Ana səhifə

Bir Onur Ünlü Filmi Daha… “Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi”


Yüklə 11.73 Kb.
tarix09.06.2016
ölçüsü11.73 Kb.
Bir Onur Ünlü Filmi Daha…

Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi”

İnsan, insandır… W. Shakespeare
BASIN BÜLTENİ               
"Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi”nin Türkiye prömiyeri Altın Koza’da yapılıyor… 

 

Onur Ünlü’nün Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesifilminin Türkiye prömiyeri, 18. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında 23 Eylül Cuma günü saat 15.00’da Adana M1 Alışveriş Merkezi Cinebonus Sinemalarında gerçekleşiyor.

 

Eflatun Film’in yapımcılığını üstlendiği, çekimleri Eskişehir ve İstanbul’da yapılan film, festivalde jüri başkanlığını Derviş Zaim’in yaptığı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yarışan 14 film arasında. 

Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi” festivalin ardından, 18 Kasım 2011 Cuma günü birçok şehirde birden vizyona girerek, sinemaseverlerle buluşacak.

 

 

Leyla ile Mecnun’un yaratıcılarından…

Leyla ile Mecnun’un yaratıcılarından, Polis, Güneşin Oğlu, Beş Şehir filmleriyle sinema dünyasına özgün bir anlatım getiren Onur Ünlü’nün senarist ve yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda; Selçuk Yöntem, Ezgi Mola, Türkü Turan, Tansu Biçer, Güler Ökten, Bülent Emin Yarar, Köksal Engür, Cengiz Bozkurt, Tuğra Kaftancıoğlu, Ushan Çakır, Gazanfer Ündüz, Yılmaz Gruda, Engin Alpateş, Engin Hepileri ve Alpay Şayhan yer alıyor.

 

Film, bir taşra şehrinde ailesiyle birlikte yaşayan saygın bir anayasa profesörü olan Celal Tan’ın, ilk eşinin ölümünden yıllar sonra, bir şekilde hayatını kurtardığı ve kendisinden çok genç olan bir üniversite öğrencisi kızla evlenmesi ve ardından yaşanan trajikomik olayları konu ediyor.

 

 

EDİTÖRE NOT:
Celal Tan ve Ailesi’nin Aşırı Acıklı Hikayesi

 

Yönetmen Görüşü:

 

İnsan anne babasını seçemez. Fakat bir ‘aile’nin bireyidir. Bu yalancı bireylik durumu, insanın aslında basitçe bütün hayatında çeşitli şekillerde karşılaşacağı statükoyla girdiği öldürücü işbirliğinin de başlangıcıdır. Statüko, risk almak istemeyen ve konforlarını devam ettirmek adına her türlü yalanı üretebilecek bireyler yaratır. Celal Tan ve Alesinin Aşırı Acıklı Hikayesi adlı film; bu zorunlu olarak bir arada durmaktan kaynaklanan konforunun insanları ne hale getirdiği, insanı nasıl başka bir ‘şey’e dönüştürdüğü, zorla bir arada bulunmanın bir yerden sonra ne kadar sıkıcı ve ezici bir hâl aldığı fikri etrafında gezinir. Ve bunu yaparken bütün kurum ve durumlarla ince ince dalgasını geçer. Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi insana güvenmez. Çünkü Shakespeare’in de dediği gibi bilir ki; ‘İnsan, insandır.’

  

Detaylı bilgi için:
Çiğdem Savaşçıoğlu:05324216192/cigdemsavascioglu@gmail.com

Sema Aksoy: 05055882381 /aksoy.semaa@gmail.com

Gül Ermanlar:05324346534/germanlar@yahoo.com ,glrmnlr814@gmail.com


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©kagiz.org 2016
rəhbərliyinə müraciət