. Kaczyński B. - „Dzikie orchidee’

  85. Kaczyński B. - „Ucieczka do Karyntii”

  86. Kisielewski S. - „Gwiazdozbiór muzyczny” cz. I

  87. Kisielewski S. - „Z muzyka przez lata”

  88. Kownacka M. „cztery mile za piec”

  89. Kydryński L. – „ Wiolinem i basem”

  90. Kydryński L. -„Znajomi z płyt”

  91. Kydryński L. - „Znajomi z estrady”

  92. Łętowski J. –„Galeria portretów muzycznych”

  93. Marianowicz An. -„Przetańczyć całą noc”

  94. Mourois Andre- „Lelia czyli życie George Sand”

  95. Pankowie I. W. - “Relaks z muzyką’

  96. Przybylska-Samecka- „ Drukarstwo muzyczne w Polsce... -4

  97. Raba Bogusław- „Między romant. a modernizmem. Twórczość I.J. Paderewskiego”

  98. Rejss J. Wł. – „Najpiękniejsza ze 3wszystkich jest muzyka polska”

  99. Waldorff J. – J. Kiepura

  100. Waldorff J. - „Ciach go smykiem”

  101. Waldorff J. - „Dolina szarej rzeki

  102. Waldorff J. - „ Sekrety polifonii”

  103. Waldorff J. - Wybór pism „ Uszy do góry”

  104. Waldorff J. - „Taniec życia ze śmiercią”

  105. Waldorff J. - „Muzyka łagodzi obyczaje”

  106. Waldorff J. - „ Diabły i anioły”

  107. Wieczorkiewicz Br. – „Warszawskie ballady podwórzowe”- pieśni i piosenki

  108. Zamoyski Adam- Paderewski

  109. Zavarsky Ernest – J. S. Bach

  110. Zechenter W. – „Upływa szybko życie”

  111. Zimińska- Sygietyńska- „ Nie żyłam samotnie”




  1. ABC- Malarstwa polskiego

    • Brandt J.

    • Faraon- E. Okoń- ilustracje do powieści B. Prusa

    • Gierymski M.

    • Makowski T.

    • Makramy-

    • Malarstwo pol. W Muz. Nar. W WarszawieSuchodolski J.

    • Michałowski P.

    • Muzeum Nar. Im Suszkina

    • Nałęczów w starej fotografii

    • Matejko J.

    • Pankiewicz J.

