Ana səhifə

AlişveriŞ merkezleri (avm) sektöRÜNÜn en prestiJLİ ÖDÜLÜ icsc solal pazarlama öDÜllerinde


Yüklə 16.6 Kb.
tarix09.06.2016
ölçüsü16.6 Kb.BASIN BÜLTENİ
ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ (AVM) SEKTÖRÜNÜN

EN PRESTİJLİ ÖDÜLÜ

ICSC SOLAL PAZARLAMA ÖDÜLLERİNDE

B2B ÖDÜLÜ MALL OF İSTANBUL’UN
Alışveriş Merkezleri (AVM) sektörünün uluslararası alanda en büyük organizasyonu olan, Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi’nin (ICSC) her yıl düzenlediği ve pazarlama yönetimi alanında sektörün en prestijli ödülü, Solal Pazarlama Ödülleri'nde (ICSC Solal Marketing Awards) Mall of İstanbul açılışının 1.yıldönümünde katıldığı B2B dalında büyük ödülün sahibi oldu.

B2B Kategorisinde tek ödül Mall of İstanbul’un!

26 farklı ülkeden, 234 katılımcının başvuru yaptığı, sektörün en prestijli ödülü Solal Pazarlama Ödülü (ICSC Solal Marketing Awards) bu yıl, 2 Haziran 2015 Salı günü Kopenhag’ta yapıldı. Düzenlenen görkemli ödül töreni ile Mall of İstanbul yarıştığı B2B (Business to Business) alanında tek ödülü alarak sektörün parlayan yıldızı oldu.Mall of İstanbul Bilim Tüneli Sergisi ile “B2B ÖDÜLÜ” nü aldı

Torunlar GYO tarafından 1,3 milyar TL yatırımla hayata geçirilen Türkiye’nin en büyük karma projesi Mall of İstanbul,23 Mayıs 2014’de yapılan açılışı ardından Almanya Konsolosluğu ve üniversitelerle süren görüşmeler sonucunda Merkezi Almanya’da bulunan ve bilimsel araştırmalara sağladığı katkıyla tanınan Max Planck Topluluğu’nun dünyaca ünlü ‘’Bilim Tüneli Sergisi’ni ’’ Bahçeşehir Üniversitesi aracılığı ile Mall of İstanbul’a getirerek, 4 ay süresince ziyaretçilerine farklı bir deneyim yaşatmıştı.

Tübitak (Türkiye Bilimsel ve Teknoloji Araştırma Kurumu) ve Siemens sponsorluğunda gerçekleşen ve bilim ve teknolojinin geleceği nasıl değiştireceğini gösteren Bilim Tüneli Sergisi’nde; evren, madde, yaşam, karmaşıklık, beyin, sağlık, enerji ve toplum konuları ele alındı.

Açılışı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Davut Kavranoğlu, Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Almanya Büyükelçisi Eberhard Pohl ve Max Planck, Bilim Tüneli Proje Direktörü Dr. Peter M. Steiner, Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun ve Tübitak yetkilileri tarafından açılan bu eşsiz sergi ile Mall Of İstanbul Solal Pazarlama Ödüllerinde B2B dalındaki tek ödülü aldı.
MALL OF İSTANBUL
Türkiye’nin en büyük yerli AVM yatırımcısı Torunlar GYO tarafından 1.3 milyar TL’lik yatırımla hayata geçirilen Mall of İstanbul; 23 Mayıs 2014’te  ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.
154 bin metrekare kiralanabilir alanı ve toplam 350 mağazası ile dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen markalarına ev sahipliği yapan, Türkiye’nin ikinci en büyük alışveriş merkezi Mall of İstanbul, İstanbul’un gelişen bölgelerinden Başakşehir’de Atatürk Havalimanını TEM’e bağlayan Prestij Yolu (eski Basın Ekspres) üzerinde yer alıyor.
Mall of İstanbul,Avrupa’nın en büyük kapalı eğlence parkı MOİPARK, gurme lezzetleriyle GUSTO MOİ gibi farklı fonksiyonları içinde barındırmanın yanı sıra, sanatın yeni sahnesi MOİ SAHNE,16 salon, 3000 koltuk kapasiteli sineması Cinetech ve Ottomanya Osmanlı Müzesi ile de eğlencede beklentileri yükseltiyor.
Perakende Sektörünün ilk’leri ve en’lerini içinde barındıran Mall of İstanbul’a, 11 ayrı noktadan giriş yapılabiliyor.83 adet yürüyen merdiven ve 42 adet asansör ile iç ulaşımın sağlandığı alışveriş merkezi, ziyaretçilerine geniş koridorları ile kolay dolaşım ve alışveriş imkanı sunuyor.
Türkiye’de içerisinde 12 adet ile en fazla departman store bulunan AVM ünvanını taşıyan Mall of İstanbul, ayrıca en çok çocuk mağazasına sahip alış veriş merkezi olarak ön plana çıkıyor.
Konsepti ve içinde yer alan farklı üniteleri ile Türkiye’nin en fonksiyonel alışveriş merkezi olan Mall of İstanbul, henüz geliştirme aşamasında bile birçok uluslararası ödüle layık görüldü. Avrupa Gayrimenkul Ödülleri 2011’de “En İyi Karma Kullanım Projesi” ve “En iyi Alışveriş Merkezi Geliştirme Projesi” kategorilerinde büyük ödül almaya hak kazanan AVM, yine aynı yıl içerisinde dünyanın önde gelen perakende ve eğlence sektörü dergisi Retail&Leisure tarafından düzenlenen The Global RLI Awards 2011’de, “Geleceğin Projeleri Üstün Başarı” ödülünü de aldı.Ziya Gökalp Mah. Süleyman Demirel Cad. No.7
İkitelli-Başakşehir/İSTANBUL
T: 0212 801 10 00  F:0212 801 10 05
www.mallofistanbul.com.tr
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©kagiz.org 2016
rəhbərliyinə müraciət