Ana səhifə

Basin bülteni “Polis” Filmi Şubat 2007’de Vizyonda


Yüklə 13.01 Kb.
tarix09.06.2016
ölçüsü13.01 Kb.

POLİS Filmi 05.Eylül.2006

BASIN BÜLTENİ
Polis” Filmi Şubat 2007’de Vizyonda
Başrollerini Haluk Bilginer, Özgü Namal, Ragıp Savaş ve Sermiyan Midyat’ın paylaştığı POLİS filminin çekimleri Eylül ayının ilk haftası başladı. Onur Ünlü’nün yönetmen olarak ilk uzun metrajlı filmi olacak POLİS’in yapımını efLÂtunfilm üstleniyor. Dağıtımını Medyavizyon’un yapacağı filmin vizyon tarihi 16 Şubat 2007.
Bir ‘kara film’ örneği olarak tasarlanan POLİS filminin ön prodüksiyon çalışmaları Şubat 2006, ön hazırlıkları 15 Mayıs 2006 itibariyle başladı. Çekimler, İstanbul’da 4 Eylül - 8 Ekim tarihlerini kapsayan beş haftalık periyotta gerçekleştirilecek. Filmdeki dövüş ve dans sahneleri için özel koreograflarla çalışılacak. POLİS filmi, yaklaşık 100 kopya olarak Şubat 2007 kışında vizyona girecek.
Senaryosu da Onur Ünlü’ye ait olan, aksiyon ve dram unsurlarını bir arada bulunduran POLİS’in oyuncu kadrosunda ayrıca; Settar Tanrıöğen, Kaan Çakır, Emre Karayel, Zafer Diper ve Sinan Çalışkanoğlu yer alıyor.
Karakter merkezli bir film olan POLİS’te, “Musa Rami, özellikle mafyaya karşı mücadelesiyle efsane olmuş bir cinayet masası polisidir. Ailesinin hazırladığı sürpriz bir parti ile 63. doğum gününü kutlamasından bir gün sonra kanser olduğunu ve iki ay ömrü kaldığını öğrenir. Acaba bu iki ay içerisinde, hem ailesine karşı tehditlerini iyice yoğunlaştıran mafyayla boğuşup, hem de kendisinden 40 yaş küçük üniversite öğrencisi Funda’ya, onu ne kadar çok sevdiğini anlatabilecek midir?...”
Polis filminin hizmet sponsorları arasında Akfırat Belediyesi, Beykent Üniversitesi, Metroplast Asansör, Dizayn Vip Tasarım Merkezi ve Sine Reklam yer alıyor.
Filmin ön hazırlık döneminden itibaren yayında olan ve yoğun ilgiyle takip edilen POLİS filminin web sitesi [www.polisfilmi.com] 15 Eylül’den itibaren yeni bölümleriyle yayında olacak. Sitenin mevcut bölümlerine çekim günlüğü, oyuncu kadrosundan görüşler, set fotoğrafları, teaserlar eklenecek. Sinemaseverler forum bölümünde görüşlerini belirtebilecekler.
Tom Waits’in “Dead and Lovely” parçasının dinlenebildiği Polis filminin web sitesini açıldığı dönemden bugüne yaklaşık 5.000 kişi ziyaret etti. Yurtdışı festivallerine de katılmayı hedefleyen filmin İngilizce sitesi [www.police-themovie.com] Temmuz ayından bu yana yayında.
Ayrıca, filmle ilgili tüm gelişmeleri web sitesinden takip edebileceğiniz gibi ‘Basın Odası’ndan filmin basın bültenine ve ön hazırlık aşamasında çekilen yüksek çözünürlüklü görsellere de ulaşabilirsiniz.
Film hakkında her türlü soru ve röportaj talepleriniz için:
Ayşegül KULU