  2. Adamczyk M., B. Chrząstkowski-„Starożtność i Oświecenie”

  3. Adamczyk A. – „Wybór”

  4. Adrzejewski J. – „Popiół i diament”

  5. Albert An. – „Najnowsza historia Polski”- tom I, II

  6. Album- „Kraków”

  7. Album- Rembrandt- Obrazy w pocztówkach

  8. Aforyzmy- „Ta jedyna“

  9. Andersen CH. Baśnie

  10. Andric’ Ivo- „Omar Pasza Latos“

  11. Andriejew- „Potrojne życie Verne’a

  12. Antologia- „Wiersze o Stefanie Żeromskim”

  13. Antologia poezji, pieśni patriotycznej i niepodległościowej- „Ta co niezginęła”

  14. Antologia- „Dramaty Staropolskie”

  15. Antologia- „Poezja Polska- 1914-1939”

  16. Antologia Polskiej modlitwy poetyckiej”

  17. Antologia Dramatu Radzieckiego

  18. Antologia- „Dwa wieki poezji rosyjskiej”

  19. Antologia- „Pamiętniki Polaków” tom I, II

  20. Antologia- „Pamiętniki Polaków- 1918-1978”

  21. Antologia poetycka- „Wiersze i krajobrazy”

  22. Antologia – „Poezja Polska Oświecenia”

  23. Antologia Młodej Polski

  24. Antologia współczesnej poezji chłopskiej- „Wieś tworząca”

  25. Antologia współczesnej poezji Bułgarskiej- „Ziemia gorąca”

  26. Antologia- „Nałęczów w słowach poetów”

  27. Anderson Marian- „Panie mój co za poranek”

  28. Amstrąg G.L.- „Moje życie”- t. I, II

  29. Almanach-Lubelskiego Klubu Literackiego

  30. Almanach wierszy religijnych- „A Duch wieje kędy chce”

  31. Amicis Edmunde de’ - „Serce“-szt. 2

  32. Atlas ziół leczniczych-

  33. Atlas Historyczny Polski

  34. Autobiografia- „Hosse Rudolfa

  35. Augustyn A.- „Wdzięczność. Miłosierdzie”

  36. Augustyn A. „Wywyższanie i upadek Joahima Heltza”

  37. Alumnia- Emelianów- „Szukanie kształtów”Afanasjejew z Sopotu- „Sezon kolorowych chmur”

  38. H, Andiks- Akademia Pana Kleksa

  39. Ajmatow Czingiz- Sumienie pierestrojki

  40. Avyzius J. - „Czas opuszczania zagród”

  41. Audoux M.- „Maria ..

  42. Aradon Louis .- „Pasażerowie z dyliżansu’

  43. Ansorge Peter- „Zburzyć spektakl”

  44. Arstin Anna S. – Historia Literatury t. I “Biografie sławnych ludzi”

  45. Arstin Anna S. – Historia Literatury t. I „Staropżytność”

  46. Arstin Anna S. - Historia Literatury t. II „Średniowiecze”

  47. Arstin Anna S. - Historia Literatury t. II/2 Średniowiecze

  48. Arstin Anna S. - Historia Literatury t.III „Renesans”

  49. Arstin Anna S. - Historia Literatury t.IV „Barok”

  50. Arstin Anna S. - Historia Literatury t.V „Oświecenie”

  51. Arstin Anna S. - Historia Literatury t.VI „Romanryzm”

  52. Arstin Anna S. - Historia Literatury t.VII „Pozytywizm, Realizm, Naturalizm”

  53. Arstin Anna S. - Historia Literatury t. VIII „Modernizm”

  54. Arstin Anna S. - Historia Literatury t. IX „ Wiekl dwudziesty”

  55. Asnyk A.- „Poezje wybrane”

  56. Auderska H. - „Smok w herbie- Królowa Bona”- tom I, II

  57. Babel Izaak- „Historia jednego konia”

  58. J.Babinicz-Witucka- „Mała Ojczyzna” Katakog materiałów do historii Nałęczowa

  59. Bacciarelli Witold – „Nic bez nas sie nie działo”

  60. Balcerek Wiesław – „Dzieje Ligi Narodów”

  61. Balcerzan Ed. – „Polska poezja w latach 1939-1965”- cz I

  62. Banach El., Banach Andrzej – „ Dziennik podróży po Hiszpanii”

  63. Baśnie dalekiego wschodu”- „Był sobie król”

  64. Bartkowski Stefan – „Spotkania z Kazimierzem”

  65. Becker Max – „Biografia ilustrowana W. A. Mozarta”

  66. Bernhard M. L. – “Sztuka grecka”

  67. Bunsch K.- Zdobycie Kołobrzegu i Psie pole”- szt.2

  68. Bunch K. – Wawelskie wzgórza”

  69. Bunch K. – „ Odnowiciel”

  70. Bunch K. - „Bezkrólewie”

  71. Bunch K. – „Dzikowy skarb”

  72. Bunch K. -„ Przełom”

  73. Bunch K. - ” Powieści piastowskie”

  74. Bunch K. – „Dzikowy skarb”

  75. Bunch K. - „Imiennik”

  76. Bunch K. - „ Przekleństwo”

  77. Bunch K. - „O Zawiszy czarnym”

  78. Bunch K. - „ Aleksander”

  79. Bunch K. - „Parmenion”

  80. Balzac - „ Eugenia Grandt”- 3 szt

  81. Balzac - „Kawalerowie gospodarstwa”

  82. Balzac - „ Historia trzynastu. Proboszcz z Tours”

  83. Balzac - „ Szuanie czyli Bretania w roku 1779”

  84. Balzac - „ Historia wielkości i upadku Cezara Brotteau”

  85. Balzac - „ Ojciec Goriot”

  86. Balzac - „ Stracone złudzenia.”

  87. Balzac - „Wielki człowiek z prowincji w Paryżu”

  88. Bartelski L. – „Polscy pisarze współcześni”

  89. Biała Alina – „Literatura i muzyka”

  90. Biała Alina – „Literatura i muzyka”

  91. Brandys M. – „Oficer największych nadziei”

  92. Bryll Er. – „ Kto ty jesteś, czyli małe oratorium”

  93. Bryll E .– „Po górach, po chmurach”

  94. Bryll E. -”Fraszki na dzień dobry”

  95. Bryll E. – „ Ta rzeka „

  96. Bryll E. – „Zwierzątko”

  97. Bastos Augusto Roa – “Syn człowieczy”

  98. Bazin H. – „Biuro matrymonialne”

  99. Bogdańska Anna – „21 spotkań z muzyką”

  100. Bonlanger D. –“ Lustro”

  101. Borski L. „Maciej“

  102. Burda- „Lato walki ..”

  103. Buchanan- „Kto zabił Kennediego”

  104. Bełza Igor - „Dla polskich dzieci”- poezja

  105. Bełza Igor - „ Szymanowska Maria”

  106. Bełza Igor – „Fryderyk Chopin”

  107. Bengtsson- Rudy Orn”

  108. Barhard M. L. – “Sztuka Grecka”

  109. Bergman Ingmar – „Sceny z życia małżeńskiego”

  110. Bertin E. C. – “Powrót do nikąd”

  111. Brandys- “Poczatek opowieści”

  112. Brandys -„ Dom odzyskanego dzieciństwa”

  113. Brandys - „Listy do pani Z Wspomnienia z teraźniejszości”

  114. Baczyński K. K. – „Utwory wybrane”

  115. Balcerzan Ed. – „Włodzimierz Majakowski”

  116. Barac Antun – „Literatura narodów Jugosławi’

  117. Baranowicz Jan – „ Malowane róże”

  118. Banach Andrzej – „Historia pięknej kobeity”

  119. Banach A. – „Podróże po szufladzie”

  120. Banaszkiewicz- „Historia filmu polskiego”

  121. Bartelski Lesław – „ Mickiewicz na wschodzie.”- opowieść dokumentalna

  122. Baudelarine Charles – „ Kwiaty zła”

  123. Bereza Henryk – „ Taki układ”

  124. Berdecka A., Turnau Ir.- „ O Warszawie okresu Oświecenia”

  125. Bester J. – „Satyry”

  126. Blunt Wilfrid – „Feliks Mendelson”

  127. Błachowski Al. – “Polska Twoja Ojczyzna”

  128. Bjurn Ronden- „Brawu slalom Marit“

  129. Braun Jerzy – „Patos przemijania”

  130. Braun K.- „ Nowy teatr na świecie”

  131. Braun K.- -„Zdobycie nieba”

  132. Białocerkowski - „ Kolor skóry”

  133. Bielecka- Kozłowska Helena- „ Hanka. wspom. o Hance Szapiro- Sawickiej

  134. Bielecki M. – „Gorycz sławy”

  135. Bielecki R. – „Adolf Hitler- Studium zbrodni“

  136. Bielski Konrad – „ Spotkania z Kazimierzem”

  137. Biełorus B.- Wielcy skromni.- rzecz o wybitnych artystach filmu”

  138. Białostocki Jan – „ Pół wieków myśli o sztuce”

  139. Bieńkowski Wiesław – „Krzysztof Eugeniusz Mrongowiusz”

  140. Biernacki Kazimierz – „Wspomnienia o Marii Przybyłko- Potockiej”

  141. Billy Andre – „Bracia Goncourt”

  142. Bilintin D. – “Desant na Merkurego“

  143. Bilińska H. – „Zemsta rodu Kabunari”

  144. Bodnicki Wł. – „Z rodu tytanów”

  145. Bodrogi Tibor – „ Sztuka Afryki”

  146. Bogdanowicz Halina – „ Wawel”

  147. Bogucki Janusz – „ Rozmowy o sztuce”

  148. Bokay Janas – „Cyganeria i motyle”

  149. Bojanowski Gustaw – „Tydzień w Antoninie”

  150. Bouldwin J.- „ Gdyby ulica ...”

  151. Bouldwin J. – „Miłości ich życia”

  152. Borejsza Jerzy W. - - „Sekretarz Adama Mickiewicza”

  153. Borucki M. „Mussolini”

  154. Boy - “ Słówka”

  155. Beylin St.- „ Nowinki filmowe 1896- 1939”-szt. 2

  156. Biliński W. – „Wyjaśnienie”

Biblioteka analiz literackich:



  1. Granice – Zofii Nałkowskiej,

  2. -Adaptacje filmowe „Pana Wołodyjowsiego „

Biblioteka Literacka:

