Ana səhifə

Basin bülteni 25 Aralık 2007


Yüklə 8.07 Kb.
tarix04.06.2016
ölçüsü8.07 Kb.
BASIN BÜLTENİ 25 Aralık 2007

Bank Asya, Mevlâna Yılı’nı
“Diyar-ı Mevlâna” ile uğurluyor…Mevlana’nın doğumunun sekiz yüzüncü yılında hazırlanan “Abideleri ve Günümüze Mesajlarıyla Diyar-ı Mevlâna” adlı kitap Bank Asya Kültür Hizmetleri tarafından yayınlandı.

Finans sektöründeki 11. yılını geride bırakan Bank Asya, kültürel ve tarihi değerlere sahip çıkmak adına gerçekleştirdiği kültür hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.


Kur’an tefsiri uzmanı ve araştırmacı Doç. Dr. Murat Sülün tarafından hazırlanarak Bank Asya Kültür Hizmetleri kapsamında yayınlanan “Abideleri ve Günümüze Mesajlarıyla Diyar-ı Mevlâna”, hem görsel yönüyle hem de bilgiye ve tahlile dayanan içeriğiyle alanında orijinal bir çalışma olma özelliğini taşıyor. Murat Sülün, sadece Konya’nın barındırdığı medeniyetin fotoğraflarından oluşan bir albüm meydana getirmekle kalmamış; hem eserler hakkında bilgiler vermiş hem de Kur’an-ı Kerim’in ayetleri ve Mesnevi’nin beyitleri üzerine açıklamalarda bulunmuş. Bu durum, eserin bakılıp geçilecek bir çalışma olmadığını; tespit etmeye çalıştığı medeniyetin özüne uygun bir biçimde derin bir içeriğe sahip olduğunu gösteriyor.
2007 Dünya Mevlâna Yılı’nda yayınlanan eser, doğumunun sekiz yüzüncü yılı uluslararası çapta kutlanan Hazreti Mevlâna’ya bir vefa göstergesi olduğu gibi dünyanın bugün büyük ihtiyaç duyduğu sevginin ve barışın etrafında nasıl bir dünya inşa edildiğini de gözler önüne seriyor. İnsanlığın medeniyetler çatışmasına değil, medeniyetler buluşmasına ihtiyaç duyduğu günümüzde, mevcut çatışmayı barışmaya dönüştürecek herşey Mevlâna fikriyatında mevcut bulunuyor. İşte bu fikriyatı okuyucuya en iyi şekilde yansıtmak amacıyla hazırlanan eser, bir yandan Konya’nın medeniyet alanındaki zenginliğini göstererek bizleri ciddi anlamda bilgilendiriyor, bir yandan da bu medeniyetin taşlarına varıncaya kadar hayatın her alanına sevgiyi ve barışı nasıl işlediğini fark etmemizi sağlıyor.
Bilgi için:

Bank Asya – Reklam ve Halkla İlişkileriletisim@bankasya.com.tr

Telefonlar – 0216 633 55 90

0216 633 55 92

0216 633 55 93Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©kagiz.org 2016
rəhbərliyinə müraciət