aysegul@sodamedya.com

Ofis: (212) 224 44 74

Cep: (533) 315 59 72


SİNOPSİS
63. yaşını bugün dolduracak olan emektar ve efsanevi cinayet masası polisi Musa Rami, yıllardır peşinde olduğu meşhur mafya babası Payidar İzmitli’nin küçük oğlu Volkan İzmitli’yi öldürmek zorunda kalır. Volkan İzmitli ölürken Musa Rami’ye ağır tehditlerde bulunur fakat Musa Rami bunları önemsemez. Hatta aynı günün akşamı, ailesinin kendisi için hazırladığı sürpriz doğum günü partisi, Musa Rami’nin keyfini daha da artırır. Ancak ertesi gün polis merkezine gittiğinde tehditlerin ayyuka çıktığını öğrenir. Hatta gün içinde küçük torunu ile gezerken adamın birisi Musa Rami’nin kulağına bütün ailesini tek tek öldüreceklerini fısıldar. Fakat Musa Rami bu tehditlere kulak asacak durumda değildir; çünkü aklı, suç sosyolojisi üzerine hazırladığı bitirme tezi için kendisinden yardım alan genç Funda’yla fazlasıyla meşguldür. Ancak ‘tarzı’ gereği, asla haddini aşmaz ve Funda’ya duyduğu derin aşkı ona hissettirmez bile. Ne var ki, Funda ile görüştükleri bir günün sonunda ağzından burnundan aniden kan boşanınca gittiği kadim dostu Doktor Demir, ona, beyninde ur olduğunu ve en fazla iki ay içerisinde öleceğini söyler. Bu haber, Rami’yi ilkelerinden fedakârlık edip, hem ailesi hem de Funda’yla ilgili daha hızlı kararlar almak zorunda bırakacaktır.
POLİS FİLMİ - KÜNYE
Senaryo-Yönetmen: Onur Ünlü

Yapımcılar: A. Taner Elhan, Onur Ünlü, Funda Alp

Oyuncular: Haluk Bilginer (Musa Rami), Özgü Namal (Funda), Ragıp Savaş (komser Yılmaz), Sermiyan Midyat (Nihat), Zafer Diper (Doktor Demir), Settar Tanrıöğen (Hayri), Kaan Çakır (Tayfun İzmitli), Emre Karayel (Bekir), Aylin Çalap (Sevgi), Sinan Çalışkanoğlu (Haluk), Yeşim Ceren Bozoğlu (Derya), Emel Pala (Perihan), Enis Yıldız (Dündar), Neşe Sayles (Yo yo ma), Engin Benli (Volkan İzmitli), Murat Cemcir (komser Hüseyin), Gözde Akyıldız (Ece)

Görüntü Yönetmeni: Aras Demiray

Yapımcı Firma: efLÂtunfilm

Dağıtımcı Firma: MedyaVizyon

Laboratuar: FONO FİLM

Basınla İlişkiler: Sodamedya

Polis Filmi Web Sitesi: www.polisfilmi.com
YÖNETMEN HAKKINDA
Filmin yönetmenliğini üstelenecek olan Onur Ünlü 1973 yılında İzmit’te doğmuştur. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesini bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yüksek lisansını yapan ve 1997 yılından itibaren senarist, yönetmen ve yapımcı olarak çalışan Onur Ünlü, ayrıca International Advertising Association’s Diploma in Marketing Communication sahibidir.
POLİS, Onur Ünlü’nün yönetmen olarak ilk uzun metrajlı filmi olacaktır.
EfLAtun Film ve Milli Cinayet Koleksiyonu
EfLAtun Film kendi başına bir projedir ve 2003 yılında sadece kara-film [film noir] örnekleri üretmek üzere kurulmuştur. POLİS adlı filmin de parçalarından birisi olduğu Milli Cinayet Koleksiyonu ise EfLAtun Film’in en iddialı projelerinden olup 10 filmlik bir seriyi kapsamaktadır.www.polisfilmi.comVerilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©kagiz.org 2016
rəhbərliyinə müraciət