  1. Hajczuk A. – „W cieniu kwitnących kobiet”

  2. Gorzelski R. – „Gorzki człowiek”

  3. Kwiatkowska Kr. – „ Antygony rosna w innym klimacie”

  4. Lechcki J. – „Kształt bólu”

  5. Nyczaj St. –„Głos w dyskusji”

  6. Pasternak B. –„Najprostszy wymiar”

  7. Poganowska A. – „Wiersze inne”

  8. Przeczek W. – „Śmierć pomysłu poetyckiego”

  9. Breza - „Urząd”

  10. Broch H. –„ Niewinni”

  11. Brodnicki Wł. – „Straszni ludzie” tom I, II, III

  12. Bratny R. – „ Opowiadania z lat siedemdziesiątych”

  13. Bratny R. – „Pamiętniki moich książek”

  14. Bratny R. „Kolumbowie rocznik dwudziesty” tom I, II, III

  15. Braun kaz. – „Nowy teatr na świecie”

  16. Braun An. „Zdobycie nieba”

  17. Breza - „ Mury Jerycha’

  18. Breza - „Radiostacja nadzieii”

  19. Breza - „ „Uczta”

  20. Breza „Spiżowa brama” szt.2

  21. Breza - „Zawiść”

  22. Breza - „Uczta Baltazara”

  23. Brdecka- „Joe strzela pierwszy”

  24. Brodnicki Wł. – „Pustelnia pod Trzema Pyskami”

  25. Briusow Walery – „Poezje wybrane”

  26. Brodecki St. „Z profilu i en face”

  27. Brodzki St. – „Postacie i cienie”Brodzki S. – „Poeci i cienie”

  28. Broniewski Tadeusz –„ Historia architektury dla wszystkich” tom 4,5, brak 1-3

  29. Brodziński Kaz. – „Wiersze wybrane”

  30. Broniewski Wł. – „Wiersze i poematy”

  31. Broniewski W. – „Nad Mazowsza równiną otwartą”

  32. Bronte Ch. „Dziwne losy Dzeni Oir”

  33. Bronte Ch. – „Wichrowe wzgórza”

  34. Brown Pamelo –„Mały świat Cromwell Road”

  35. Brzechwa J. „Latający pogrzebacz”

  36. Brożek Mieczysław- „Historia literatury łacińskiej”

  37. Bruno Frank – „ Parszywe szczęście”

  38. Braechwa J. – „ O rycerzu szaławile”

  39. Bastos - „Syn człowieczy”

  40. Brown D. - Kod Leonarda da Vinci

  41. Brown D. - Zwodniczy punkt

  42. Brown D. - Anioły i demony

  43. Buczkowski Miecz. – „Bajki śniegowe”

  44. Budziłło i Dybowski _’’ Z dziejów postępu”

  45. Buckey Peter – „ Fizyka, kobiety i skrzypce”

  46. Bujnicki Tad. – „Władysław Broniewski”

  47. Bujnicki T. – „ Wiersze wybrane”

  48. Bukowski J. – „Patty czy Tania”

  49. Bułchakow – „Mistrz i Małgorzata”

  50. Bułyczow- Gusler K. – „ Napoleon”

  51. Burckhardt Jakub – “ Kultura odrodzenia we Włoszech”

  52. Burda A. – “ Lata walki i nadzieii”

  53. Burkot St. – „Marchot na Parnasie. Szkice literackie”

  54. Burnet - “Tajemniczy ogród”

  55. Burns Robert – „ Z wierszy szkodzkich”

  56. Burnet Fr. M.- “Mała księżniczka”

  57. Burian Karel Vladimir – “Wielka miłość”

  58. Byron - „Giaur”

  59. Byron - “ Don Juan”

  60. Byron – “Listy i pamiętniki”

  61. Blasco- Ibanez Vicente- „Bodega”

  62. Blasko Ibanez Vicenta – „Kwitnące sady pomarańczy”

  63. Burket H. – „Znaleść myszołowa”

  64. Carcapino Jerome – „ Życie codzienne w Rzymie w okr. rozkwitu cesarstwa”

  65. Carco Francis- “ Spotkania ze sobą”

  66. Carroll – „Przygody Alicji w krainie czarów”

  67. Cary Joyce -„ Kostur pielgrzyma”

  68. Cary - „ Sama się dziwię”

  69. Cazin Paul – „Książe bisku warmiński Ignacy Krasicki”

  70. Cegiełło J. – „Al. Transman i jego czasy”-, „Dziecko szczęścia”

  71. Centkiewiczowie Al. I Czes.- „Tumbo z Przylądka Dobrej Nadziei”

  72. Centkiewiczowie A. i C.- „ Wyspa mgieł i wichrów”

  73. Centkiewiczowie - „ Okrutny biegun”

  74. Cepik Jerzy – „ Wspomnienia z przeszłości”

  75. Cepik J. - - „Samotny o zmierzchu”

  76. Ceram C. W. – „Bogowie, groby i uczeni”

  77. Cervantes - „Don Kichot”

  78. Cękalska- Zborowska H. – „Wieś w malarstwie i rysunku naszych artystów”

  79. Chadzinikolau Nikos – „Godzina znaczeń”

  80. Chamic J. i A. – “Jak Semko Polskę budował ”

  81. Charles Wal. – „Listopad 1918 we wspomnieniach i relacjach”

  82. Chesterton G.K. – „Niewierność Ojca Browna”( b. Zniszczona-1927)

  83. Ciechanowicz-Sulima M. – Utwory Wybrane

  84. Clive Cursel - Ognisty lód

  85. Clive Cursel - Zabujcze wibracje

  86. Clive Cursel - Potop

  87. Clive Cursel - Hawajski wir

  88. Clive Cursel - Lodowa pułapka

  89. Clive Cursel - Vixeno 03

  90. Clive Cursel - Afera Śródziemnomorska

  91. Clive Cursel - Wir Pacyfiku

  92. Clive Cursel - Smok

  93. Clive Cursel - Cyklop

  94. Clive Cursel - Podnieść Titanika

  95. Chłędkowski Kaz. – „Rokoko we Włoszech”

  96. Chłędkowski K. – „Historie napoleońskie.”

  97. Chmielewska Anna – „ Tajemnice skarbca, czyli czarodziejskie baśnie”

  98. Chopin Fr. – „Wybór listów”

  99. Chopin F. – „Allegro de concert”

  100. Chopin – “Nokturn , czyli rodzina Fr. Chopina”

  101. Chopinowskie Konkursy- Wielka gra”

  102. Chorążuk Bogdan – “ Konstytucja”

  103. Chotomska W. – „Muzyka Pana Chopina”- szt. 2 + CD

  104. Chotomska W. – „Muzyka PanaSzymanowskiego”- szt. + CD

  105. Chruścielewska - „Królowa Majorki”

  106. Chwistek Leon – „Wielkość rzeczywistości w sztuce”

  107. Ciecierski Jan – „Mistrzowie i koledzy”

  108. Claesson Stig – „ Kto kocha Yogvego Freja?”

  109. Clawell - „ Król szczurów”

  110. Clementi B. – „Podlotki”- b. Zniszczone-1947 r

  111. Colldwell E. – „Ostatnia noc lata”

  112. Colldwell E. – „Ziemia tragiczna”

  113. Colette - „Małżeństwo Klaudyny”- cz. I

  114. Colette - „Klaudyna w szkole”

  115. Conrad Joseph- „Chata wuja Toma”

  116. Conrad J.- „Lord Jim” szt. 2

  117. Conrad J. - „Nostromo. Opowieść z wybrzeża”

  118. Conrad J. - “Szaleństwa Almajera”

  119. Conrad J. - „Tajfun i inne opowiadania”

  120. Conrad J. - „Zwycięstwo”

  121. Contra(wyd.)- Spotkania z kompozytorami- z. 1 F.Chopin- 2szt.

  122. Contra(wyd.)- Spotkania z kompozytorami- z. 2 J. Straus syn- 2 szt.

  123. Contra(wyd.)- Spotkania z kompozytorami- z. 3 R.Schumann- 2 szt.

  124. Contra(wyd.)- Spotkania z kompozytorami- z. 4 P. Czajkowski- 2 szt

  125. Contra(wyd.)- Spotkania z kompozytorami- z. 5 W.A. Mozart – 2 szt.

  126. Contra(wyd.)- Spotkania z kompozytorami- z. 6 S. Moniuszko- 2 szt.

  127. Contra(wyd.)- Spotkania z kompozytorami- z. 7 E. Grieg- 2 szt.

  128. Contra(wyd.)- Spotkania z kompozytorami- z. 8 J.S. Bach – 2 szt.

  129. Contra(wyd.)- Spotkania z kompozytorami- z. 9 – H. Wieniawski – 2 szt.

  130. Contra(wyd.)- Spotkania z kompozytorami- z. 10 – M Ravel-2 szt.

