Ana səhifə

– Montevideo (Uruguay) – Buenos Aires (Arjantin) – Falkland Adaları


Yüklə 31.32 Kb.
tarix11.06.2016
ölçüsü31.32 Kb.STAR PRINCESS ***** ile GÜNEY AMERİKA & PATAGONYA

Rio De Janeiro (2) (Brezilya) – Montevideo (Uruguay) – Buenos Aires (Arjantin)Falkland Adaları Cape Horn Ushuaia (Arjantin) – Punta Arenas – Santiago De Chile (1) (Şili)


01. Gün İSTANBUL / PARIS / RIO DE JANEIRO (BREZİLYA)

18 Ocak 12 Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Air France Havayolları kontuarı önünde saat 16.00’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra saat 18.40’da Air France Havayollarının AF 1891 nolu seferi ile Paris’e hareket ve yerel saat ile 21.25’de varış. Ardından yine Air France Havayollarının AF 442 nolu seferi ile saat 23.20’de Güney Amerikanın kalbi Rio’ya hareket. Geceleme uçakta.
02. Gün RIO DE JANEIRO

19 Ocak 12 Sabah yerel saat ile 07.35’de varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile ük Rio de Janeiro Şehir turunu yapıyoruzr. Bu turumuz esnasında Silva Köprüsü, Guana Bara Körfezi, Dünyaca ünlü Copa Cabana ve Ipanema Plajları, Maracana Stadyumu, Katedral, Şehir Tiyatrosu, Kraliyet Sarayı, Güzel Sanatlar Müzesi, Milli Kütüphane, Vargas Caddesi göreceğimiz yerler. Bununla birlikte Rio’nun iki tepesinden biri olan Sugar Loaf Tepesine çıkacağız. Turdan sonra dünyanın en büyük değerli taş üreticilerinden biri olan Brezilya’nın en büyük mücevher fabrikasını ve mağazasını gezeceğiz. Öğlen otelimize transfer. Alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Akşam ise arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği yerel bir restoranda alınacak akşam yemeğinin ardından dünyanın en güzel dans gösterilerinden biri olan ve adı ülke ile özdeşleşmiş Plataforma’da Samba programına iştirak edebilirler. Geceleme otelimizde.
03. Gün RIO DE JANEIRO

20 Ocak 12 Sabah kahvaltısından sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği yarım günlük Corcovado turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Rio’nun sembolü olmuş tepedeki ünlü İsa Heykelini görecek ve İsviçreliler tarafından yapılmış olan ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio’nun o doyumsuz manzarasını göreceksiniz. Geceleme otelimizde.
04. Gün RIO DE JANEIRO - GEMİ

21 Ocak 12 Sabah kahvaltısından sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman.. Öğlen gemimize transfer olacağız. Kabinlerimize yerleştikten sonra gemiyi tanımak için serbest zaman. Gemimiz saat 18.00 itibari ile limandan ayrılacak.
05-06.Gün DENIZ

22-23 Ocak 12 Tam günün denizde geçeceği bu iki gün içerisinde isteyenler sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilirler veya gemide yer alan diğer aktiviteler ile hoşça vakit geçirebilirsiniz.
07. Gün MONTEVIDEO (URUGUAY)

24 Ocak 12 Gemimiz sabah yerel saat ile 08.00 de Güney Amerika’nın en küçük ama dünya kupasını 2 defa kazanmış ülkelerinden biri olan Uruguay’ın başkenti Montevideo’ya yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük Montevideo şehir ve dünya jet-setinin gözde yeri Punta del Este turuna iştirak edebilirler. Bu turumuzda önce şehrin eski bölümünü, Bağımsızlık Meydanını, Batlle ve Ordonez Parkını, Dikilitaşı ve dünya kupası finaline ev sahipliği yapmış olan Estadio Centenario’yu gördükten sonra dünya sosyetesinin kış aylarını geçirdikleri, malikaneleri, kumarhaneleri ve sahilleri ile ünlü Montevideo’nun yaklaşık 130 km doğusundaki Punta del Este şehrini ziyaret edeceğiz. Burada öğle yemeğinizi sahilde bulunan lüks balık lokantalarından birinde almanızı tavsiye ederiz. Ayrıca otobüsümüz ile sizlere ünlü artistlerin ve bazı devlet başkanlarının malikânelerini göstereceğiz. Turdan sonra tekrar Montevideo limanına dönüş. Gemimiz limandan 18.00’de hareket edecektir. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.
08. Gün BUENOS AIRES (ARJANTİN)

