Ana səhifə

Ferzan Özpetek’in son filmi “Bir Ömür Yetmez”


Yüklə 8.77 Kb.
tarix11.06.2016
ölçüsü8.77 Kb.
Ferzan Özpetek’in son filmi
Bir Ömür Yetmez”

(Aşklara ve Dostluklara)

(Saturno Contro)
6 Nisan 2007’de Türkiye’de Vizyona Giriyor…

Dağıtım: Warner Bros.

Yapım: AFS Film
İç dünyamızdaki değişiklikleri reddetmek, saklamak, ertelemek yerine her şeyi açıklıkla dışa vurup, yakın çevremizle yüzleşirsek ne olur?

Çevremizdeki herkes ve her şey bize değişimi önerirken biz nasıl olur da geçmişimizden asla ayrılamayız?

Ve her şeyin ötesinde, aşklar ve dostluklar için bir ömür yeterli midir?
Avrupa ve İtalyan sinemasının önde gelen yönetmenlerinden Ferzan Özpetek’in son filmi “Bir Ömür Yetmez” (Aşklara ve Dostluklara) 6 Nisan’da Türkiye’de gösterime girecek. İtalya’da “Saturno Contro” ismiyle 23 Şubat Cuma günü 350 sinemada vizyona giren film, Mart ayı sonunda başlayacak İstanbul Film Festivali’nin de açılış filmi olacak.
Senaryosu Gianni Romoli ve Ferzan Özpetek’e ait olan ve başrollerini Stefano Accorsi, Margherita Buy, Pierfrancesko Favino ve Serra Yılmaz’ın paylaştığı filmde; kırklı yaşlarına gelmiş bir grup arkadaşın dostluklarını, sevgilerini ve hayatlarını sorgulaması konu ediliyor.
Dostlukta olduğu kadar aşkta da ayrılığı kabul edememek bu arkadaş grubunu; duyguları, heyecanları ve en derin korkularıyla yüzleşmeye zorluyor. Hüzünlü duygular yaşatırken bir yandan da bizi güldüren bu filmdeki insanların hikayesi, aslında yeni kurallar ve yeni ilişki dinamikleri arayan herkes için tanıdık bir öykü olarak karşımıza çıkıyor.
“Bir Ömür Yetmez”, Türk, İtalyan ve Fransız ortak yapımı (AFS Film-İstanbul, R&C Produzioni / Faros Film-Roma, UGCYM-Paris). Filmin görüntü yönetmeni ise Gianfilippo Corticelli. Roma ve çevresinde 11 haftada çekilen filmin süresi 110 dakika.
Özpetek filmde ayrıca, iki Türkçe şarkıya da yer veriyor. Işın Karaca’nın seslendirdiği ve Sezen Aksu ile Yıldırım Türker’in bir şarkısı olan “Bitmemiş Tango” ve Nil Karaibrahimgil’den “Pırlanta”.
1959 doğumlu Ferzan Özpetek, ilk filmi “Hamam”dan itibaren tüm filmleri ile uluslararası düzeyde takdir gördü ve aralarında İtalya’nın en büyük sinema ödülü David di Donatello’nun da yer aldığı birçok ödül kazandı. Dünyanın önde gelen sinema festivallerine davet edilen Özpetek, Avrupa’nın yaşayan en önemli yönetmenleri arasında gösteriliyor.
Bilgi için:

BG İletişim / Serpil Gündüz0212 327 10 41 / serpil@bgiletisim.com


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©kagiz.org 2016
rəhbərliyinə müraciət