  131. Contra(wyd.)- Spotkania z kompozytorami- z. 11 L.v. Bethoven- 2 szt.

  132. Contra(wyd.)- Spotkania z kompozytorami- z. 12 – F. Liszt- 2 szt.

  133. Crad J. – “Listy”

  134. Cooper James F. – “Czerwony korsarz”

  135. Cooper James F. - “Enimore”

  136. Cooper J. –„Szpiedzy”

  137. Courtade P.- „ Jimmy”

  138. Curie Ewa - “Maria Curie”

  139. Corredor Jose Maria- “Rozmowy z Pabco Casedsem”-muzyka

  140. Cowell M. S. – “Ives”

  141. Craspelle Jean- Paul – “ Utrillo”

  142. Crousy - „Kcesja opatrzności”

  143. Czajka M. Kamel M. – „Z historii Polski”

  144. Czajkowski Bog. – “ Portret z pamięci”

  145. Czajkowski B. – „ Prace o Norymberdze”

  146. Czartkowski A. - Beethoven

  147. Czechow Józef - „We wspomnieniach swoich i współczesnych”

  148. Czechow Józef – „ Poezje”

  149. Czechow J. – „Wiersze wybrane „

  150. Czechow J. – „Opowiadania” tom I, II

  151. Czechowicz J. – „Wiersze”

  152. Czechowicz J. – „Człowieczy kwiat poezji”

  153. Czekaj Haag K. R – Ignacy Jan Paderewski

  154. Czekalska Ewa – „Czarodziejskie skrzypce”- o Wieniawskim.

  155. Czerniewski Cz. – „ Kawaler Maltański”

  156. Czernik St. – „Dzień przed żywymi. Sceny poetyckie”

  157. Czernik St. , Przyboś Julian – „Wzięli diabli pana”

  158. Czerniawski Cz. – „Na rozkaz króla”

  159. Czubak Cz. – „Alles in ordung.“ Listy do lagerkommandanta

  160. Czyżewski Krz. Leon - „ Wśród afrykańskich trampów”

  161. Czyżewski K. L. – „W afrykańskiej dżungli, buszu i pustyni”

  162. Dabit Eugene – „Hotel du Nort“

  163. Dackiewicz Jadwiga – „Synowie Napoleona” cz. I- Ksi ąże Reichstagu

  164. Dackiewicz J. – „Synowie Napoleona” cz. II Alek. Walewski”

  165. Dackiewicz J.- „Synowie Napoleona”

  166. Danielewska Łucja – „Portrety godzin”

  167. Dante - „Nowe życie”

  168. Daudat Alfons – „Okruszek”

  169. Daumier - „W oczach własnych i w oczach przyjaciół”

  170. Dąbrowska Halina, Maria – „Tytan pracy”

  171. Dąbrowska Maria – „ Długi rejs Pani Matki”

  172. Dąbrowska Maria - „Gwiazda zaranna”

  173. Dąbrowska M. - „Ludzie stamtąd”\

  174. Dąbrowska M. - „Nadzieja”

  175. Dąbrowska M. - „Noce i dnie” 2 x ? tom 1,2,3

  176. Dąbrowska M. – „Na wsi wesele”

  177. Dąbrowska M.- „Szklane kamienie”

  178. Dąbrowska M.- „Pocieszenie”

  179. Dąbrowska M.- „ Jesionka”

  180. Dąbrowska M.- „Trzecia jesień”

  181. Dąbrowska M. - „Pielgrzymka do W-wy”

  182. Dąbrowska M. - „Rozdroże”

  183. Dąbrowska M. - „Rozdroże moja odpowiedź”

  184. Dąbrowski St. - “Adolfina Zimajer”

  185. Decker Hainrich – „ Renesans we Włoszech”

  186. Dediger Vlacimir – „Sarajewo 1914“

  187. Degocourt E.I.J. – Halacert Buxu”

  188. Delgano Franklin – “ Roosvelt”

  189. De Rojas Fernando- „Celestyna”

  190. Derwojed Janusz – “ Józef Brandt”

  191. Di Caprio –„ Współczesny Romeo”

  192. Dick Sieglinder – „Ostatnia przeszkoda”

  193. Dickens Karol - „Dawid Cooperfield”

  194. Dickens Karol- „Klub Picwika” tom III brak I i II

  195. Dickens K. - „Opowieść o dwóch miastach”

  196. Dickens K. – „Przygody Oliwiera Twista”

  197. Dickens K. - „Życie, przygody Nicholasa Nickleby”? tom I

  198. Diderot D. – „Zakonnica”

  199. Digs - “Chłopięce lata Beduina”

  200. Disney - „Poca Chontas”

  201. Disney - “101 dalmatyńczyków”

  202. Dłużewska Sabina – „Pamiętnik Waeszawski”

  203. Dobkiewiczowa Kornelia – „Szkarłatny rycerz”

  204. Dobkiewiczowa K. – „Zuzanka”

  205. Dobraczyński Jan - „ A znak nie będzie mu dany”

  206. Dobraczyński Jan – „Bramy Lipska”

  207. Dobraczyński Jan - „Doścignięty”

  208. Dobraczyński Jan - „Kościół w Chochołowie”

  209. Dobraczyński Jan - „ Manna i chleb”

  210. Dobraczyński Jan - „Listy Nikodema”

  211. Dobraczyński Jan - „ Pustynia”

  212. Dobraczyński Jan - „Samson i Dalila”

  213. Dobraczyński Jan - „ Spalone mosty”

  214. Dobraczyński Jan - „ Świat popiołów”

  215. Dobraczyński Jan - „ Tylko w jednym życiu”

  216. Dobraczyński Jan -„ W rozwalonym „ szt. 3

  217. Dobraczyński Jan -„ Znak nie będzie mu dany”

  218. Dobrowolski St. R. – „Na rozstajach dróg”

  219. Dobrowolski R. S. - „Pisma wybrane” tom od 1,3,4,5 brak tomu 2

  220. Doctorow L. - - „Ragtime?

  221. Doderer v Heimito - „ Trąby Jerychońskie”

  222. Doile - „Zniknięcie młodego lorda”

  223. Dolbier Maurice – „Niezwykłe wędrówki Benjy Boone’a”

  224. Domańska A. – „Historia żółtej ciżemki”

  225. Domański Jerzy – „Zagatka epoki”

  226. Domeyko Ig. – „Moje podróżę. Pamiętniki wygnańca”

  227. Dołęga – Mostowicz- „Znachor”

  228. Dołęga – Mostowicz- „Kariera Nikodema Dyzmy” \

  229. Domejko Ignacy- „Moje podróże” tom I, II

  230. Dmochowska Jadwiga – „Jeszcze o dawnej Warszawie”

  231. Doroszewski Witold – „ Poradnik językowy” –t. II-gi

  232. Dostojewska Anna- „ Mój biedny Fiedia” –Dziennik.

  233. Dostojewski Fiodor – „ Biedni ludzie”

  234. Dostojewski F. - „Biesy”\

  235. Dostojewski F. - „Bracia Karamazow” cz. III i IV brak I i II

  236. Dostojewski F. - „ Młodzik” cz. I i II, III

  237. Dostojewski F. - „ Sobowtór”

  238. Dostojewski F. - „ Wyspa ocalenia”

  239. Drozdowski Bohdan – „Druga połowa wieku”

  240. Drozdowski B. – „Skarga na syna”

  241. Drozdowski B. – „Piołun”

  242. Drucka Nadzieja – „Trzy czwarte” – wspomnienia.

  243. Drucka N. – „ Stanisław Moniuszko „

  244. Dudnicki Bogdan – „ U wybrzeży Afryki”

  245. Dulęba Wł.- „Dywan perski”- wiersze

  246. Dumas Aleksander- „Anioł Ziton” tom I, II

  247. Dumas A. – „D’ Artagnan“

  248. Dumas A. – „Dama Kameliowa“

  249. Dumas A. – „Kawaler de Monsorou” tom I, II

  250. Dumas A. – “Królowa Margot” tom I, II, III

  251. Dumas Aleksander - „Pamietniki”

  252. Dumas A. – „Trzej Muszkieterowie” tom II ( I- brak)

  253. Dumas A. – „Wilczyce” tom I, II

  254. Duninowa helena – „ Niespodzianki warszawskie”

  255. Durander George- „Saga rodu Masquer“ tom 1-5

  256. Dużyk Józef – „ Władysław Orkan”

  257. Dworecki - „ Podręczny słownik rosyjsko- polski”

  258. Dziedzińska Grazyna – „Korzenie zdrady”

  259. Dybowski Roman – „ 100 lat literatury angielskiej”\

  260. Dygat - „Jezioro Bodeńskie”

