Ana səhifə

GÖlbaşi kent konseyi kutlu doğum haftasi etkiNLİklerine katildi


Yüklə 9.73 Kb.
tarix23.06.2016
ölçüsü9.73 Kb.
GÖLBAŞI KENT KONSEYİ KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİNE KATILDI

İslam dininin yüce peygamberi Hz. Muhammet (s.a.v)in 1400.cü doğum yılı Gölbaşı’nda çeşitli erkinliklerle kutlandı.1989 yılından bu yana 14-20 nisan tarihleri arasında bir hafta boyunca her yıl düzenlenmekte olan etkinliklere bu yılda devam edildi.

2011 Yılı Kutlu Doğum Haftası Gölbaşı İlçesinde İlçe Müftüsü Mehmet TAŞTAN Başkanlığında ve Kardelen Vakfı Başkanı Ekrem EKİNCİ, Kent Konseyi Başkanı Niyazi ARSLAN, Gölbaşı Müftülüğünden VHKİ Zekeriya ERKAN, İmam-Hatip Lisesinden Ahmet TEPE, Ramazan KARATAŞ ve Ahmet UÇAR’ın katılımıyla oluşturulan Tertip Komitesi Kutlu Doğum etkinliklerine Gölbaşı İlçe Kaymakamı Ali Edip BUDAN’ı Makamında ziyaret edilerek başlatıldı.

İlçe Müftüsü Mehmet TAŞTAN Kaymakam Ali Edip BUDAN’a bir buket çiçek sunarak “Efendimizi sembolize eden gülleri size takdim ediyorum. Lütfen kabul buyurun” dedi. Kaymakam Budan, çok memnun olduğunu, Hz. Muhammedi sembolize eden gülleri almanın daha da mutluluk verici ve anlamlı olduğunu” belirtti.

Mehmet TAŞTAN “ Başkanlığımızca 1989 yılından bu yana 14-20 Nisan tarihleri arasında Peygamber Efendimizin doğum yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Bu anlamda her sene farklı bir tema işlenmektedir. Bu yıl da etkinliklerimizde “Merhamet” teması işlenecektir. Çünkü günümüzde hepimizin merhamete ihtiyacı vardır. Ebeveynlerin çocuklarını, çocukların ebeveynlerine merhametsiz davrandığı günümüzde bu temanın işlenmesi, anlatılması önemlidir.  Umarım hayırlara ve uyanmalara vesile olur. Taştan, toplumun Hz. Peygamberin merhametini öğrenerek, hayatlarında uygulamalarının çok önemli olduğunu düşünüyorum dedi.

Kaymakam Ali Edip BUDAN da “ Günümüzde gençliğin bazı olumsuz davranışlarını gördüğümüz zaman üzülüyoruz. Hz .Peygamberin kendisinin gençlere gösterilebilecek en iyi örnek olduğunu söyleyerek onun hayıtının her safhası tüm insanlık için örnek bir davranıştır ve hayat tarzıdır.

Peygamberi öğrenerek, öğretmek, O’nu örnek almak ve göstermek her açıdan bizim lehimizedir. Ama günümüzde bizi sevindiren, geleceğimize umutla bakmamızı sağlayan bazı gelişmelerde olmaktadır. Müftü beyin anlattığı olayları izlediğimiz ve okuduğumuz zaman elbette ki üzülüyoruz. Ama eğitim-öğretimin bu gün çok güzel ve bilinçli gençleri yetiştirdiğini gördüğümüz zaman geleceğimize güvenle bakmamızı sağlamaktadır.

Ebeveynler olarak çocuklarımıza Milli ve Manevi değerleri öğretmemiz gerekmektedir. Çünkü gençler bizim geleceğimizdir. Onları en iyi şekilde yetiştirmek zorundayız. Her yönüyle tam donanımlı, eğitimli, çalışkan ve dürüst nesilleri yetiştirmek ve yarınlara hazırlamak için elimizden geleni yapmalıyız.” dedi.

Gölbaşı İlçe Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası Kutlama Komitesi daha sonra Garnizon Komutanı Per. Bnb. Mümtaz ÇAM, Belediye Başkanı Yusuf ÖZDEMİR, İlçe Sağlık Grup Başkanı ve Devlet Hastanesi Başhekimi Alper ERTUĞRUL’U ve Hükümet binasında bulunan tüm Kurum müdürleri ile personeli makamlarında ziyaret edilerek, kutlu doğum haftasını kutladılar.

Komite Hastanede tedavi gören yatan hastaları ziyaret ederek, canlı gül ve Diyanet Yayınlarından “Ahlakımı Öğreniyorum” adlı eseri hastalara hediye edildi.

Daha sonra İlçede bulunan K-1 Tipi Ceza ve İnfaz Kurumunda kalan mahkûmlar da ziyaret edilerek, gül, kitap ve çikolata ikramında bulundu. Mahkûmlara sabır dileyen İlçe Müftüsü Mehmet TAŞTAN, cezaevini Hz. Yusuf (AS)’ın mektebi olduğunu, buradaki boş zamanlarını kitap okuyarak, Kur’an-ı Kerim öğrenerek, okuyarak değerlendirmelerini, cezalarını çektikten sonra topluma yararlı birer fert olmaları gerektiğini ifade etti.”

Etkinliklere, 15 Nisan 2011 günü Günaydın Camiinde Mevlit ve Hatim merasimi, Kutlu Doğum Aşı ikramı,   16 Nisan 2011 Cumartesi günü Belediye Düğün Salonunda Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Musa Kazım YILMAZ’IN verdiği “ Merhamet” konulu konferans ve Merkeze bağlı 13 köyümüzün camilerindeki kutlu doğum aşı ikramlarıyla devam etti.

18.04.2011

Niyazi ARSLANGölbaşı Kent Konseyi Başkanı


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©kagiz.org 2016
rəhbərliyinə müraciət