25 Ocak 12 Sabah gemimiz yerel saat ile 07.00’de Güney Amerika’nın en güzel şehirlerinden biri olan ve kıtanın Barcelona’sı olarak bilinen Buenos Aires’e yanaşacaktır. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği yarım günlük alışveriş ve şehir turuna kaltılabilirler. Bu turumuzda Bu turumuz esnasında San Martin Alanı, Avenida Julio 9, Obelisk, Casa Rosada, Palermo Parkı, San Thelmo, La Recoletta, Eva Peron’un mezarı, Florida alışveriş caddesi, Pilar Kilisesi, eski ve yeni limanların bulunduğu La Boca, Metropolitan Katedrali, Kongre Sarayı ve Colon Tiyatrosu göreceğimiz yerler. Turdan sonra otobüsümüz sizleri Buenos Aires’in en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Abasto Shopping Center’a bırakacak ve limana dönüşler münferiden gerçekleşecektir. Gemimiz limandan 16.00’de ayrılacak. Geceleme gemide.
09-10. Gün DENIZ

26-27 Ocak 12 Tam günün denizde geçeceği bu iki gün içerisinde isteyenler sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilirler veya gemide yer alan diğer aktiviteler ile hoşça vakit geçirebilirsiniz.
11. Gün FALKLAND

28 Ocak 12 Sabah 08.00’de İngiliz adalar topluluğu Falkland’a varıyoruz. Bu adalar Doğu ve Batı olmak üzere iki bölüme ayrılmış durumdalar. Doğu Falkland’da bulunan Stanley Adalar topluluğunun başkenti, Batı Falkland üzerinde bulunan Stanley ise adaların ikinci büyük şehridir. Şanslıysanız sağa sola sallanan penguen ve albatrosları görebilirsiniz. Zayıf bir bitki örtüsüyle kaplı bu adaların manzarasını izleme olanağımız olacaktır. Buradan sonra Ana Kıtaya saat 18.00 itibari ile hareket ediyoruz. Geceleme gemide.
12. Gün CAPE HORN

29 Ocak 12 Gemimiz bugün saat 17.00 ile 18.00 arası G.Amerika kıtasının en uç noktasında bulunan ve tam 400 yüzyıl önce Hollandalı denizci Willem Corneliszoon Schouten tarafından Java Adalarına giderken tesadüfen keşfedilmiş, üzerinde hiçbir insanın yaşamadığı ünlü Cape Horn Boğazı Kayalıklarından geçecek. Burası oldukça sığ ve dar bir bölge olup denizcilerin yüzyıllar boyunca Atlas Okyanusundan Pasifik Okyanusuna geçerken korkulu rüyası olmuştur. Mevsimin ters olduğu güney yarım küredeki bu bölgeden kışları genelde denizciler imtina ederek mümkün olduğunca geçmemeye çalışırlar. Zira kışları bölgenin kayalık, dalgalı ve fırtınalı olması denizcileri zor durumda bırakmaktadır. Ancak sizlerin yaz sezonunda buradan yavaşça geçecek olmanız hem kıtanın en son noktasını fotoğraflayabilecek hem de bazı doğal güzelliklere şahit olacaksınız. Eğer şanslıysanız geminize refakat eden balina sürülerini görebilirsiniz. Öğle, akşam yemekleri ve geceleme gemide.
13. Gün USHUAIA (ARJANTİN)

30 Ocak 12 Gemimiz saat 07.00’de Ushuaia limanına varacak. Arjantin’e; dünyanın en güney uç şehri Ushuaia’ ya varışımız ile akşamüstü 16.00’ya kadar sürecek bol manzaralı seyrimize başlıyoruz. Burada sizleri rehberlerinizin ekstra olarak dünyanın en güney ucunda düzenleyeceği ve enfes manzaraları ile ünlü Tierra Del Fuego Doğal parkında partiye bekliyoruz. Geceleme gemide.
14. Gün PUNTA ARENAS (ŞİLİ)