  261. Dymel Kazimierz – „ Skąd ten blask profesorze?

  262. Eckermann Johann Peter- „ Rozmowy o Goethem”

  263. Edigey J. – „Nagła smierć kibica”

  264. Eleuter - „ Listy do Felicji”

  265. Edukacja regionalna- dziedzictwo kulturowe Mazowsza

  266. Eliot Thomas Stearne- “Poezje wybrane”

  267. Ejsmont Julian – “ Bajki”

  268. Ekiert Janusz – Fryderyk Chopin

  269. Emineses - “ Poezje wybrane”

  270. Encyklopedia A-Z- mała

  271. Encyklopedia PWM- duża

  272. Encyklopedia Muzyki PWM

  273. Encyklopedia Dzikich Zwierząt- nr 1206

  274. Encyklopedia Dzikich Zwierząt

  275. Engelgard Jan (red)- Powrót Polski na mape traktat wersalski 1919r.

  276. Engelmann Berut – „ My poddani. Antypodręcznik historii Niemiec”

  277. Erhard Ludwig – „ Bramhs“

  278. Erhardt L.- „Papierowe nosy”

  279. Esteicherówna Maria – „Życie twórcze i obyczajowe Krakowa w l. 1848-1863

  280. Exley Richard – „ Prosto z serca dla Mamy”-poezja

  281. Eysenck Hans J. –“Wyjaśnienie niewyjaśnionego”

  282. Fałat Julian – „Pamiętniki”

  283. Farkas Viktor – „Niewytłumaczalne zjawiska”

  284. Faugrat T. – „Płochodnie”

  285. Faukler William – „Listy”

  286. Feber Wincenty- „Dania”

  287. Fekete Istwan – “Cisza”

  288. Felczak Wacław _” Historia Węgier” x 2 szt.

  289. Felietony Muzyczne

  290. Feldhorn Juliusz –„Dzieła i twórcy”

  291. Fenikowski Fr. – „Czerwona ręka”

  292. Ferenc T. „Zalążnia”

  293. Feuchtwanger Lion – „Goya“

  294. Few Roger – „ Królestwo dzikiej przyrody”

  295. Fidler Arkady - „Dziękuję ci kapitanie”

  296. Fidler A. – „Kanada pachnąca żywicą”

  297. Fidler A. – „Mały Bizon”

  298. Fiedler A. .- „Nowa przygoda – Gwinea”

  299. Fiedler A. – “Ryby śpiewają Ukajali”-szt.2

  300. Fiałkowski K. – „Homo Divisus”

  301. Fijałkowski - „Schubert”

  302. Filler Witold - "Jan Królikowski”

  303. Filler W. - „Rondez-vous z warszawską operetką”

  304. Fioric - „Pod czerwonym słońcem Italii”

  305. Fitzgerald F. S. – „Ostatni z wielkich”

  306. Fitzgerald F. S. – „Wielki Gatsby”

  307. Flauber Gustaw – „Pani Bowary”

  308. Fleszerowa – Muskat Stanisława- „Czerwony warkocz”

  309. Fleszerowa – Muskat St.– „Przerwana podróż”

  310. Fleszerowa – Muskat St.– „Wizyta”- x 2 szt.

  311. Fleszerowa – Muskat St. – „Zatoka śpiących traw”

  312. Fleszerowa – Muskat St.– „Złoto nie złoto”

  313. Fleszerowa – Muskat St.– „ Pozwólcie nam krzyczeć”

  314. Fontane T. – „Effi Brist“

  315. Fonteyn Margot – „ Autobiografia”

  316. Fornalska Marianna – „Pamietniki”

  317. J. Foss _ „ Marzenia na mapie świata”

  318. France Anatol – „Historia współczesna”

  319. Francuski w 30 dni + kaseta + słownik.

  320. Frank Bruno – „ Cervantes”

  321. Franko Iwan – “Zachar Berkut”

  322. Franta Wiktor – “Odłamki wspomnień”

  323. Frasik Józef Andrzej – „Mój wiatr moja noc”

  324. Fredro Aleksander – „Śluby panieńskie”- x2 szt.

  325. Fredro Al. – „Zemsta“- x 2 szt.

  326. Fredro A. – „Paweł i Gaweł” – dla dzieci

  327. Friedenthol Richard- „Goeyhe jego życie i czasy”

  328. Fukier Henryk M. – „Wspomnienia staromiejskie”

  329. Furmaga L. – „Rzeka bez brzegu”

  330. Gajewski Jan – „ Canaris”

  331. Gal Gyorgy Sandor – “W blasku sławy”- pow o Liszcie

  332. Galden- Weiser Al. – „ Tołstoj wśród bliskich“

  333. Galsworty John – „Koniec rozdziału”

  334. Galsworty J. – „Saga rodu Forsaytów” tom I, II, III

  335. Gałczyński K. I. – „ Siodme niebo”

  336. Gammond – Kompozytorzy świata

  337. Garcia Lorca Federico- „Poezje”

  338. Gaworski Henryk – „ Gorące barwy”

  339. Gawroński Jan - „Do źródła muz” x 2 szt.

  340. Gąsiorowski J. - „Ratusz w Toruniu”

  341. Gąsiorowski Wacław - „Bem „

  342. Gąsiorowski W. – „Emilia Plater” tom I, II, III

  343. Gąsiorowski W. - „Księżna łowicka „

  344. Gąsiorowski W. – „Nowoczesna komedia”

  345. Gąsiorowski W. - “ Pani Walewska” tom I, II

  346. Gąsiorowski W. – „Szwoleżerowie gwardii”

  347. de’Gcourt E. I J. – “ Ha Lacerteux

  348. Genet Jean – „Teatr”

  349. de’ Genlis Stephani- Felicite – “Pamiętniki”

  350. Gerhard Jan – „Charles de Guile”

  351. Gerhard J. - “Czas generała”

  352. Gheorghiu M.– „Przybył człowiek ze wschodu”

  353. Giages Jan Maria – “ Lamus”

  354. Gibbon - „Zmierzch cesarstwa Rzymskiego”

  355. Gibbins D. - Atlantyda

  356. Giegier Tad. – „Wąwóz belzebuba“

  357. Gielgud John - „Aktor i jego czasy”

  358. Garas Klara – „ Mistrzowie malarstwa europejskiego”

  359. Gilbert Chardes – Picard – “Hannibal”

  360. Gjellerup K.- „ Młyn na wzgórzu”

  361. Gillmor F.- „ Król tańczył na targowisku”

  362. Girolamo Vida Marco – “Szachy’

  363. Giżycki Jerzy – „ Z szachami przez wieki i kraje”

  364. Gjellerup Karl – „Młyn na wzgórzu”

  365. Gliński - „Cecora”

  366. Goethe Jan Wolfgang - Herman i Dorota”

  367. Goethe J. W. - “Ifigenia w Taurydze”

  368. Gogh van Win.- “Listy do brata”

  369. Goja – Wiczyńska Pola - „Rajska jabłoń”

  370. Golachowski - „ Szymanowski K.”

  371. Golański K. – „Niewinny boi się bardziej”

  372. Gołębiowski Eug. – „Zygmunt August. Żywot ostatniego z Jagiellonów.

  373. Gołędzinowski J. – „Jawnw historie tajemnych”

  374. Gombrowicz Witold – Dzieła ( tom 7,8,9,- czy są?)

  375. Gomulicki W.– „Miecz i Łokieć”

  376. Gomulicki J. - „Pod paresolem”

  377. Gomulicki - „ Pod znakiem syreny”- poezje war-kie

  378. Gomulicki W.- „ Warszawa”

  379. Gomulicki W. – „Stara Warszawa”

  380. Goncourt Edmund de Concourt Juliusz – „ Dzienniki”

  381. Goutier teofil – “Podróż do Hiszpanii”

  382. Górski A. – „Kierk wędrujący.”

  383. Grabowski A. M. – „Kulfon co z ciebie wyrośnie” + CD

  384. Grabski L.- „Jan Bułhak”

  385. Grabski L. – „Kształt i tworzywo. Eseje”

  386. Grabski Władysław – „„ Moguncka noc”

  387. Grabska Elżbieta – „Moderniści w sztuce”

  388. Graham Eleonor – „Opowieść o Dickensie”

  389. Grahame K.- „O czym szumią wierzby”

  390. Grandys Henryk – „Fraszki i satyry”

  391. Grawes - „ Ja Klaudiusz”

  392. Grawes - „Klaudiusz i Messalina”

  393. Gray Marin – „Siły życia”

  394. Greene G. - „W Bryghton”

  395. de’la Grengo M.U. d’Arquien– „Listy do Jana Sobieskiego”

