Ana səhifə

Gespro danişmanlik ile biRLİkte ar-ge destekleri konusunda biLGİ GÜNÜ DÜzenledi


Yüklə 6.15 Kb.
tarix22.06.2016
ölçüsü6.15 Kb.
KOSİD,

GESPRO DANIŞMANLIK İLE BİRLİKTEAR-GE DESTEKLERİ KONUSUNDA BİLGİ GÜNÜ DÜZENLEDİ
KOSİD tarafından 7 Mayıs 2008 tarihinde WOW Hotels Yeşilköy’de düzenlenen olan etkinlikte, katılımcılara KOBİ’lerin yararlanabileceği Ar-Ge destek programları konusunda bilgi verildi.
Özellikle KOBİ’lerin finansal kısıtlamalarını aşmak amacıyla Ar-Ge yatırımlarına ilişkin son yıllarda yürürlüğe giren destek programlarının türleri, nitelikleri ve uygulama süreçleri ile ilgili bilgilerin verileceği toplantıda mevcut fonların etkin kullanılabilirliği konusuna da ağırlık verildi.
KOSİD yetkilileri, birçok KOBİ’nin mevcut destekler hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığını, olanların bir kısmının da uzun bürokratik süreçlerle karşılaştıklarını düşündüğü için bu desteklerden yararlanamadığını, düzenlenen bilgi günü ile firmaların bu önemli konu hakkında doğru bilgilere sahip olmasını hedeflediklerini belirttiler.
GESPRO Danışmanlık tarafından Türkiye’de mevcut olan Ar-Ge destekleri ve uygulama süreçleri ile ilgili temel bilgilerin sunulacağı toplantıda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, TOSYÖV, TTGV ve ODTÜ gibi önemli devlet kurumları, üniversite ve STK temsilcileri de görüşlerini ifade ettiler.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©kagiz.org 2016
rəhbərliyinə müraciət