31 Ocak 12 Gemimiz bugün sabah saat 07.00’de Şili’nin en güneyindeki ve bu ülkeye ait Antartika’ya en yakın (kendi ana sınırları için de kalan) liman olan Punta Arenas’a yanaşacaktır. Arzu edenler Punta Arenas şehrinin caddelerinde yürüyüş yapıp alışveriş yapabilirler ya da rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük tura iştirak edebilirler. Bu turumuzda önce La Cruz tepesine çıkarak şehri ve ünlü Macellan Boğazını panoramik olarak seyredebilirsiniz. Daha sonra özel otobüsümüz ile şehrin 75 km kadar kuzeybatısına giderek buradaki dünyaca ünlü Şili koyun çiftliklerini, daha sonra Otway Körfezine ulaştığınızda Pinto Range ve Riesco Adalarının yaz aylarının (güney yarım küreye göre) en sıcak zamanı olmasına rağmen tepelerdeki renk cümbüşü içindeki kar ve buzulları göreceksiniz. Daha sonra Penguen barınaklarının bulunduğu sahile gidecek, Macellan Pengueni denilen ve yeryüzünde sadece burada yuva ve doğum yapan yapan kafası beyaz çizgili penguenleri göreceğiz. Kumsalda yüzlerce belki de binlercesini aynı anda görebileceğiniz bu hayvanların yuvalarına girip çıkarkenki enstantanelerini resmetmek için yanınıza bol bol film almanızı tavsiye ederiz. Gemimiz Punta Arenas’dan 19.00’da hareket edecektir.
15-16-17. Gün DENIZDE

01-02-03 Şubat 12 Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyenler sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilirler veya gemide yer alan diğer aktiviteler ile hoşça vakit geçirebilirsiniz.
18. Gün VALPARAISO – SANTIAGO DE CHILE

04 Şubat 12 Sabah gemimiz saat 05.00’de Güney Amerika’nın Şarap mahzeni Valparaiso Limanına yanaşacak. Limanda bekleyen otobüsümüz ile Santiago de Chile’ye transfer. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Santiago şehri tanıtan yarım günlük panoramik şehir turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Konvansiyon Merkezi, Pinochet’in Eski Sarayı, Saray Meydanı, Eski Pazar, Atatürk Meydanı ve Heykeli, San Cristobal tepesi, O’Donnell Caddesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra otelimize transfer. Odaların dağılımı sonrasında serbest zaman. Geceleme otelimizde.
19. Gün SANTIAGO DE CHILE – PARIS

05 Şubat 12 Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transferimiz olacak. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Air France Havayolları’na ait AF 401 no’lu sefer ile saat 17.30’da Paris’e hareket. Geceleme uçakta.
20. Gün PARIS – ISTANBUL

06 Şubat 12 Yerel saat ile 11.00’de varış. Burada yapılacak bir aktarmadan sonra yine Air France Havayollarının AF 1890 nolu seferi ile saat 12.35’da İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 16.55’de varış. Turumuzun sonu.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

* Air France Havayolları ile İstanbul–Paris–Rio de Janeiro // Santiago–Paris–İstanbul ekonomi sınıfı uçuşlar

* 15 gün boyunca 5 yıldızlı Star Princess gemisinde tam pansiyon konaklama, gemideki animasyon ve aktiviteler

* 2 gece Rio da Janerio’da 4 yıldızlı otelde oda & kahvaltı bazında konaklama

* Rio de Janeiro Liman – Otel – Havalimanı transferleri

* 1 gece Santiago Şili’de 4 yıldızlı otelde oda & kahvaltı bazında konaklama

* Rio da yarım gün ekstra şehir turu..

* Santiago Havalimanı – Otel – Liman transferleri

* Türkçe Rehberlik hizmeti. (Kişi sayısının 20’yi geçmesi durumunda)FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler.

* Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme v.s)

* Gemi Personel Bahşişleri gemide ödenecektir.

* Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar.

* Gemi liman vergileri, Havalimanı ve uçuş sigortaları, Gemi personel servis ücretleri.

* Yurtdışı çıkış fonu .


STAR PRINCESS

Princess Cruise şirketinin en büyük gemilerinden birdir. 2002 yılında seferlerine başlamış ve 2600 yolcu kapasitelidir. Yaklaşık 710 balkonlu kabini mevcuttur. 315 m. boyunda olan dev gemi, , Casinosu , muhteşem gösterilerin sergilendiği show salonu , disko ve barları ile tam bir yüzer tatil köyü niteliğindedir. Bu teknoloji harikası gemide tam pansiyon konaklayacaksınız. Ayrıca içinde spor yapabileceğiniz gymnasium, masaj salonu , sauna ve güzellik salonu gibi aktivitelerin yer aldığı bir çok bölüm geminizde mevcuttur.


NOTLAR VE BILMENIZ GEREKENLER;

*Programda belirtilen saatler Air France Havayolları ve Princess Cruise şirketlerinden alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten Golden Bay Tour sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü Golden Bay Tour programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.

*Bu seyahate iştirak edebilmek için en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaporta ihtiyaç vardır.

*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Kişi başına valiz hakkı ise 20 kg ile sınırlıdır.

*Gemi yolculuğu sırasında her erkek yolcu yanında mutlaka bir adet takım elbise, bayanlar da kesinlikle bir adet gece elbisesi bulundurması formal geceler için gereklidir.

*Gemi seyahati esnasında alınacak tüm öğünlerde grubumuzun yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu edenler yemeklerini geminin başka restoranlarında da alma hakkına sahiptirler.

*Cep telefonlarınız seyahatiniz esnasında sistem farkından ötürü işlemeyecektir. Ancak cep telefonunuz ABD standardında ve yurt dışı görüşmelere açık ise yanaşılan limanlarda kullanabilirsiniz. Özellikle gemi seyahatiniz esnasında sizlere başkalarının telefon ile ulaşması son derece zordur. Geminin uydu sistemi ile görüşmeler sağlanabilir ancak dakikası yaklaşık 17 USD civarındadır.(taxlar dahil). Dolayısıyla sizlere tavsiyemiz gemi seyahati esnasında mümkün olduğunca telefon görüşmesi yapmamanızdır.

*Seyahatiniz esnasında yanınızda hem yazlık hem de kışlık eşyalar bulundurmanız gerekmektedir. Yanınıza mutlaka bir yağmurluk, bir anorak, altı kalın lastik olan rahat yürüyebileceğiniz bir çift ayakkabı ile spor bir çift ayakkabı almayı kesinlikle ihmal etmeyin.

*Seyahatiniz esnasında gemi bahşişleri kredi kartınızdan otomatik olarak bir defada tahsil edilecektir. Günlük kişi başına yaklaşık 10,5 USD kadardır.

*Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide alışveriş ve casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir.

*Gemiye içki sokmak kesinlikle yasaktır.

*Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından önemlidir.

*Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakte kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

*Geminin uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Dakikası ortalama 1,5 USD civarındadır.

*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da Golden Bay Tour sorumlu olmayacaktır.

*Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi hazırlayarak bir gece önceden kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir.*Dünyada ki petrol krizinden ötürü artan petrol fiyatları yüzünden tüm uluslar arası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları ve gemi şirketleri bu artışları fuel surcharge adı altında yolcularından talep etmektedir. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda Golden Bay Tour un herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Havayolunun ve gemi şirketinin biletine gelecek vergi, sigorta vb artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır.

Merkez : Halaskargazi Caddesi Şenkal Apartmanı No:37 Kat 2 Harbiye İstanbul / Turkey

Tel : 00 90 212 232 88 00 Pbx. Fax : 00 90 212 234 55 60

Şubeler : Suadiye 216 463 40 00 / Ankara 312 466 18 22 / İzmir 232 425 42 43

Web : www.goldenbaytour.comwww.goldenbaycruises.com Mail : cruise@goldenbaytour.com
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©kagiz.org 2016
rəhbərliyinə müraciət