  396. Greem Bracia – „Księga Bajek”

  397. Grodzieńska St. – „Felietony i humoreski”

  398. Grodzieńska St. , J. Jurandot – „Ballada o tamtych dniach”

  399. Grodzki Stanisław – „Franciszek Józef -I „

  400. Gronowicz A. – „Prosto w oczy”- wiersze wybrane

  401. Gucewicz K.- „Kto jest kim i jak go kochają”

  402. Gumowski - „Czy wiesz co jesz?”

  403. Grabski J. – „Puc, Bursztyn i gości”- bajka

  404. Greley - „ Grzech kardynalne”

  405. Grosman - „Śmierć poety”

  406. Gruda Eugeniusz– “ Dziennik niekapitański”

  407. Grunberg karol – „SS- czarna gwardia Hitlera”

  408. Grzeniewski L. - „ Leona Chwistaka -”Pałace Boga”

  409. Grzesiuk St. – „Boso, ale w ostrogach” x 2 szt.

  410. Grzesiuk S. – „Na marginesie życia”

  411. Grzesiuk S. – „Pięć lat karcetu” x 2 szt.

  412. Grzybowski Kazimierz – „Ogrody romantyków”

  413. Grzybowski St. – „Elżbieta Wielka”

  414. Grygolunas Jerzy – „ Festiwale opolskie”

  415. Gucewicz Kr. – „Kto jest z kim, czyli jak się kochają”

  416. Guillaurne Apollinare – „ List do Madeteine”

  417. Guimares - “Niewolnica Gizaura”

  418. Hadelaine Maria – „Dzieje literatury angielskiej”

  419. Haine Henryk – „ Dzieje wybrane”

  420. Haine H. – „Dzieła wybrane „ tom I

  421. Hanus – „Nastolatka szyje sama”

  422. Hanuszewska Mieczysława – „1000 kompozytorów”

  423. Harasymowicz Jerzy – „Wybór wierszy” x 2 ?

  424. Harasymowicz J. – „Żaglowiec i inne wiersze”

  425. Harcikowa Iva – „Intrygantki”

  426. Harpur James, J. Jenifer – „Legendarne miejsca“

  427. Hartwig Julian – „Apollinare”

  428. Hartwig J. – „Wielki pościg”

  429. Hasek Jaroslav– “ Przygody dobrego wojaka...”

  430. Hasen Waldemar – „Pawi tron“

  431. Haydn-

  432. Hass W. – “Słowiki w aksamitach”

  433. Ha”rtling Peter – „Ho”lderlin”

  434. Hebela J. – Słowniczek muzyki”

  435. Hemar Marian – „Liryki, satyry, fraszki”

  436. Hemingway Ernest – “Komu bije dzwon”

  437. Hemingway E. – „Mieć i nie mieć”

  438. Hempel Jan – “ Listy do siostry” x 2 szt.

  439. Hen J.- „Crimen“

  440. Hendel –

  441. Heineman - “Nie i amen „

  442. Herbert Zb. – „Pan Cogito“

  443. Hermanowicz Henryk – „Dolina Prądnika”

  444. Herodot - „Dzieje”- tom I, II ????

  445. Hessen Dymitr – „Wielki słownik Polsko- Rosyjski”

  446. Heszi Imre – Wagner- powieść „Niekończąca się melodia”

  447. Huysmans- „Na wspak”

  448. Heyduk Bron. – „ Legendy i opowieści o Krakowie”

  449. Higgins M. - „Clark”

  450. Hill Christopher – “Oliver Cromwell i Rewolucja Angielska”

  451. Historia dla każdego- tom I do Rewol. Fr.

  452. Historia dla kl. V

  453. Historia Polski

  454. Hitti Philip K. – “Dzieje Arabów”

  455. Hoesik F. – „Fr. Chopin “ tom I- IV ???????

  456. Hoffman Kazimierz – “Drzewo obiecane”

  457. Holden Helga – „ kotek, Kocur, koteczek”- album

  458. Holoubek Gustaw - „Notatki o aktorze myślącym”

  459. Holze Jerzy – „Od Wilhelma do Hitlera”

  460. Homer - „Iliada „ + 1 szt.

  461. Homer - „Odyseja” + 1 szt.

  462. Hoss Rudolf – „Pasje ciszka Liszta”- szt. 2

  463. Hotoma - „ Pantom”

  464. Hryniewicz M. – „Bitwa pod Wiedniem”

  465. Hubert Józef – „Odwrócone losy”

  466. Hubner Zyg. – „Bogusławski człowiek teatru”

  467. Huch Ricarda- „Wspomnienia Ludolfa Ursleu Juniora”

  468. Hughes Richard- “Orkan na Jamajce”

  469. Hunderin Fr. – “Poezje wybrane“

  470. Hurat Ine’s – „Colbert“

  471. Huś Wł. – “W służbie Boga Wojny”

  472. Hyliński S. – „Przewodnik koncertowy „ szt. 2

  473. Huysmans J. K. – “Na wspak”

  474. Ibenez V. B. – „Kwitnące kwiaty pomarańczy”

  475. Ibsen - „Dzika kaczka”

  476. Ilczak - „Po drugiej stronie Albu”

  477. Ilustrowana Historia świata

  478. Informator Muzyki XX- wieku

  479. Iłłakowiczówna Kazimiera- „Wiersze”-1912-1959

  480. Iłłakowiczówna K. _ „ Wiersze”

  481. Iłłakowiczówna K. – „Wybór wierszy”

  482. Iłłakowiczówna K. – „Wybór wierszy”

  483. Iredyński Ireneusz - - „Skąd ta wrażliwości”

  484. Iwaszkiewicz Jarosław- „Album Tatrzański”

  485. Iwaszkiewicz Jarosław - „Czerwone tarcze”

  486. Iwaszkiewicz Jarosław - „Dramaty”

  487. Iwaszkiewicz Jarosław - „ Dzieła, Wiersze” tom 1-3

  488. Iwaszkiewicz Jarosław - „ Dzieła-powieści”- tom 4-7

  489. Iwaszkiewicz Jarosław - „Gniazdo łabędzi”

  490. Iwaszkiewicz Jarosław - „Kochankowie z Marony”

  491. Iwaszkiewicz Jarosław - ”Książka moich wspomnień”

  492. Iwaszkiewicz Jarosław - „ Lato w Nhant”

  493. Iwaszkiewicz Jarosław - „ Listy z podróży...”

  494. Iwaszkiewicz Jarosław - „Młyn nad Lutynią”

  495. Iwaszkiewicz Jarosław - „Opowiadanie z psem”

  496. Iwaszkiewicz Jarosław - „ Opowiadania wybrane”

  497. Iwaszkiewicz Jarosław - „Pod kryptonimem „Skra”

  498. Iwaszkiewicz Jarosław -„ Podróże do Polski”

  499. Iwaszkiewicz Jarosław - „ Sny, ogrody Sevenite”

  500. Iwaszkiewicz Jarosław - „Sława i chwała” tom II i IV- brak I i III + 3 tomy

  501. Iwaszkiewicz Jarosław - „Szkice o literaturze skandynawskiej”

  502. Iwaszkiewicz Jarosław - Śpiewnik włoski. Wiersze”

  503. Iwaszkiewicz Jarosław -„ Utwory ostatnie”

  504. Iwaszkiewicz Jarosław - „Wiersze”

  505. Iwaszkiewicz Jarosław - „ Wybór opowiadań”

  506. Ivanov Miroslav – „Pitaval czeski”

  507. Jabłecki T. W. – “Paderewski I jego epoka”

  508. Jabłonski Roman – “ Powrót do człowieczeństwa”

  509. Jachowski Al. – „Sztuka ludu polskiego”

  510. Jackiewicz Al. -„ Gwiazdozbiór”

  511. Jakimowicz And. – „ Sztuka Indii”

  512. Jakimowicz Marta, A. Jakimowicz- „Mitologia indyjska”

  513. Jackowski Al. – „Folk art. Of Pd’

  514. Jaczynowska Maria – “Historia starożytnego Rzymu”

  515. Jakóbczyk Witold – „Bismark”

  516. Jakubczyk Fr. – “Pamiętniki Puławskie”

  517. Jakubowski Jan Zygmunt – „ Stafan Żeromski” szt.2

  518. Janacek Josef – „ Śmierć Wallensteina“

  519. Jan Paweł II - “Tryptyk Rzymski”

  520. Janicki St. – „Film polski od QA do Z”

  521. Janicki J. , Mularczyk A. – „ Dom” tom I, II, III

  522. Jczarski C. – „Gdzie mieszka bajeczka”

  523. Janczowska Maria – „ Historia starożytnego Rzymu”

  524. Jankowski Edmund – „ Eliza Orzeszkowa”

  525. Jankowski - „ Doktor Panteusz w przemianach”

  526. Jankowski - „Królewski kufer”

  527. Jankowski Mieczysław – „Szczecin 45’ i dziś”

  528. Jarociński Stanisław – „Mozart”

  529. Jarunkowa Kl. – „Jedynaczka”

  530. Jastrun Mieczysław – „Eseje”

  531. Jastrun M. – „ Miedzy słowem a milczeniem”

  532. Jastrun M. – „Mickiewicz” x 2 szt.

  533. Jastrun M. – „Poezje”

  534. Jastrun M. – „Poezje wybrane”

  535. Jaszuński Grzegorz – „Prezydenci i zamachowcy”

  536. Jaworski A. K. – „Przykłady poezji ukraińskiej, białoruskiej i nar. Kaukaskich”

  537. Jaworski Andrzej Kazimierz – „Stopy czasu”

  538. Jaworski A. K. – „ Przykłady prozy czeskiej i dramatu”

  539. Jermiłow Włodzimierz – „ Antonii Czechow”

  540. Jesienin - „Poezje”

  541. Jordan Zygmunt -„Wędrówki dalekie”

  542. Jędraszko Czesław – „Łacina na co dzień”

  543. Kaczmarczyk Janusz – „ Bohdan Chmielnicki”

  544. Kaczkowski Adam – „ Falaise”

  545. Kaczyński Bogusław – „Dzikie orhidee” x 2 szt

  546. Kaczyński Bogusław- „Ucieczka do Karyntii”

  547. Kaczyński Bogusław – „Fryderyk Chopin Geniusz Muzyczny”- album

  548. Kaczyńska Danuta – „Rozstanie po raz drugi”

  549. KaczyńskiTadeusz – „Dzieje sceniczne „Halki”

  550. Kaden – Bandrowski J. – „Miasto mojej matki”

  551. Kafka Franz – „Listy do Felicji”

  552. Kafka Franz – „Listy do Heleny”

  553. Kafka Franz – „Proces”

  554. Kafka F. – „Wyrok”

  555. Kafka F. – „Zamek”

  556. Kahn Fritz – „ Wrzechświat ty i ja „

  557. Kalergis Maria –

  558. Kałużyński Zygmunt – „ Demon milionowy”

  559. Kamińska Anna – „ Poezje wybrane”

  560. Kamiński - „Gorące lato Kononowicza”

  561. Kamiński- Durocher – „ Rozmowa z czasem”

  562. Kantor Mac Kinlay – „ Andersonville”

  563. Karaś Romuald – “ Puławy: rozdział drugi”

  564. Karczewska W. – „Dzień powszedni teatru”

  565. Karczewska W. – „Mój wybór wierszy”

  566. Karczewski J. Popławski Wł. – „Oskarżam” ( b. Stare)

  567. Karłowicz Mieczysław – „Karłowicz Mieczysław w listach i wspomnieniach”

  568. Karłowiczówna M. – „Szlakiem H. Sienkiewicza”

  569. Karpiński Zygmunt – „ O Wielkopolsce, złocie i dalekich”

  570. Karpowicz Tymoteusz – „ Wiersze wybrane”

  571. Kasprowicz Bolesław – „ Byłem Junirem”

  572. Kasprowicz – Jarocka Anna – „ Poeta i miłość”

  573. Kasprowicz Kazimierz – „Hymny. Ksiega ubogich, Mój świat”

  574. Kasprowicz K. – „ O bohaterskim koniu”

  575. Kasprowicz K. – „Dzieła wybrane”

  576. Kasprowicz Jan – „Poezje”

  577. Kasprowicz Jan _ Publicysta”

  578. Kasprowicz Jan – „Utwory dramatyczne”

  579. Kasprzakowa Janina – „ Maria Koszutka”

  580. Kazantzakiz Nicol – „Grek Zorba”

  581. Kaźmierczyk Barbara – „Wskrzeszenie umarłych królów”

  582. Kądziela Jerzy – „Młodość Stefana Żeromskiego”

  583. Kępiński Zdzisław – „ Fedkowicz”

  584. Kepiński Z. – „Wit Stwosz”

  585. Kiepura Jan-

  586. Kern L. J. – „ Zbudź się Ferdynandzie”

  587. Kirchmayer Jerzy – „Powstanie Warszawskie”

  588. Kirof R. – „O chmurce, która została”

  589. Kirst Hana Hekkmut – „Skandal w miasteczku”

  590. Kisielewski Stefan – „Gwiazdozbiór muzyczny”

  591. Kisielewski S. – „Z muzyką przez lata”

  592. Kleist Henryk – „ Dramaty i nowele”

  593. Klima Jan – „ Simón Boliva”

  594. Klimow J. “Dwaj kapitanowie”

  595. Klimuszko - „Wróćmy do źiól leczniczych”

  596. Klubówna Anna – “Cztery Panie Jagiełłowe”

  597. Kłak Tadeusz – „ W krajobrazie Nałęczowa”

  598. Kłossowicz Jan – “Mgliste sezony”

  599. Kobieisk Dobiesław – “Warszawa na fotografi XIX wieku”

  600. Koc Barbara – „Conrad”

  601. Kochanowska Eugenia – „ Żony sławnych mężów”

  602. Kochanowski Jan – „ Treny”

  603. Kochanowski Piotr – „Cofred albo Jeruzalem wyzwolenia”

  604. Kohler HK – „Mendelson- Bertholdy“

  605. Kocówna Barbara – „Reymont. Opowieść biograficzna”

  606. Kohler Karol – Heinz – „Mdelson Bertoldy“

  607. Kojło Stefan – „ Mongolia wciąż nieznana”

  608. Kolberg Oskar – „ Dzieła warszawskie”

  609. Kolberg O. – „Dzieła. Wszysrkie „ tom III ( brak I, II)

  610. Kolińska Krystyna – „ Listy do niekochanych.”

  611. Kolińska K. – „Stachu”

  612. Kołaczkowski Stanisław- „Portrety i zarysy literackie”

  613. Kołodyński Andrzej – „ Tropami filmowej prawdy”

  614. Konopnicka Maria – „ „Poezje”

  615. Konopnicka M. – „ O krasnoludkach i sierotce Marysi” x 2 szt.

  616. Konopnicka M. - „Za tą głębią”

  617. Konopnicka M. - „Wiersze wybrane”

  618. Konwicki Tadeusz – „Dziura w niebie”

  619. Kopcewicz A, Sienicka M.- „Historia literatury Stanów Zj.w zarysie”- 17-19w.

  620. Koprowski J. – „Własne i cudze”

  621. Kornhauser J. – „Tyle rzeczy niezwykłych”- poezja

  622. Kosidowski Zenon – „Królestwo złotych łez”

  623. Kossak Ewa – „ Dagny Przybyszewska”

  624. Kostrowicki Jerzy – „ Polska”

  625. Koszewska K. – Sytuacje kryzysowe w szkole

  626. Kosztolany Dezso – „Kornel Esti”

  627. Kor- Walczak Eugeniusz – „ Czas wojennej mgły”

  628. Korczak J. – „Pierożek drewniany”

  629. Korniłowiczówna Maria – „ Onegdaj” opow. O H. Sienkiewiczu

  630. Korzeniowski Józef – „Karpaccy górale”- dramat w 3 aktach

  631. Korybut –Daszkiewicz Andrzej – „Czarujący książę ludzkości”

  632. Kosidowski – „Rumaki Lizypa”

  633. Kosiński - „Życie po śmierci”

  634. Kot Wiesław – „Rozmowy”- poezja

  635. Kowalewski St. – „Maja”

  636. Kowalski St. – „Nie ma ceny na miód z akacji”

  637. Kownacka Maria – „ Cztery mile za piec” – bajka

  638. Kozikowski Edward – „Portret Zagadłowicza bez ramy”

  639. Kozak Z. I Wł. Froch- Antologia polskiej poezji patriotycznej i refleksyjnej

  640. Kozera M.;Gromuła G. – Rytmiczna Przygoda/ piosenki, zabawy rytmiczne/

  641. Kozera M.;Gromuła G. – Rytmiczna Przygoda/ tańce regionu lubel. i śląs./

  642. Koźmiński Karol – „Jan Henryk Dąbrowski”

  643. Koźmiński K. – „ Obrońca Woli”

  644. Krachowa Nina – „Partyzant moralności”

  645. Krasiński Edward – „Stefan Jaracz”

  646. Krasiński Ignacy – „Irydion”

  647. Krasiński I. „Listy do Adama Sołtana”

  648. Krasiński I. – „Myszoidas”

  649. Krasiński I.- „Nie-boska komedia”

  650. Krasiński I - „Nieboska komedia. Irydion”

  651. Krasiński I - „Kamienica”

  652. Krasiński I - „ W długim domu”

  653. Krassa Peter – „Biblioteka Liści palmowych”

  654. Krasuski Jerzy- „Historia Rzeszy Niemieckiej- 1871-1945”

  655. Kraśko Jan – „ Solitudo”

  656. Kraszewski J.I. – „Adama Polanowskiego....

  657. Kraszewski J.I. - „ Bruchl” szt. 2

  658. Kraszewski J.I. – „Chrabina Cosell”

  659. Kraszewski J.I. - „Klasztor”

  660. Kraszewski J.I. - „ Kraków za Łoktka”

  661. Kraszewski J.I. - „ Król chłopów”

  662. Kraszewski J.I. - „ Kunigas”

  663. Kraszewski J.I. - „ Latarnia czarnoksięska”

  664. Kraszewski J.I. - „Listy do rodziny”

  665. Kraszewski J.I. - „Lublana”

  666. Kraszewski J.I. - „Pałac i folwark”

  667. Kraszewski J.I. - „Papiery po Glince”

  668. Kraszewski J.I. - „ Pamiętnik panicza”

  669. Kraszewski J.I. - „Pomywaczka. Ewunia”

  670. Kraszewski J.I. - „Powrót do gniazda”

  671. Kraszewski J.I. - „Półdiable weneckie”

  672. Kraszewski J.I. - „Ramułtowie”

  673. Kraszewski J.I. - „Rzym za Nerona” x 2 szt.

  674. Kraszewski J.I. - „ Saskie ostatki”

  675. Kraszewski J.I. - „Serce i ręka”

  676. Kraszewski J.I. - „Stara baśń”

  677. Kraszewski J.I. - „Strzemieńczyk”

  678. Kraszewski J.I. - „U babuni”

  679. Kraszewski J.I. - „Ulana”

  680. Kraszewski J.I. - „Zygzaki”

  681. Kraszewski J.I. -„Dwa światy”

  682. Krawczyński Świętosław – „Raptularz Świętokrzyski”

  683. Krawczuk Aleksander – „Filip i Aleksander”

  684. Krawczuk Aleksander - „ Julian Apostata”

  685. Krawczuk Aleksander - „Maraton”

  686. Krawczuk Aleksander - „Mity, medrcy , polityka”

  687. Krawczuk Aleksander - „ Neron” x 2 szt.

  688. Krawczuk Aleksander - „ Pan i jego filozof”

  689. Krawczuk Aleksander - „ Poczet cesarzy rzymskich” x 2 szt.

  690. Krawczuk Aleksander - „Ród Argeadów”

  691. Krawczuk Aleksander - „Ślad do starozytności”

  692. Krawczuk Aleksander - „Wojna trojańska”

  693. Kreiner- Bogdańska A. _ 21 spotkań z muzyką

  694. Kręgielska – Foksowicz- „Ziemia”

  695. Król Aleksander – „ Zamek Królewski w Warszawie”od końca XIIIw-1944

  696. Kseniam Mieczysław – „Parki i ogrody dworskie woj. lubelskiego”

  697. Księga nonsensu

  698. Księga pamiątkowa ku czci Leopolda Staffa”

  699. Księga humoru polskiego – „Od Kasprowicza do Tuwima”

  700. Księga w 170 rocznicę wydania Ballad i romansów A. Mickiewicza”

  701. Kubacki Wacław– „ W wyobraźni”

  702. Kubacki Wacław - „Tragedia Achillesa”

  703. Kubacki Wacław - „Temat z wariacjami”

  704. Kubiak Tadeusz – „Wybór wierszy”

  705. Kubiak T. – „Pisanie pamiętnika”- poezje

  706. Kucner Mieczysław – „ Imię własne”

  707. Kucówna Zofia – „Zatrzymać czas”

  708. Kruczkowski Leon – „ Dramaty”

  709. Kruczkowski L. – „Kordian i Cham” x 2 szt

  710. Kruczkowski L. - „Niemcy”

  711. Kruczkowski L. - „Pawie pióra”

  712. Kruczkowski L. - „Sidła”

  713. Kruczkowski L. - „Wśród swoich i obcych”

  714. Kruczkowski L. - „Z melonami na emigracji”

  715. Kruk – Rudzka Danuta – „Pola – Goja Wiczyńska”

  716. Kruk Tadeusz, Sroga Alojzy – „ Mazowsze” tańczy i śpiewa.

  717. Kru’ger – „Klimek i Klementynka”

  718. Krzemien Teresa – „ Znajomi nieznajomi”

  719. Krzysztoń Jerzy – „ Teatr wyobraźni”

  720. Krzywicka Irena.– „Wielcy i niewielcy”

  721. Krzyżanowski Julian – „ H. Sienkiewicz żywot i –2 szt.

  722. Krzyżanowski J. – „ Madrej głowie dość dwie słowie”

  723. Krzyżanowski Jerzy R. - „ Ernest Hemingwey”

  724. Krzyżanowski J.R. – „Sienkiewicz”

  725. Kucówna Zofia – „Zatrzymać czas”

  726. Kuczyński – „ Zawisza Czarny”

  727. Kudliński - „Opowiadania złośliwe i przewrotne”

  728. Kulczycka – Salomi Janina – „ H. Sienkiewicz”

  729. Kulmowa Joanna – „ Boże umieranie”

  730. Kumanieki Kazimierz – „ Cyceron i jego współczesni”

  731. Kuncewiczowa Maria- „Cudzoziemka”

  732. Kuncewiczowa Maria - „Dni powszednie państwa Kowalskich” x 2 szt.

  733. Kuncewiczowa Maria _ „Don Kichote i nianki’

  734. Kuncewiczowa Maria - „Dyliżans War-ski”

  735. Kuncewiczowa Maria - „Fantasia alla polacca”

  736. Kuncewiczowa Maria - „ Kluae”

  737. Kuncewiczowa Maria - „Leśnik”

  738. Kuncewiczowa Maria - „ Natura”

  739. Kuncewiczowa Maria - „O miłości prawie wszystko”

  740. Kuncewiczowa Maria - „Sienkiewicz H.”

  741. Kuncewiczowa Maria - „Tristan”

  742. Kuncewiczowa Maria - „Tristan 1946”

  743. Kuncewicz Piotr – „ Cień ręki”

  744. Kuprin Piotr - „Bransoletka z granatów”

  745. Kuriata Czesław – „ Bogusław X. Poemat historyczny”

  746. Kuriata Cz. – „Jeśli miłość nazwać”

  747. Kurzowa Zofia – „ Polszczyzna Lwowa i kresów poł.- wschodnich”do 1939

  748. Kwiatkowski K. – „Pokój to ryż a wojna – głód”

  749. Kwiecień Celestyn – „ Od papirusu do bibliobusu”

  750. Kwiek Wiesława – „lepiej zapobiegac jak leczyć’ – scenar. imprez szkolnych.

  751. Kuźmierewicz A. – „ Nie jestem takibrzydki”

  752. Kydryński Lucjan – „Gwiazda dwóch kontynentów”

  753. Kydryński L. – „Strauss”

  754. Kydryński L. – „Wiolinem i basem”

  755. Kydryński L. – „Znajomi z estrady”

  756. Kydryński L. – „Znajomi z płyt”

  757. Kyle E. – „Schuman – „Duet“

  758. Lamairesse’a P.E. – “Kamasutra”

  759. Lang David Marshal- „Dawna Gruzja“

  760. Laris I. – „Opowiem ci bajkę”

  761. Lasocka Barbara – „Teatr Lwowski w latach 100-1842”

  762. Lauzun - „Pamietniki”

  763. Lec Stanisław Jerzy – „Poema gotowe do skoku”

  764. Lech Marian – „Za króla Sasa”

  765. Lechoń Jan – „listy do Anny Jackowskiej”

  766. Legowicz Jan – „Filozofia starożytna Grecji i Rzymu”

  767. Lem Stanisław - „Astronauci”

  768. „ - „ Bajki robotów”

  769. „ - „ Obłok Magellana”

  770. Leśmian Bolesław – „ Poezje wybrane”

  771. Lewis C. – „Alicja w krainie czarów”

  772. Lewis C. – „ Lampa Alladyna i inne bajki”

  773. Levis Peter – „Grecja”

  774. Libiszowska Zofia – „ Tomasz Jefferson”

  775. Lichański Jakub Zdzisław – „Wtajemniczenia i reflaksje”

  776. Ligocki Alfred – „ Cezanne”

  777. Ligocki Al. -„ Trzy spotkania ze światem widzialnym”

  778. Lipiec Wanda – „Zelwerowicz i scena łódzka”

  779. Lipiński - „Rzecz o Lipińskim”

  780. Lipoński Wojciech – „Zapomnieni piewcy sportu”

  781. Lisicki K. – „Szkice o Krzysztofie Pendereckim”

  782. Lisondorski Bogdan – „ Rozmowy z przeszłością”

  783. Lisowski Krzysztof – „Drzewko szczęścia”

  784. Literatura zbiorowa- „Liszt – W blasku sławy”

  785. Literatura zbiorowa - Młodej Polski”- XI kl. LO

  786. Literatura zbiorowa - „Pasje Franciszka Liszta”

  787. Literatura zbiorowa - „W służbie ojczyzny”

  788. Literatura na świecie nr 12- 1982

  789. Literatura na świecie nr; 7 – 1983

  790. Literatura na świecie nr: 3,8,12- 1984

  791. Literatura na świecie nr: 3 (200)- 1988

  792. Literatura na świecie nr: 4 (2130)- 1989

  793. Lockwood Douglas–„ Ja australijczyk”

  794. Lofting H. – „ Podróże Dr. Dolittle”

  795. London J. – „Maleńka i wielkiego domu”

  796. London J. – „Wilk Morski”

  797. Lopes F. –„ Kroniki królewskie”

  798. Lorca Pederico Garcia – „Dramaty”

  799. Lorentowicz Jan – „ Teatry w stolicy i inne artykuły”

  800. Lorentz Stanisław – „Przewodnik po Muzeach i zbiorach w Polsce”

  801. Loretti Robertina – „ Dżingis Chan”

  802. Loveralf H. P. – “Zew Cthulhu”

  803. Lóschburg Winfried- „Kradzież y Lisy
  1   2


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©kagiz.org 2016
rəhbərliyinə müraciət